PanKrbec PanKrbec komentáře u knih

Nejsem hrdina Nejsem hrdina Mark Owen (p)

Četlo se to samo, začátek a konec super, ale libily se mi vlastně i ostatní kapitoly jen mi jich připadalo málo na celou kariéru a také mi to vyprávění přišlo málo kontinuální. Spíše takové jednotlivé příhody a akce, než nějaký jednolitý příběh.
Nelíbil se mi však překlad. Jako perličku bych uvedl, že překladatelka vydává rockovou kapelu Van Halen za oděvního vyrobce. No a korektor svou praci taky pěkně odflákl :-)

20.03.2021 4 z 5

Hůl prokletí Hůl prokletí Åsa Larsson

Když dětem koupím nějakou knížku, tak si jí taky přečtu. Mně se to libilo moc, hezky napsaný, pěkné ilustrace, za mne by to bylo za 5 hvezdiček, ale je to dětská knížka, tak to já hodnotit nemůžu (to musej kluci sami). Ale nelíbí se mi malý rozsah jednoho dílu. Jen 133 stran, z toho část zaplnily ilustrace (byť pěkné) a k tomu ještě "dětské" řádkování a velká písmena. Naštěstí jsem knížku koupil ve výprodeji, ake kdybych měl koupit celou sérii za plnou cenu, tak jsem tam víc jak za dva tisíce a to mi připadá dost.

10.06.2020

Proti proudu času Proti proudu času Robert Silverberg

Scifi není můj nejoblíbenější žánr, ale tohle se mi líbilo, četlo se to samo, bylo to zábavné a pokud jde o historii i poučné.

03.05.2020 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Z prvních tří dílů se mi tento libil nejméně (v jednom bodě bylo Wolframovo jednání na něj hodně nelogické a jedna pasáž se mi zdála až moc překombinovaná), ale jinak se mi to pořád dost libilo a pěkně četlo. Už čekám, až pošta přiveze další díl :-)

05.04.2020 4 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Četl jsem to hlavně kvůli výzvě. Není to přesně můj žánr, taková romantická úsměvná skoro komedie, ale číst se to dalo. Jak to asi skončí bylo jasné skoro od začátku, ale špatný to nebylo. Dal bych tomu 3 a půl *

12.01.2020 3 z 5

Rudá můra Rudá můra Sam Eastland (p)

Pěkné čtení, chytlo a nepustilo, za dva dny hotovo, ale pořád mám takový pocit, že to byla spíš pohádka pro dospělé. Na druhou stranu, tím, že jsem na popisovanych místech osobně byl (v Moskvě, v Kremlu, v Puškinu i v jantarové komnatě), tak bylo čtení pro mne o to zajímavější. Spíš bych to viděl na 4 a půl *

03.01.2020 4 z 5

Dívka s bombou Dívka s bombou Jari Järvelä

Knížka se mi moc líbila. Je napsána neotřelým způsobem. Je rozdělena na né moc dlouhé kapitoly (což já mám rád ????) a ty se pravidelně střídají, kdy jedna je z pohledu mladé sprejerky Metro a další pak z pohledu sekuriťáka Jereho, tedy z pohledu dvou, v příběhu proti sobě stojících, hlavních hrdinů. Příběh měl spád, bavil mne stejně jako ty dva odlišné pohledy. Četlo se to skoro samo ???? Viděl bych to tak na 4 a půl ⭐

01.11.2019 4 z 5

Černá kniha Černá kniha Lawrence Durrell

Tak tohle se mi četlo hodně těžko a dost pomalu jsem se tím prokousával. Autor každou věc, každý stav, každý pocit, prostě vše donekonečna rozepisuje a popisuje a přirovnává a já jsem se v tom strácel a to doslova. Kousek za polovinou knihy byla pasáž cca 50-ti stran, která se mi dost libila a která si mi tedy i dobře četla. Sem tam bych našel ještě pár takovych pasáží nebo odstavců, ale né zas tak moc. Hold nejsem autorova cílová skupina :-) A nebo bych to musel přečíst vicekrát, než bych vše pochopil a objevil to kouzlo a to se mi nechce. Ale rozhodně netvrdím, že kniha je snad špatná, jen popisuji, jak působila na mne a jak se mi četla. Naopak říkám klobouk dolů, jestli tohle napsal ve třiadvaceti.

21.10.2019 2 z 5

Jak jsem se stal gigolem Jak jsem se stal gigolem Charles Bourke

To se mi líbilo, bylo to vtipné (na pár místech mi připadalo, že autor už moc tlačí na pilu), místy dojemné a četlo se to samo. A jak už tu někdo psal, o gigolech to není. Hodně by mne zajímalo, jak moc je to autobiografie pana Kostky a jak moc fikce.

04.05.2020 4 z 5

Z Dachau do Dne vítězství Z Dachau do Dne vítězství Helen Fry

Životní příběh je rozhodně zajímavý, místy smutný a dojemný a rozhodně stojí za to si ho přečíst. Tady bych dal 5 *. Mně se ale vůbec nelíbilo, jak byla kniha napsaná. Autorčino vyprávění je střídáno s vyprávěním a vzpominkami Willyho a v kapitolách o válečném tažení, ještě přepisy a parafrázemi z vojenské kroniky, což samo o sobě není na škodu, ale kdyby si s tím autorka dala více práce. Některé události a skutečnosti se tam opakují a nejen dvakrát. Misty je zpřeházená chronologie a ani po slohové stránce se mi práce autorky nelíbí. Poslední 2 kapitoly už jsou celkem OK.

19.04.2020 3 z 5

Holky/Kluci – Jak to funguje? Holky/Kluci – Jak to funguje? Astrid Morice

55 stránek postřehů a rad pro kluky a 55 stránek z druhé strany pro holky. Knížka je docela hezky udělaná, krátké bodové informace, doporučení a varování doplněné ilusracemi a tak jsem si říkal, že by si to mohli přečíst, ale prej ne :-( a tak jsem si ji přečetl sám :-) Nepřijde mi to tak špatný, takový základy, ale né všechno je pravda. Například je tam 6 odrážek, co že je to pomluva, ale ani v jednom z uvedených příkladů o pomluvu nejde a to nemyslím hned v trestné právní rovině a klukům se prý v pubertě zvětší varlata z velikosti cvrnkacích kuliček do velikosti meruněk, tak to asi nejsem úplně v pořádku :-D

12.03.2020 4 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Moc hezký, smutný a dojemný příběh. Trochu méně se mi libila pasáž knihy od Mikova zapojení do odboje do Maxovo návratu ze zajetí (hlavně popis útěku mi připadá ušitý horkou jehlou) , ale jinak se mi to libilo velice a četlo se mi to skoro samo, za dva večery hotovo.

09.01.2020 4 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Po první kapitole jsem byl trochu rozpačitý, ale pak se mi to začalo líbit, navíc se mi kniha četla opravdu lehce. Čím více se ale blížil konec, připadalo mi jednání hlavnich postav stále vice nelogické což vyvrcholilo v předposlední kapitole. No a poslední kapitola pro mne byla totální zklamání, za tu jsem ubral další hvězdu.

07.01.2020 3 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Neuvěřitelný příběh o těžkém a smutném životě v komunistické totalitě. To by měla být povinná četba, hlavně pro Ty, kteří tvrdí, že za komunismu bylo lépe (i když život tady a v Severní Korey se dá jen těžko srovnávat).

13.11.2019 5 z 5

Ranní ptáček Ranní ptáček Eric Malpass

Tuto knížku jsem četl někdy před dvaceti lety. Pravděpodobně mne tenkrát nijak nezaujala, protože si z ní nic nevybavuji, ale když tady čtu ty kladné recenze, nezbývá mi, než ji přečíst znovu.

12.07.2019

Zápisky z Mrtvého domu Zápisky z Mrtvého domu Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Já mám knížky a filmy z prostředí vězení rád, ale tady jsem tomu nějak nepřišel na chuť. Nevím proč. Moc dobře se mi to nečetlo. Ale taky už je to ňákej ten rok, co jsem se tím prokousával. Třeba by to teď bylo lepší, ale asi to zkoušet nebudu.

11.07.2019 2 z 5