PanKérka PanKérka komentáře u knih

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Nejlepší fantasy, co jsem kdy četla.

25.08.2011 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Troufám si říct, že to jsou nejlepší krátké povídky, co jsem kdy od Kinga četla.

10.06.2011 5 z 5

Garfield široko daleko Garfield široko daleko Jim Davis

Jako vždy jsem se pobavila :)

10.02.2011 5 z 5

Ztracené dny Ztracené dny Robert Reger

Ze začátku jsem vůbec nechápala, ale nakonec jsem pochopila. Rozhodně mi je Emily sympatická! :D

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Krátké povídky nejsou zdržovány zbytečnými řečmi okolo, takže se fakt dobře čtou. Dobrá knížka :)

Jak potopit Austrálii Jak potopit Austrálii Petr Šabach

Moc dobrá knížka s pěknými a vtipnými povídkami

Klan Klan Adrienne Young

Musím říct, že pro mě kniha byla poměrně zklamáním. Když pominu nespočet pravopisných chyb, které mě dost otravovaly, byl celý příběh takový povrchní. Medasek to vystihuje úplně přesně. Eelyn na každé druhé straně brečí a všichni tam pořád brečí a závěrečná bitva, je popsána tak na 5 řádcích. Kdyby mi bylo třeba 12, tak by se mi to asi líbilo, ale jinak je to bohužel slabé.

17.12.2019 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Musím říct, že mě tento díl docela zklamal. Po přečtení pár stránek jsem knihu odložila a po pár měsících si řekla, že bych to mohla konečně dočíst. Příběh mě nakonec zaujal a líbil se mi, ale zakončení mě tedy moc nenadchlo. Nevím, jestli sáhnu po pokračování. Na jednu stranu by mě zajímalo, ale jestli bude v podobném duchu, tak nevím nevím..
SPOILER: Po přečtení konce mi přišlo, jako by celá ta kniha byla vlastně k ničemu, když se jim vlastně stejně nic nepodařilo. Podle mě by v každé knize mělo být aspoň nějaké positivum, jenže tady mi přišlo, že vše, co se jim povede, stejně nakonec nemá žádný výsledek. KONEC SPOILERU

23.04.2016 2 z 5

Kdybych mohla udělit sto hvězdiček, tahle kniha by ji rozhodně dostala. Naučné knihy mě vždycky nudily a že bych si z nich udělala byť jedinou poznámku se mi nikdy nepovedlo. Tahle kniha je ale krásně čtivá a zapsala jsem si každé jedno pravidlo, které pan Carnegie doporučuje. Rozhodně můžu říct, že díky této knize se snažím pohlížet, nejen na starosti, ale na celý život jinak a lépe.

04.01.2016 5 z 5

Čekala jsem tedy trochu něco jiného. Na začátku jsem měla divný pocit, potom, když se Jacob dostal do smyčky jsem se trochu bála a pak to byl takový lehký popis přecházení Jacoba sem tam. Až nakonec to začalo být napínavé, jenže to neskončilo nijak. Nemám ráda takovéhle konce. Přijde mi, že ta kniha byla napsána zbytečně, když nijak nekončí a naopak začínají ještě další věci. Na druhý díl to ale nevidím.
I když mám z knížky smíšené pocity, nemůžu říct, že byla špatná. Byla opravdu zajímavá a fotky ještě dokreslovaly děj. Jen mě občas vyděsily a nebylo mi příjemné, že jsem tu fotku musela mít na očích, když jsem četla vedlejší stránku.
Jinak ale zajímavý námět, dobře se to čte, ale prostě jsem čekala něco trochu víc.

15.01.2013 4 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Úžasné! Tento díl byl naprosto úžasným zakončením. Tohle byla myslím 2. nejtlustší knížka, co jsem přečetla (1. byla To) a najednu stranu by se dalo říct, že to za to snad ani nestálo, když to skončilo, jak to skončilo. Ale dobře, budu se řídit slovy Kinga "Důležitá je cesta, ne cíl" A po této stránce se opravdu čím dál tím víc potvrzuje můj názor, že King je nejlepší spisovatel na světě. Zajímalo by mě, kde přišel k tak obrovské fantazii.
Takže škoda jen, že už je konec a nemůžu dál cestovat s Rolande, Eddiem, Susannah, Jakem a Ochem. Ale i tak u mě budou žít navždy. Sai Kingu, jste nejlepší, říkám díky.

22.05.2012 5 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že to bude otrava. Kdybych jí neměla v povinné četbě, asi bych po ní ani nesáhla. Ale kniha mě mile překvapila. Děj byl velmi zajímavý a líbilo se mi jak si Robinson dokázal se vším poradit.

03.05.2012 3 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Tenhle díl jsem přečetla skoro jedním dechem. Na jednu stranu se mi ani nechce otevírat poslední díl Temné věže, protože pak všechno skončí a bude pryč. Ale na druhou stranu nemůžu se dočkat jak to bude s Mordredem a Susannah s Mio.
Pane Kingu všechna čest jste král sci-fi a fantasy!

22.04.2012 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Velmi zajímavá knížka. Těším se až se dostanu k pokračování.

15.04.2012 5 z 5

Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Zdeněk Šmíd

Naprosto úžasná knížka. Dvě poslední části O hrdinech a O králích mě sice moc nezaujaly. Přišlo mi to až přehnaně zamotané s přemírou postav. I když hold to tak asi bylo. Ale ta první část byla skvělá. Strašně mě to bavilo číst. Až na Ragnarök. Nemam ráda zkázu severských bohů :P

22.03.2012 5 z 5

Idun Idun Johanne Hildebrandt

Naprosto skvělé volné pokračování. Ale na konci jsem skoro brečela, Chudák Idun tolik si toho vytrpí a dopadne to s ní takhle.

11.02.2012 5 z 5

Freya Freya Johanne Hildebrandt

Naprosto skvělá knížka. První stránky mi sice dělaly problém, ale pak jsem se začetla, ani jsem nemrkla a byla jsem na konci. Úžasný děj a ten konec mě opravdu překvapil.

29.01.2012 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Každý díl je čím dál tím lepší. Rolandovo dětství bylo popsáno vážně mistrovsky. Tleskám Kingovi, jeho představivost bych vážně chtěla mít. Dokáže popsat snad cokoliv.

02.01.2012 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Opravdu skvělá a zábavná knížka. Upoutá už jen svým názvem :)

09.02.2011 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Opravdu skvělá kniha. Těším se na pokračování.

30.01.2011 5 z 5