PaniWiga PaniWiga komentáře u knih

Strýček slon Strýček slon Arnold Lobel

Krátké příběhy pro začínající čtenáře. Hvězdička navíc za ilustrace. A taky za drobné inspirace, co dělat, když se člověk (nebo slon) nudí.

25.11.2019 4 z 5

Moto a já aneb na rok kočičí mámou Moto a já aneb na rok kočičí mámou Suzi Eszterhas

Krásná kniha pro malé čtenáře, doplněná mnoha krásnými fotografiemi. Na příběhu malého Mota se děti naučí také spoustu zajímavostí o servalech a radostech a strastech péče o zvířátko.

10.10.2019 5 z 5

Princ & Princ Princ & Princ Linda de Haan

Souhlasím s některými komentáři níže. Téma jakž takž zajímavé, ale zpracování nic moc. Obrázky nijaké, příběh osekaný.

08.10.2019 2 z 5

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Prima kniha, u které se nebudou nudit ani děti, ani rodiče.

26.07.2019 5 z 5

Zima Zima Hubertus Rufledt

Hezky se to rozjíždí. S napětím jdu na třetí díl. Škoda, že jsou tak krátké díly.

27.06.2019 4 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Vizuálně krásné, děj dobrý, ale je škoda, že je díl tak krátký. Sotva se příběh trochu rozjede, je konec.

17.06.2019 4 z 5

Johanka z parku Johanka z parku Ivona Březinová

Tato kniha mě zrovna nenadchla. V příběhu je více otázek než odpovědí, věci prostě nedávají smysl a není to nijak zdůvodněno - není to žádný kouzelný svět. Ač mám autorku moc ráda, tato kniha mě ani nelákala dočíst - i když jsem to kvůli dětem dokázala.

21.01.2019 3 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Milá kniha, která se dobře čte. Mezi klady patří, že popisuje soužití různých generací, národností i zdravotní postižení - a všichni dokážou najít společnou řeč a vyjít mezi sebou. Co mi trochu vadilo je, že kniha nahlížela některé problémy moc dětskýma očima (ano, chápu, že je hlavně pro děti). Např. hlavní hrdina trval na tom, že všichni senioři by měli bydlet s rodinou. To by bylo určitě správné, ale ne každý to dokáže zařídit. I v knize je postava, která pracuje mimo město, často po večerech, a Milo ji přesto přesvědčuje, ať si nechá maminku, která již potřebuje větší péči, doma.

26.11.2018 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Další skvělý díl plný akce, přátelství a boje s mocnými nepřáteli a časem. Dozvíme se něco o minulosti hrdinů a přibudou nové, zajímavé postavy.

22.11.2018 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

I pokračování příběhu je skvělé.

22.11.2018 5 z 5