PaniWiga PaniWiga komentáře u knih

Kamarádky ze zámku: Případ ukradené korunky Kamarádky ze zámku: Případ ukradené korunky Paula Harrison

Četla jsem dětem - 6 a 10 let. Holkám se to líbilo. Dospělého to samozřejmě moc nebere. Ale nápad s ukrytím korunky byl neotřelý, tak za mne ok.

11.06.2019 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Námět zajímavý, ale výsledek nic moc. Chování hrdinky je takové neuvěřitelné. Spoiler: hrdinka něco zažije, pak se ukáže, že to není pravda, ale ona je v klidu. Každý normální člověk by řešil, jestli nemá halucinace a proč, co se to vlastně děje. Ale hrdinka je tak nějak docela v klidu. Jako by bylo normální, že se události stanou/nestanou, někdo jí mluví přímo do hlavy atd. + spousta věcí je tak nějak useknutých.

04.06.2019 1 z 5

13 pater 13 pater Andy Griffiths

Taková jednohubka. Dospělý to má přečtené za jednu až dvě hodinky. Některé nápady jsou povedenější, jiné slabší. Že bych se třeskutě smála, to ne, ale taky jsem se nenudila. Pro čtenáře cca 8-10 let ideální na začtení se do knih. A rozhodně velký prostor pro rozvíjení vlastní fantazie.

27.05.2019 3 z 5

Ředitel a hydra Ředitel a hydra Jan Jícha

Docela jsem se pobavila. Líbily se mi výčty kde čeho, kde si autor hrál s jazykem a zamíchal vše možné i nemožné.

05.04.2019 4 z 5

Legenda o Sally Jones Legenda o Sally Jones Jakob Wegelius

Krásný příběh o přátelství. Kniha se přečte rychle - a to díky ději, který plynule ubíhá a rozsahu, kde většinu každé stránky tvoří krásné a propracované ilustrace. Ne každá etapa života hrdinky dopadne dobře, ale tak už to chodí. Hlavně že dobrý konec vše napravil. Kniha by klidně mohla být delší a rozvést některé příběhy více.

04.01.2019 5 z 5

Komu zvoní mobil Komu zvoní mobil Michael Třeštík

Taková knižní jednohubka. Má silnější i slabší části. Ale jelikož jsou všechny části krátké a rychle se střídají, tak to nevadí. A pár myšlenek bylo vážně trefných. Např. že 300 gramová čokoláda vydrží skoro dvakrát tak dlouho jako ta 100 gramová - to zažívám často.

22.11.2018 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Bezva kniha, děj krásně ubíhá, myšlenka přenést bohy z Olympu do současnosti je výborná. I když sem tam samozřejmě něco nesedí (něco bůh zařídit může, jindy zase ne), člověk to rád přehlédne a čte a čte dokud není konec. Navíc si nenásilně připomeneme spoustu informací o řecké mytologii. Jen bych řekla, že hrdina se chová na 12 let dost dospěle (asi je to ta jeho božská polovina).

22.11.2018 5 z 5

Elvíra, strašidlo z kontejneru Elvíra, strašidlo z kontejneru Lucie Paulová

Kniha se nám velmi líbila. Dcery 5 a 9 se večer těšily na čtení a největší problém byl nepodlehnout prosbám a nečíst dál a dál, jinak bychom ji přečetly snad na 1 zátah. Trochu jsem ke konci měla obavy, jestli se nebude mladší dcerka bát, ale zvládla to bez problémů. Zabrat mi dalo číst šišlání fretky nahlas. Ale děti to pobavilo. Obrázky jsou krásné. Už se těšíme na druhý díl.

14.11.2018 5 z 5

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Pěkná kniha. Ač je určená hlavně mládeži, nezklame ani dospělého čtenáře.

21.10.2018 5 z 5

Velké překvapení pro malého tučňáka Velké překvapení pro malého tučňáka Marie-Danielle Croteau

Knihu hodnotím tak napůl. Má moc krásné ilustrace, které pohladí po duši. Množství textu je přiměřené buď malému posluchači, nebo začínajícímu čtenáři. Co mi ale vadí, je fakt, že se na severním pólu vyskytuje rodina tučňáků. Myslím, že není třeba plést dětem hlavy. A taky se mi nelíbí, že zmizení rodičů se vlastně nijak neřeší. V jedné chvíli sice kamarádi plánují, že by je jeli hledat, ale nakonec z toho sejde a nijak dál se tím nezabývají.

25.10.2022 3 z 5

DOBRÉ MRAVY DOBRÉ MRAVY neznámý - neuveden

Tak tuto knihu jsem jen prolistovala a ani nedočetla. Její problém je, že rady, jak se správně chovat, dává ve verších - jde o překlad původně španělského díla a překlad básní se dle mého moc nepovedl. Rýmy jsou často kostrbaté (např. srk/kluk, Běla/mela, nezná/hvězda) a ani rytmizace moc nesedí.
Plusové body bych dala za celkem hezké ilustrace, přehledné třídění situací na Domov, Jídlo, Na oslavě atd. a za to, že když už se někdo prokouše tou básničkou, tak rady v ní obsažené jsou správné.

25.04.2022 2 z 5

Terezka chce pejska Terezka chce pejska kolektiv autorů

Pěkná kniha pro začínající čtenáře. Text je pro ně barevně uzpůsobený, příběhy jsou přiměřeně krátké a vtipné, obrázky moc hezké. Pro první třídu určitě dobrá volba.

08.03.2022 5 z 5

V zoo není žádná nuda V zoo není žádná nuda Eva Horáková

Krátké příběhy pro začínající čtenáře - v každém se dozvíme zajímavou informaci o daném zvířátku. Doplněno hezkými, pestrými obrázky.

31.05.2021 4 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Když pominu zbytečně mnoho nepřeložených výrazů, nutících čtenáře neustále listovat na konec knihy k vysvětlivkám (jak už někdo navrhoval, vysvětlivky na spodní části stránky by se hodily více) a fakt, že kniha vážně není humoristická, jak slibuje anotace, pak zůstane docela čtivá oddechová literatura. Není to žádné veledílo, ale k odreagování posloužila skvěle.

17.03.2021 4 z 5

Život k sežrání Život k sežrání Mikäel Ollivier

Zajímavá, čtivě napsaná kniha na aktuální téma. Naprosto uvěřitelně je popsán vnitřní svět hrdiny a jeho myšlenky - od počátečních úspěchů s dietou až k dalšímu vývoji děje.
Obálka je zajímavá, jen si nejsem úplně jistá, jestli je vhodně zvolená. Přece jen mladí čtenáři (kluci) dost dají na to, s čím jsou vidět. A kniha s bonboniérou na obálce je může odradit (naštěstí je alespoň v "mužsky šedých tónech).

02.03.2021 5 z 5

Čtení z kávové sedliny Čtení z kávové sedliny Eve Makis

Děj není nijak výrazný. Přesto se kniha čte přjemně. Líbilo se mi, jak barvitě autorka líčí postavy. Skoro každá stránka nabízí miniaturní medailonek další postavy. Jejich životy jsou různorodé a pestré.
Z osobní roviny na mne zapůsobilo, jak se hlavní hrdinka snaží vybalancovat lásku k matce, pochopení pro její názory a snahu nezranit ji, se svou touhou po jiné životní cestě, s vlastními názory atd. Tento generační střet se odehrává nejen v takto tradičních komunitách, ale všude kolem nás.

30.11.2020 4 z 5

Trojská válka: Poseidónův hněv Trojská válka: Poseidónův hněv Veronika Válková

Mám ráda všechny "Bárovky" a ani tato mě nezklamala. Byla jsem zvědavá, jak autorka zvládne situaci, ve které známe výsledek, a zvládla to dobře. Jako vždy se toho člověk hodně dozví - například vysvětlení "trojského koně" bylo pro mne překvapivé, a přitom tak logické.

15.09.2020 5 z 5

Ó, ó, ó, vajíčko! Ó, ó, ó, vajíčko! Ester Stará

Vtipné a poučné. Co víc si přát.

03.04.2020 5 z 5

Mistrovská hra Mistrovská hra Scott McBain

Knihu jsem četla před spoustou let a byla jsem z ní nadšená. Tak jsem se k ní vrátila a - zas tak nadšená jsem nebyla. Tentokrát jsem objevila několik nesrovnalostí, které mi čtení trochu kazily. Ale i přesto to bylo zajímavé a napínavé, s dobrou základní myšlenkou.

03.04.2020 4 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Tak první kniha série, které nedám plný počet. Nebyla špatná, ale za prvními 12 díly prostě kulhala.

20.01.2020 3 z 5