palka452 palka452 komentáře u knih

Norkový kožich za hrst vloček: aneb šest hodin ve vlaku Norkový kožich za hrst vloček: aneb šest hodin ve vlaku Inna Rottová - Mirovská

Hezky napsané kniha mě hodně chytla za srdce

20.08.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tato kniha mě zase až tak nedostala asi jí hodně poznamenal překlad do češtiny dost zbrklý a ta slovenština tam dost číhá z každé stránky...Asi by bylo lepší si to přečíst ve Slovenském originalu.. Myslím že mohu posoudit mí rodiče jsou Slováci

20.08.2019 3 z 5

Manžel slavné ženy Manžel slavné ženy Vladimír Drnák (p)

Nečekaně dobrá kniha...i když ne podle skutečnosti..dle mých informací..

Další báječný rok Další báječný rok Michal Viewegh

Deníky jo knihy ne kdo chce najde v tom spoustu pravdy ale musí hledat tehdy jsem zrovna přemýšlela jak dlouho může vydržet to naštvaní na naši politickou situaci jestli to všechno vydrží...

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Pro mě jeho nejlepší knihy deníky.Četla jsem skoro všechno ale ty knihy pro mne nějak kloužou po povrchu... Tohle je až na dřeň mám ráda jeho deníky Jóó knihy néé

Don Juan na Sicílii Don Juan na Sicílii Vitaliano Brancati

Trošku se zde skáče z jedné věci na druhou takový průměr

24.05.2019 3 z 5

Bledý oheň Bledý oheň Vladimir Nabokov

Pro mě jedna z nejvtipnějších knih jakou jsem kdy četla velice dobře se to četlo srovnala bych to s Járou cimrmanem

23.05.2019 5 z 5

Jak volný vítr Jak volný vítr Michail Jurjevič Lermontov

Jeho tvorba se mě hluboce vnitřně dotýká...

07.05.2019 5 z 5

Z nuly na milion Z nuly na milion Pavel Říha

Tak zase jeden velký podvod kniha je ke stažení zdarma Ale pak musíte téměř
1000Kč uhradit do deseti dnů že je to pořád baví ty podvodníky

25.04.2019 odpad!

Brusle královny holandské Brusle královny holandské Eugène Demolder

Báje a pověsti...

22.02.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Bohužel víc dát nemůžu četlo se to celkem dobře ale děj dost neseděl.A hlavně je vidět že tato kniha je napsaná už hodně dlouho od války protože kdo trochu zná koncentrační tábory tak ví že základ je možná pravda ale jinak je tu dost nesmyslů. Knihu asi bohužel poznamenalo že jí psala paní z Nového Zélandu pro mě to bylo jako když Američani točí ruský film

15.02.2019 odpad!

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Je to moc dobrá kniha jen pro mě moc dlouhá ale celou mi předčítal manžel a ten se do ní úplně zažral.Měl úplně nervy jak to dopadne jestli ta Estella si ho vezme nebo ne A jestli se nezamotá do svého života už dlouho nic tak nežral takže asi perfektní

03.02.2019 5 z 5

Mína z Barnhelmu neboli Vojácké štěstí Mína z Barnhelmu neboli Vojácké štěstí Gotthold Ephraim Lessing

Krásná roztomilá kniha

Synnøve ze Slunečného návrší Synnøve ze Slunečného návrší Bjørnstjerne Bjørnson

Pěkná kniha ve které je jasně řečeno Kde je dobro a kde zlo

03.02.2019 5 z 5

Dopisy z Ruska. Rusko v roce 1839 Dopisy z Ruska. Rusko v roce 1839 Astolphe De Custine

Knihu jsem slyšela jako audio Což asi knize pomohlo velmi dobře vystihuje Rusko mentalitu a hlavní rysy ruského národa tak jak jsem ho poznala ještě v době totality kniha velmi dobrá na zamyšlení.

Lovcovy zápisky Lovcovy zápisky Ivan Sergejevič Turgeněv

Autor se velmi umí přiblížit lidské duši

19.01.2019 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Knížka která je moc smutná,ale zároveň plná Naděje a optimismu. Autora jsem měla od dětství přečteného ,ale nikdy jsem netušila že napsal něco podobného.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

V Dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů kniha je také nádherná

Sedm dní do pohřbu Sedm dní do pohřbu Ján Rozner

Krásně smutná knížka o tom jak je to těžké když vám umře nejbližší člověk a ještě Vy nejste v dobré životní situace

19.01.2019 5 z 5

O chůzi v ledu O chůzi v ledu Werner Herzog (p)

Někdy velmi zajímavé myšlenky