PajusenkaB PajusenkaB komentáře u knih

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

No... Co k tomu napsat... Asi úplně nerozumím tomu, jak tahle kniha mohla být vydána. Kniha je absolutně bez děje, pořád to samé dokola: Šla jsem do divadla, viděla jsem jeho, roztála jsem, on nic. Šla jsem do divadla, viděla jsem jeho, roztála jsem, on nic. A takto pořád dokola.
Knihu jsem ani dočítat nechtěla, nicméně nemám ráda rozečtené knihy, takže jsem se přinutila a knihu dočetla. Už toto svědčí o tom, že kniha se velmi špatně čte - jak jsem již řekla, převážně kvůli chybějícímu dění.
Zároveň mi přijde, že části knihy jsou psané v dost různé době - začátek působí hrozně přemotivovaně a nevhodné a převážně trapné pokusy o vtipy mě dost odrazovali od čtení.
Obálka je naprosto nádherná, nicméně vůbec nevypovídá o obsahu.

03.06.2023 1 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Knihu jsem naprosto hltala. Krásně napsaný příběh, vše logicky popořádku, člověk se dozví informace o Kali a Tery.

17.03.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Čekala jsem od knihy mnohem víc. Na to, jak krásně se četla a na to, jak rychle příběh skončil... Příběh mohl být rozveden do neuvěřitelných mezí, tolik prostoru tam bylo! Byla jsem hodně zklamaná, když příběh po 93stranách skončil. Situaci ohledně útulků apod. sleduji celkem pravidelně, takže přehled mám, proto pro mě zaplnění zbylých stránek bylo naprosto zbytečné.

30.01.2020 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Ne, ne, ne. Téhle knížce říkám prostě ne! Bude pro mě existovat jen Selekce, Elita a První, další dva díly prostě neexistují.

Už u čtvrtého dílu jsem doslova skřípala zubama. Říkala jsem si: "To snad není možné!" No pátý díl to doslova celé pohřbil. Z namyšlené Eadlyn se úplným zázrakem vyklubalo úplné zlatíčko, America i Maxon nadále zůstávají naprosto naivní. Všechno se doslova opakuje a není již naprosto super, jak u předchozích dílů, číst nějakou novinku. VŠE STEJNÉ!

Volba byla jasná už ze čtvrtého dílu. Podíváním se, kdo to vlastně vyhraje, mě v tom naprosto usvědčilo. Zamilovaná Eadlyn a dělá veliké kroky, protože si myslí, jaká velká holka je. Prostě ne.

A ten konec? Co to mělo být za konec, prosím vás? Opět rychlý spád dějů, upouštění od předchozího nalinkování postav a naprostá změna. Jako by snad Kiera chtěla popisovat sebe, nebo někoho blízkého na konci.

Čtvrtý i pátý díl mě hodně zklamal, ačkoli je toto moje nejoblíbenější série. Doufám, že toto byl definitivní konec celé série, popřípadě že budou vycházet pouze povídky z pohledu někoho jiného.

Dvě hvězdičky za snahu.

16.06.2017 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Odpad. Větší blbost jsem neviděla!

20.03.2015 odpad!

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knize jsem se neuvěřitelně bránila, nakonec nebyl důvod. Hezky se četla, jazyk nebyl až tak složitý, čtení rychle ubíhalo.

11.05.2019 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Kniha mě zaujala řešením popisu - střídání dvou postav (většinou takovéhle knihy nečtu) a tématikou okolo "punku". Ovšem, očekávala jsem od ní malinko víc. Opět se mi zdál příliš nudný začátek a konec - naprostá katastrofa. Uříznuté, ufiknuté, co více k tomu dodat? Určitě očekávám druhý díl.
Nadruhou stranu, kniha se četla pěkně (narozdíl od jiných knížek). Nespokojenost z mé strany - občas se opakovaly obě dvě postavy za sebou (jedna něco řekla a druhá také .. ). 1* tedy strhnuta již za zmíněné "vady"

20.11.2015 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

S knihou jsem si vůbec, ale vůbec nesedla. Děj mi připadal naprosto o ničem, pořád se mezi sebou bavili jen o jedné věci. Emmi se pořád opakovala, občas mi připadala taková přidrzlá a naivní puberťačka. Až moc přeslazený román.
Jediné plus pro knihu je originalita v psaní - psaná formou emailů.
Knihu za sebe nedoporučuji, strašně špatně se mi četla skrz špatný děj - nic akčního, nic se prostě nedělo.
Lidé, co mají rádi přehnanou romantiku a chtějí vyzkoušet nějakou jinou formu čtení - myslím, že tato kniha je přímo pro vás ;)

16.10.2015 odpad!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha se mi četla velmi špatně, děj mě nijak nezaujal.

07.05.2015 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Neuvěřitelně dlouhé popisné pasáže, trošinka přímé řeči. Kniha se neuvěřitelně táhla, do čtení jsem se musela nutit.

11.05.2019 2 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Jednoduchá a lákavá kniha, která diváka strhne.

11.05.2019 5 z 5

Kniha se neskutečně táhla. Chyběla mi zde přímá řeč - zastoupena velmi málo. Dále jsem se ztrácela v neznačené přímé řeči. Na 80 stranách popis jednoho a toho samého, posledních 30 stran se konečně něco dělo a kniha utíkala rychleji.
Neuvěřitelně špatně se mi četla, dvě hvězdy za námět.

11.05.2019 1 z 5

GOGO - Kluk z internetu GOGO - Kluk z internetu Daniel Štrauch

Knihu jsem si koupila, jelikož jsem Goga aktivně sledovala (hlavně jeho let's playe na hororovky). K četbě jsem se bohužel ale dostala až teď. Ze začátku to vypadalo slibně, říkala jsem si: Páni... To jsem fakt netušila. Nicméně pokračovala jsem dál a nabývala dojmu: Hm.. si to tak super nebude nu. A víceméně závěr knihy to potvrdil. Kapitoly nejsou zrovna moc dobře a logicky za sebou, občas se ve více kapitolách opakuje víceméně to samé pořád dokola. A občas jsem fakt měla chuť nakopat korektora - neskutečně mnoho chyb, často se opakovala dvě slova za sebou (jsem jsem, uviděl uviděl), sem tam opravdu nechutná hrubka.
A co bych ještě vytkla byly nesmyslné stránky s hashtagy. Co to safra...? Též se mi moc nelíbila okénka např. s výběrem variant. Co bych ale chtěla moc ocenit, byly nádherné kresby na začátku každé kapitoly.

17.01.2018 3 z 5

Červený mustang se nevrátil Červený mustang se nevrátil Ivan Milan Jedlička

Úchvatné příběhy, u kterých jsem si říkala "To se jako vážně stalo?" Knihu jsem vzala a hltala. Ačkoli nemám moc ráda povídkové příběhy, jelikož se do nich nedokážu příliš vžít, toto bylo něco jiného. I přesto, že jsem četla Příběhy četnických pátraček a nesedly mi, u těchto to byl úplný opak. Pěkný úvod, sem tam vtipné pasáže, nikde se neskákalo z jednoho konce na druhý. Nejvíce se mi líbilo to, že autor řekl jako by svá slova a navazoval na to "K tomu vám ale řekne něco detektiv...." a začínal příběh, který jako kdyby vyprávěl detektiv. To bylo úžasné přenesení do příběhu. Opravdu čtivá kniha, když máte chuť přečíst si něco zajímavého, něco "echt" a něco krátkého, odpočinkového.

23.09.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Z téhle knihy jsem HODNĚ ale HODNĚ zklamaná. Možná bych byla raději, kdyby první tři díly vyšly a tak to skončilo. Eadlyn úplně nesnáším, je ještě horší než Amerika - vůbec neví, co chce, pořád se ohrazuje tím, že je nejmocnější, přetvařuje se... Z Ameriky se stala hodně starostlivá a uťápnutá máma. Z kluků fandím nejvíce Kilovi a Erikovi (ačkoli to není účastník). Poslední kapitola mě nabudila k tomu, přečíst si pátý díl, ale jak říkám. Mnohem raději bych byla, kdyby to prvními třemi díly skončilo.

28.06.2016 2 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Jelikož jsem četla pouze tetralogii od CHP, mohu srovnávat pouze s těmito knihami.
Serafína mě z počátku chytla - kapitoly vždy končili velice zajímavým dějem, který mě strkal dopředu, abych četla a četla. Když se ale v polovině objevily náznaky romantiky, strašně jsem doufala, že se nijak nebude rozvíjet. Bum, byl tu konec a co s ním? Samozřejmě že romantika. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že ve všech fantasy pro mládež je romantika vždy na stejné brdo - chlapec či děvče se zamiluje do někoho, kdo není pro něho.
Co se mi nelíbilo byla retrospektiva - prakticky mě stálo poměrně dost orientovat se v tom, co se stalo už předtím a má to důležité místo pro vývoj děje, a co se děje teď - možná, že tento pocit jsem měla pouze já.
A jako poslední, co bych vytkla, bylo řešení toho, co Serafína. Bystrému čtenáři či zkušenému hned od začátku dojde, že když to tají, stejně to praskne. Jenomže, když se Serafína, otec a Orma tak strašně obávali, proč se tato věc vyřešila tak 'skvěle'? Na mě to působilo dojmem, že autorce dochází nápad, tak proč tam toto nestrčit.
Chválím přiložený slovníček slov vyskytujících se v knize a přehled postav, které k čemu patří. Kniha se mi jinak líbila, hodně mi vadila romantika. Do druhého dílu se určitě pustím, neboť jsem poměrně zvědavá na to, jak to vlastně dopadne jednak skrz Serafínu a jednak přes jejího milého (i přesto, že jsem doufala, že toto se nestane).

10.04.2016 3 z 5

Zima křišťálových tanců Zima křišťálových tanců Angela Dorsey

Kniha se mi moc líbila a určitě se těším na další díly :-)

22.12.2015 5 z 5

Smutný žhář Smutný žhář Tomáš Přibyl

Nejprve jsem si říkala, co od této knihy mám očekávat. Čtyři příběhy v jednom, navíc česká detektivka.. Odradily mě totiž české kriminální seriály a filmy. I přesto jsem po čase šáhla na knihu a zkoušela jsem se začíst. Ze začátku mě to tak pohltilo, že jsem musela pokračovat dále. Poté to ze mě trochu opadávalo. Až pak druhou kapitolu jsem začala číst a podivila se, že už jsem na konci.
Kniha vyvrátila můj názor, že všechny české detektivky patří do koše. Protože příběhy v knize se krásně četly, mají krátké kapitoly, takže se čtou suprově v autobuse, pořád se něco děje. Všechny čtyři příběhy byly pěkné, akorát třetí příběh s názvem : "Hrdličky" s emi zdál lehce přitažený za vlasy - proto hvězda dolů. Jinak nemám co vyčítat, určitě se těším na další krátké detektivky jak od tohoto autora, tak z této série.

28.11.2015 4 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Zase jedna z lehčích knížek na čtení. Četla se skoro sama, konec byl opravdu vtipný. Greg prostě vede :) Akorát mám zrovna vydání, kde je docela dost chyb (vynechaná písmena), ale to na hodnocení nemá vliv. Doporučuji zejména mladším čtenářům :)

11.06.2015 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Četla se snad úplně sama. Během jednoho dne jsem ji měla přečtenou. Strhující děj, prostě super kniha!!

19.02.2015 5 z 5