PájaHája PájaHája komentáře u knih

První padlí První padlí Volker Kutscher

Tato série je skvěle napsaná. Vyšetřování vražd mi sice přišlo zbytecne zamotane, ale politická situace mne sedla. A Gereon je super. Těším se na další díl.

16.01.2022 4 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Romantika jako blázen. Pěkně se to četlo.

14.12.2021 4 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Skvělý psychothriller. Místy mě až mrazilo.

02.12.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Oddychovka. Taková červená knihovna. Ale krb, svíčky, hřejivé deky a výhled do zasněžené krajiny a přírodní krásy Islandu, to mě bavilo.

20.11.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Skvěle napsaný příběh jedné rodiny z období krutých válečných časů.

11.11.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásný romantický příběh plný lásky, ale i zvratů a smutku.

04.11.2021 4 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Uf - velmi obsáhlá, ale skvěle napsaná kniha popisující století jednoho rodu. Postavy byly super propracované. Autorka poutavě popisuje vývoj dějin v Gruzii. A ta čokoláda:-) Doporučuji!

24.10.2021 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Čtivá kniha o ženách pro ženy. Někdy mně přišlo, že jsou hlavní hodinky až moc naivní. Zvlášť Marie, která byla sebevědomá, cílevědomá, chlapy měla na háku o své budoucnosti měla jasno a pak takhle naletí s Viktorem? Ale třeba ano. Každopádně konec dopadl, tak jak měl.

20.07.2021 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

První knihu, kterou jsem četla od Aleny Mornštajnové, byla Hana. Řekla jsem si, že nebudu srovnávat, protože ta je top. Začátek mi přišel trochu obyčejný, prostě příběh z doby komunismu. Ale potom se to úplně rozjelo. Knihu můžu doporučit. Určitě si přečtu další knihy od této autorky.

16.07.2021 4 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Pro mě zatím nejlepší díl.

04.07.2021 4 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Tato série mě opravdu baví. Rozhodně v ní budu pokračovat.

14.06.2021 4 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Gereon Rath mě prostě baví. Jeho svérázné vyšetřovací metody i jeho osobní život. Sice už od půlky knihy jsem tušila pachatele, ale na dramatičnosti to neubralo. Určitě budu v sérii pokračovat.

28.05.2021 4 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Trošku mi trvalo, než jsem se prokousala začátkem. Jinak dobrá detektivka s překvapivými zvraty. A dost mě bavila i politická stránka. Určitě si přečtu další díl ze série.

16.05.2021 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Aktuální téma. První půlkou jsem se dost prokousávala. Možná je to tím, že je to pro děti a mládež. Druhá půlka mě bavila.

29.04.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jak skončil první díl, tak začal druhý díl. Opět skvěle napsané. Osudy postav krásně plynuly. Těším se na další pokračování. Doporučuji!

21.04.2021 5 z 5

Jeden život nestačí Jeden život nestačí Jaroslava Černá

První setkání s touto autorkou. Čtivé. Určitě si přečtu i další knihy od J. Černé.

02.04.2021 3 z 5

Poutavý příběh, který vypráví babička Alžběta svojí vnučce. Pasáž ze současnosti, kterou prožívá Nina, mě moc nebavila. Nedokázala jsem se vcítit do její postavy.

08.03.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dojemná kniha, čtivě napsaná. Zajímavé prostředí. Doporučuji!

23.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvěle napsaná kniha. Hned od začátku mě vtáhla do děje. Úžasný jazyk a dobře zakomponované nářečí, slovo "hlupaňa" jsem si zamilovala. Těžké časy plné bídy, hladu, velké dřiny, alkoholu, pochroumaných mezilidských vztahů, ale i lásky a porozumění. Myslím, že tato kniha se autorce opravdu povedla. Už se těším na druhý díl.

02.02.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Pěkně napsaná kniha, která se zabývá těžkými tématy. Spousta myšlenek a problémů náctiletých. Jak jednoduché je někoho odsoudit, aniž bychom ho znali blíže, nebo věděli čím si prošel.

24.01.2021 4 z 5