Paja11.11 Paja11.11 komentáře u knih

Hned při prvních stranách knihy jsem cítila, jako bych seděla s Matthewem na pohovce a on by mi vyprávěl svůj příběh, tak čtivě a neuvěřitelně je kniha napsaná. Hltala jsem každé slovo a nechtěla jsem se od knihy odtrhnout a jakmile jsem musela knihu odložit, myslela jsem na ni, potřebovala jsem vědět, co je v knize napsáno dál.
Vše, co se od knihy očekávalo, čtenář dostane a ještě o hodně víc. Samozřejmě je kniha smutná, slza mi ukápla a ne jednou, bylo mi po skoro celou dobu čtení úzko, ale také jsem se dokázala zasmát (Perry i v této těžké knize dokáže využít svůj humor).
Jsem vděčná, že se podělil s lidmi o svůj příběh takovým detailním způsobem.

25.01.2023 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem přečetla dvakrát a musím říct, že čím jsem starší, tím na mě působí jinak. A to způsobem, kdy jsem poslední čtvrtinu knihy proplakala a i když by se dalo říct, že je to příběh lásky jako z pohádky, tak není přeslazený, jelikož zde „bolest vyžaduje procítění" a autor píše tak skvěle, že se to člověka dotkne a bolest procítí s hlavními hrdiny. Nádherná a čistá kniha.

28.01.2021

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Mám dojem, že každý díl je lepší a lepší, i když se mi to zdá nemožné. Napětí gradovalo a gradovalo. Vraždy jsou jen originálnější a vrahův příběh taktéž. Opět mě i autor rozplakal a nechal mě napnutou jako kšandy až do konce.

20.09.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Kotleta v trochu jiném kabátě, než ho znám. Trochu jsem se bála si knihu přečíst, jelikož nemusím moc světy s takto pokročilou technologií, ale mám velmi ráda autorovo psaní, takže jsem se do knihy pustila.
Vůbec mě kniha nezklamala. Je to napínavý děj s opět ostrým jazykem a s velmi zajímavou promyšlenou budoucností a zápletkou. Hlavní postava mi opět sedla, autor hold umí psát pro mě sympatický mužský.
Už se těším na další díl!

17.04.2024 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Kniha je pěkná třešnička celé HP série. Bylo pro mě milé překvapení, že se zde nacházely myšlenky Albuse Brumbála a bylo tak zajímavé, jak jednotlivé bajky vysvětloval.
Pěkné oddychové čtení.

12.02.2024 5 z 5

Díl velmi temný, který prolíná děj lásky a hraní famfrpálu. Oceňuji, že čtenář získá větší pohled do Voldemortova mladšího já. Celá kniha je napínavá a čte se velmi rychle.

01.08.2023 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Kniha mě příjemně překvapila. Byla čtivá a hlavní hrdina mi velmi sedl.
Příběh byl velice zajímavý a napsaný tak, že jsem hltala každou stranu.
Není co vytknout.

07.11.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Kniha se četla dobře a rychle, ale měla jsem velký problém s hlavní hrdinkou, která mi nesedla. Hrdinka mi přišla až moc dětinská a nevyspělá.
Ohledně příběhu jsem dostala přesně to, co jsem čekala, ale bohužel to na mě místy působilo až moc primitivně.
Na oddych je kniha dobrá, ale víckrát ji číst nebudu.

31.10.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Oddychová kniha, která se čte velmi rychle. Příběh se mi moc líbil, hodně jsem se nasmála i slza ukápla a do Aleše jsem se hned naprosto zamilovala.
Krásná obálka to vše jen hezky podtrhuje.

05.07.2022 5 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Příběh je velmi depresivní a zasáhne, ale to jsem očekávala, jelikož o knize 1984 slyšel snad každý. Musím ale říct, že kniha byla velmi krásně graficky zpracovaná a skvěle se četla.

13.10.2023 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Začátek knihy mi dal zabrat, trvalo mi pár stran, než jsem se začetla, styl psaní mi zprvu nesedl a děj byl zprvu o ničem. Poté jsem ale byla velmi mile překvapena, děj mě vtáhl a na styl psaní jsem si také zvykla. Je to velmi depresivní čtení, ale čtenář se od knihy neodtrhne, jelikož autor vcelku napíná.
Já jsem s knihou nakonec velmi spokojená.

22.05.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Každý díl jen vychvaluju a u tohohle tomu nebude jinak.
Čtivé, napínavé, gradující a ačkoliv jsem přemýšlela, kdo by vrahem mohl být, tak jsem opět byla překvapená, jelikož mě tento člověk nenapadl.
Chris Carter je vynikající autor, který asi nikdy nezklame.

25.08.2022 5 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Silná a šílená kniha, což jsem očekávala. Nechtěla jsem dát knihu z rukou. Líbilo se mi, že kniha byla obohacena fotografiemi a názory nejen Nikkiho ale i dalších lidí.
Na konci mi ani jedno oko nezůstalo suché.
Jediné, co bych vytkla, je červené písmo na černém pozadí, ale není to nic, co by se nedalo překousnout.

19.01.2022 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Celkové zasazení příběhu do minulosti bylo zajímavé, čtivé a některé zvraty dost překvapující.
Vztah Matthewa a Diany se vyvíjí ještě více a stejně tak i vztah Diany k magii.
Jediné, co bych knize mohla vytknout, jsou příliš detailní a zdlouhavé popisy, naštěstí se v knize ale neobjevovaly často.

28.10.2021 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Nejlepší kniha, kterou vlastním. Při čtení mi bušilo srdce a nechtěla jsem knihu odložit z rukou. Přečteno za pár dní a určitě se k ní budu vracet. Pomohla mi změnit mé smýšlení.

07.08.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Musím přiznat, že do prvních 100 stran jsem si myslela, že knihu vůbec nedočtu. Styl psaní mi vůbec zprvu nesedl, neorientovala jsem se o čem a o kom je řeč, docházelo k až moc detailnímu popisování něčeho, co nebylo podstatné. Po 100 stranách jsem si na styl psaní začala zvykat, detailní popisování zbytečností zmizelo a kniha mi později způsobila mrazení a bušení srdce. Opravdu silný příběh, knihu jen vřele doporučuji, jen je mít třeba trpělivost se stylem psaní, se kterým se dá později vyrovnat.

06.01.2021 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Knihu jsem se bála přečíst, detektivky mám sice ráda, ale žádnou jsem ještě nečetla, kde by se vyskytovalo nadpřirozeno. Musím říct, že to nebyla žádná fantasmagorie jakou jsem čekala. Kniha se četla velice dobře, příběh byl napínavý, gradoval a na konci jsem měla i slzy v očích. A myslím, že každý vidí, jakou má kniha nádhernou obálku, to už je jen třešnička na dortu.

18.08.2020 5 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Kniha mě mile překvapila, očekávala jsem dětskou knihu, ale musím říct, že si knihu oblíbí i dospělí. Kniha se velmi dobře četla a byla velmi jednoduše napsána. Moc hezký příběh.

18.01.2024 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Z prvních cca 50 stran jsem byla rozpačitá, přemýšlela jsem, jestli knihu vůbec číst a raději ji neodložit, jelikož mě nebavila. Jsem ale velice ráda, že se to nestalo. Najednou jsem knihu hltala a nechtěla jsem ji dát z rukou.
Musím říct, že jsem si zamilovala Matthewa a jeho chování k Dianě a celkově kniha byla napínavá, čtivá a objevovaly se v ní zvraty, které člověk nečeká. Rozhodně si přečtu další díl.

14.08.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Chris Carter opět nezklamal. Další skvěle promyšlené vraždy. Tak brutální, kdy až mrazilo a nastal nepříjemný pocit. Nelze nic vytknout, jen mi chybělo pohroužení se do soukromí Huntera a Garcii, ale věřím, že to přijde v dalších dílech.

14.01.2021 5 z 5