pafčaodřeky pafčaodřeky komentáře u knih

Pán ohně Pán ohně Peter May

Limonádová romance (kterak hrdý asiat potká typickou američanku-ano, musí být bloňďatá a modrooká-a zamiluje se)na pozadí čínských kulis a podprůměrná krimi zápletka s téměř (tragi)komickým závěrem. Pokud chcete dívčí román se seznámením za "tragických okolností", jděte do toho. Čekáte-li kvalitní detektivku nebo thriller, jste tu špatně.

08.08.2016 2 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Bestseller-to ano, kvalitní sci-fi, omluvte mne, ale ani náhodou. Téma vyčichlé a neoriginální, každý, kdo má jen trochu načteno v tomto žánru nebude překvapen vůbec ničím. Autor klouže po povrchu a bombasticky háže vědeckými termíny, pokouší se navodit tísnivou atmosféru (to připouštím, se mu daří) s ploše vykreslenými postavami. Závěr vyloženě americky béčkový. Ono je to vlastně celé napsáno tak, aby zabavilo, ale po dočtení zůstává pachuť smažáku s hranolkami, zatímco jste čekali marinovaného candáta s chřestovým salátem...výborný komentář: RavuX

26.03.2019 2 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Novikova píše hlavně o ženách pro ženy, co mají rády fantasy ; jejími hrdinkami jsou často podivínky, které zjistí ( jak už to bývá často nepříjemným způsobem), že mají nějaké podivuhodné schopnosti. Novikova má živý popis, dobrou charakteristiku postav, jediné, proč ji nemohu doporučit i mužské části je romantická linka, která je lehce za hranou-přeslazeno (přiznávám se k hříchu, i to se mi líbilo).

31.12.2022 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

No za mne spíš slabé. Od začátku bylo jasné, že vše je jinak, než se tváří. Nevěřila jsem "scénáři", byl prostě mizerně napsaný, průhledný, nedůvěryhodný. Nelogické situace typu: chatu sice dobře znám, ale nenajdu sekeru...mobil,moje jediná záchrana-rozflákám ho....jsem ironický drsňák-ne jsem lítostivá chudinka-ne jsem zuřivý magor-....Napětí se nedostavilo, spíš naštvání, jaká je to blbina.

05.03.2019 2 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Při čekání na další díl série: "Kapitán Stein a notář Barbarič", střihla jsem si jednoho Báthoryho a nebyla jsem zklamaná. Na Červenákovi je sympatické, že nemá téměř žádné výkyvy v kvalitě, stabilně píše dobře, dokonce se mi zdá, že čím dám tím líp. Autora se vyplatí sledovat i na CSFD, co doporučí, na to se dá opravdu dívat :)

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Skvělé, nadčasové. Moje "obědová" kniha, což na jednu stranu bylo dobře, neb jsem ji nezhltla na posezení, ale vychutnávala po kouscích, na druhou stranu mi obědové pauzy přestávaly stačit, páč jsem měla stažené hrdlo dojetím a nemohla jíst. U závěrečné kapitolky i slza skápla, no nebudem to rozmazávat, letos moje nejlepší čtení!

30.11.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Něco na tom Mayovi je. Po (pro mne) šestákovém čínském propadáku Pán ohně, jsem -a tentokrát opravdu už naposledy!-zkusila druhý díl ostrovní série. A výborný. Ne tak temně depresivní, jako Skála-byť se jedna z hlavních postav potýká s degenerativní nemocí-, detektivně napínavější zápletka a téměř akční "mafiánský" závěr (na hranici uvěřitelnosti). Takže na shledanou v třetím díle!

18.08.2016 4 z 5

Skála Skála Peter May

Uff. Neudělejte tu chybu, co já a nečtěte si tuto knihu při snídani. Plesknutí mozku na pitevním stole ( a vytahování dalších orgánů při několikastránkovém detailním líčení pitvy zavražděného) vás odsoudí k tomu dát si panáka na vzpamatování už po ránu. Celkově tohle není žádná sranda detektivka, spíš pořádný psycho- alkoholici, násilníci a ztrozkotanci si tu podávají kliku a do toho všeho morbidní tradice s mordováním mladých hnízdících ptáků. Díky, bylo to dobrý, ale tuhle tísnivou úzkost již více nemusím.

02.05.2016 4 z 5

Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Michal Bartoš

Bartošovi nemají odpovídají vzdělání, takže rady, co dávají jsou jejich dojmy "jak to funguje jim", rozhodně se nedají považovat za univerzální pravdu (jak prezentují). Některé kapitoly by byly až legrační, třeba nepochopení "MeeToo", nebo že ženskost znamená především dělat se krásnou a vytvářet pohodu. Za mne se tedy jedná o komerční produkt pochybné kvality.

24.07.2022 1 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Starý dobrý Reacher tak jak ho máme rádi, když to nejde po dobrým, on s tím problém nemá, záporáci jsou patřičně odpudiví, hrdinové stateční a inteligentní, jednoduchost, akce, napětí, pozitivně hodnotím i vynechání jednoho z klišé (my víme, že to je chlapák)...zábavně napsaný brak, u kterého si krásně odpočinete

12.06.2019 4 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Škoda, Žamboch má asi krizi...z nostalgie dávám hvězdu navíc, slušně napsané, ale chybí tomu "srdíčko", no prostě nemá ten správný "tah na branku" a tedy se jedná o "promarněnou šanci českého týmu"... (psáno po hokejovém MS).

Ve spárech Aljašky Ve spárech Aljašky Jan Kopka

Po trošku pomalejším úvodu (řešení sponzorů, historie trasy) nastává po startovním výstřelu napínavý, mrazivý thriller. (A to jsem teď četla Tmu od Karika-která měla být děsivý horror z hor-pcháá!) "Základní otázky: dojdu nebo pojdu? Seberu se, nebo mě sesbírají? Rozhodovat se: zastavím se-zmrznu, nezastavím se padnu vyčerpáním. Jíst nebo spát, obojí nedám. Napiju se, poliju se, omrznu-nenapiju se, dehydratace, konec. Kamarádi postupně odpadávají, mám to také vzdát?" Safra, tomuhle říkám napínačka, jak malý gaťě!

05.03.2019 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Jednoduchá detektivka, slušně napsaná. Pokročilí "detektivkáři" nenaleznou nic překvapivého, žádná extra psychologie postav jako má například Tana French, nebo působivá atmosféra typu ostrovní série Petera Maye, ani dějové zvraty ála Jeffery Deaver, zkrátka klasika. Konec předvídatelný, bez morálního pnutí. Sucho a teplo nemá na zločiny žádný vliv. Celkově nevýrazné, dobré na zahnání nudy na dovolené.

02.06.2017 3 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Nemohu si pomoci, Reacherovi nejvíc sluší americký zapadákov, pěstní řešení problémů a potulování "osamělého vlka". Špioni, Hamburk, spolupráce s FBI, CIA, spaní v jednom hotelu, nene, to postrádá šmrnc. Jedna ze slabších v sérii.

26.05.2017 3 z 5

Malá Malá Michal Čagánek

Čtu sci-fi a fantasy...jednou za čas...unavena tíhou světa...potěším se křehkostí....dlouho prší.....raději unikám zpět ke svému žánru, kde je bezpečí...

12.06.2019 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Dobře popsaná psychologie postav, které se mění s přibývajícím utrpením...na mne tedy dost depresivní čtení. Zde není vítězů, pouze poražení, sledujete proměnu mladých (hloupých?) kluků v totální trosky, lidskou bytost připomínající jen vzdáleně. Přiznávám, postrádám smysl, jak v jednání postav (proč by, proboha, někdo to této "soutěže" lezl dobrovolně) tak v napsání samotné knihy, chybí mi tam nějaký zvrat, katarze nebo nějaká fantastická varianta ála vše se odehrálo v počítačové hře.... a ono jen utrpení a smrt. Vychází mi z toho, že autor uspokojil svouji temnou, sadistickou část osobnosti, fajn, styl je výborný, ale ve snech mne pak budily mrtvoly, nic pro mne...

12.06.2019 3 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Dobré, o chlup horší, než díl první, zábava pro mne končí odchodem z univerzity (takže poměrně brzo). Jo a nejsem prudérní, ale první milostná zkušenost a přímo s bohyní lásky, kámasútra 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, to je...otravné a nereálné (i v říši fantazie).

28.05.2019 3 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Dostala jsem tip od důvěryhodného jedince, že tohle je do-ko-na-lá fantazy trilogie.
Je.
Až na to, že není dokončená.
A čeká se .... první díl vyšel 2007, druhý 2012 a sakra, žádné zprávy o třetím.
Takže ano, doporučuji, ale čtěte, až budou všechny díly, ušetříte si okousané nehty a brouka v hlavě.

Hvězda Hvězda Robert Fabian

Fabian mě tímhle definitivně přesvědčil, pořádně promakaný scifíčko, všechno napsali uživatelé níže, souhlasím i s tou (nepatrnou?) výtkou ohledně klácení slečen (asi fakt se tím zdůrazňuje, že se jedná o chlapa se vším všudy, nebo co).

21.03.2019 5 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Více pro milovníky historie, než pro nadšence fantasy. Bacha, málo akce, hodně rozprav a to může nudit :)

30.08.2018 3 z 5