P3_tis P3_tis komentáře u knih

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

No teda… knihu si dokážu představit jako skvěle filmové zpracování!
Příběh o přetvářet, manipulaci, dětské šikaně a bolestech dětské duše, pokud vám nevěří žádný dospělí. Vše se zda být zcela jednoznačné, ale co když to zas tak jednoznačné není?
Poslední stránka knihy vám tak zamotá hlavu, že budete jen sedět a říkat si: “No, to snad ne…”

26.01.2022 5 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Teda - to byla jízda. Jak je již psáno níže, jedna se spíše o společenský román, který pojednává o genetice a jejím vlivu na další generace. Přesto, že se toto téma může zdát na první pohled složité a kniha tak může působit nezáživně, četla se mi mnohem lépe, než Poslední let.
Hlavní hrdinka využije spermabanku a nyní sama vychovává syna. Při velké touze po dítěti ji ale nenapadlo, jaký kolotoč to cele způsobí…
Kniha je plná zvratů a když už tušíte, co se stane, tak vás autorka překvapí a celý příběh otočí vzhůru nohama. Přestože je v knize plno genetických vysvětlivek, je to kniha o životě, o ztrátách i nálezech, o bolesti i radosti… zkrátka o všem, co se může přihodit každému z nás…

05.01.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Zajímavý námět. Ke konci knihy do sebe cely příběh zapadá, přesto mi trvalo, než jsem se skutečně začetla. A bohužel ani nepřišel takový ten wow efekt.

24.11.2021 2 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Klasický YA román. Už od začátku tušíte, co přijde. Ona je ta "hodná", ona je ten "zlý". Přesto se od knihy neodtrhnete a ten konec? Tak ten mi vyrazil dech a už se těším na druhý díl.

21.10.2021 5 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Oddechova kniha s dávkou romantiky!
Autorčiny knihy jsou čtivé, humorné a nenáročné. A někdy proste mate chuť, přečíst si přesně takovou knihu. :-)

25.04.2020 5 z 5

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

Kniha se četla sama. Líbila se mi milostná zápletka s detektivním příběhem. Ale nebylo to nic předloženého, ačkoliv se ten výboj dal očekávat. Ale o vrahovi jsem neměla nejmenší tušení.
Těším se na další autorciny knihy.

19.01.2020 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Zactete se od první stránky a neustále vám vrtá hlavou, jak spolu všechny informace a příběhy souvisí.
Knihy od H.Cobena jsou opravdu zárukou kvality!

28.12.2019 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Do knihy se zactete od první strany. Řekla bych, ze je svým způsobem “oddechová”. Přesto vás napíná, jak se vlastně hlavní hrdinka rozhodne.

07.12.2019 5 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Klidnější detektivka s jednoduchou zápletkou. Četla se sama. Takže pokud máte Lucku rádi a nebo hledáte “oddechovku, tak sem. Přestože jsou v knize vraždy, nejedná se o žádné nechutnosti jako např. u Chrise Cartera.
Co bych vytkla, bylo velké množství postav. Ke konci jsem se v nich trochu ztrácela.

31.12.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Moc nevím, co si o knize myslet. Skvělé byly krátké kapitoly, které se četly samy. Na druhou stranu - všechny postavy byly strašně nesympatické. Celou dobu jsem měla pocit, že by si všichni zasloužili proplesknout, aby se probrali. A na to, jak se v autorka v celé knize zabývá chováním hospodyně, byl konec takový rychlý, řekla bych až odbytý.

31.10.2023 3 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Všichni přesně tušíme, jak příběh skončí. Přesto je knížka ohromně čtivá a nakonec i dojemná.

04.09.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Krásný příběh
Nejprve jsem si myslela, že půjde hlavně o Layken a Willa, proč nemohou být spolu, ale na pozadí jejich vztahu autorka rozebírá vážné téma - ze života, jak je u ní koneckonců zvykem. A to dodává knize úplně jiný rozměr, protože tolik zvratů v tak tenké knize jsem nečekala.

28.07.2023 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

První dil mě příliš neuchvátil. A Mount mi lezl hrozně na nervy :-D Ale tohle byla jízda - dozvídáme se, proč je Mount takový jaký je a jak vybudoval své impérium.
No a ten konec? Ježíši, honem na další díl :-)

23.04.2023 5 z 5

Poslední slova Poslední slova Kerry Lonsdale

Příběh o třech sourozencích a rodinných tajemstvích mě bohužel tolik nechytl a trvalo mi, než jsem se jím prokousala. Chybělo mi tam asi víc napětí. Další díly už číst nebudu.

11.04.2023 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Krásný příběh. Jen jsem pořád nevěděla, jestli mám fandit Sydney a nebo Maggie :-)

14.03.2023 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Tím, ze mi nedávno zemřela babička, tak se mě tento příběh velmi dotkl… a člověk si říká, co kdyby to opravdu tak bylo? …
Knížka je tenoučká, na jedno odpoledne. Velmi čtivá a i přes smutné téma, místy je vtipná.
Určitě dám šanci i dalším autorčiným knihám.

27.02.2023 4 z 5

Psí Vánoce Psí Vánoce W. Bruce Cameron

Krásná čtivá kniha, která pohladí po duši.

Příběh nás seznámí s rodinou, ve které si každý “řeší své problémy”. Po onemocnění maminky se vše otočí vzhůru nohama a pro pubertální Ello, prací zaneprázdněného tatínka a zatrpklého dědečka to znamená, no… však se to dočtete sami :-)

10.11.2022 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Od nenávisti k lásce… jak tenká hranice to může být? Některé části byly celkem predvídatelné, přesto je to krásný příběh. Řekla bych i lepší, než první díl. Konec mě skutečně dojal a slzička ukápla…

25.05.2022 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Rachel Abbottovou zbožňuju, ale série s Tomem byla podle mě lepší. Trochu mi tady chybí takovéto napětí, kdy se nemůžete odtrhnout. Závěr jsem tak nějak čekala, protože jsem si říkala, že celý příběh je až moc jednoduchý.
Kdo má spisovatelku rád, tak ať si knihu určitě přečte. Není to ale taková jízda jako např. Zabij mě znovu nebo Skryté okno.

01.04.2022 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Knize jsem nejprve nevěnovala takovou pozornost, jakou by si zasloužila. Při čtení několika prvních stránek jsem neměla pocit, že je to TA, od které se nedokážu odtrhnout.
To se ale změnilo asi v půlce knihy. Najednou příběh dostal spád a já strašně toužila zjistit, jak to vlastně celé tedy je. A ten konec? To jsem opravdu nečekala. Chvíli jsem seděla jak opařená a všechno vstřebávala. I slzička ukápla.

14.08.2021 4 z 5