p.svatka p.svatka komentáře u knih

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Úžasný příběh. Vrátila jsem se k němu jen díky čtenářské výzvě. Vzpomněla jsem si, jak jsem ten příběh měla hrozně ráda. V jednoduchosti je síla :) moc krásné.

02.02.2016 5 z 5

Přečteno, ale hrůza. Teď nehodnotím autora, ale o čem je psáno. Na nějakou dobu si od podobných knih odpočinu.

01.02.2016 4 z 5

Démoni Démoni Karin Slaughter

Opět doporučuji. Kniha se mi moc líbila.

01.02.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha velmi čtivá. Silný příběh, ani chvilku jsem se nenudila. Doporučuji.

18.01.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Za mě úžasná klasika. Příběh krátký, ale velmi silný. přečteno během pár hodin. Doporučuji.

11.01.2016 4 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Výborně napsané. Za mě jedna z nejlepších knih. Vůbec nerozumím negativní kritice. Možná někomu vadilo prolínání se současnosti s minulostí. Vnitřně jsem byla rozčilená, když to skončilo v napínavé chvíli, ale na kvalitě knihy to určitě neubralo. Naopak. Líbilo se mi pokračování příběhů jednotlivých postav.... Doporučuji.

04.01.2016 5 z 5

Zapomenutý důkaz Zapomenutý důkaz Nancy Taylor Rosenberg

Kniha se mi líbila stejně jako předchozí díl. Bohužel jsem knihy četla za sebou, tak se mi nechtělo číst opakované scény. Každopádně příběh navázal a bavil mě až do konce. Škoda, že není přeložených víc knih od této autorky.

21.12.2015 5 z 5

Běh po Spálené cestě Běh po Spálené cestě Natalja Ščerba

Knihu doporučuji. Není to žádný extra krvák, ale jsou výborně propracované právnické pasáže. K této knize se ráda vracím.

21.12.2015 4 z 5

Polehčující okolnosti Polehčující okolnosti Nancy Taylor Rosenberg

Parádní psychothriller. Četlo se to jedním dechem. Dooručuji.

21.12.2015 4 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Nancy Taylor Rosenberg

Tuhle knihu jsem od autorky četla jako čtvrtou v pořadí. A moc se mi líbila.. autorku jsem si zamilovala už na základní škole, kdy jsem byla přesvědčená, že půjdu na práva :)

21.12.2015 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Začala jsem romány této autorky číst postupně. Na první knihu brutální masakr. Strašně mě ohromilo, jak může být v jedné knize tolik brutality a hned od začátku. I když mi to přišlo hrozné, přečetla jsem to velmi rychle. Další knihy jsou lepší a lepší.

20.12.2015 4 z 5

Hřbitov nadějí Hřbitov nadějí Karin Slaughter

Kniha přečtená za dva dny. Mám ráda obě série této autorky. A i když Sáře Lintonové fandím, v tomhle díle byla superhrdina. Lena naprosto v této knize selhala. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Chvilkama mi to přišlo ale příliš přitažené za vlasy. Ale na hodnocení to neubere.

Pavučina Pavučina Karin Slaughter

To bylo od autorky kruté. Kniha byla perfektní. Postava Leny je mi tak nesympatická a přitom je mi jí líto. Autorka si úžasně dokáže pohrát s charaktery postav. Ale konec bych chtěla změnit. Úžasné.

Bez víry Bez víry Karin Slaughter

Kam chodí autorka na tolik nápadů. Je to v podstatě hrozné, ale nedokážu přestat hltat knihy této autorky. Jsem hrozně ráda za postavu Sáry Lintonové.

20.12.2015 4 z 5

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Opět dokonale napsaná kniha. Zamilovala jsem si Sáru i Jeffreyho. Popis těch šíleností autorka dokáže bravurně vystihnout. Karin mě zatím nezklamala.

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Od začátku do konce neuvěřitelně strhující... děsivé a napínavé. Autorka má neuvěřitelnou představivost a znalosti. Doporučuji.

Triptych Triptych Karin Slaughter

Nechtěla jsem pokračovat ve čtení knih od Karin bez Jeffreyho. Ale musím uznat, že i tuto sérii přečtu :) úžasné vykreslení postav, celý příběh má spád... Perfektní.

Genesis Genesis Karin Slaughter

Opět další, velmi napínavá kniha.. Od poloviny knihy se snažím číst co nejpomaleji, aby mi kniha vydržela co nejdéle.. ale moc se mi to nedaří. Zaslouženě 90 %.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Výborná klasika.. film jsem neviděla, nemohu porovnat.. ale kniha se mi moc líbila a zaslouží 95%.

20.12.2015

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Opravdu skvělý román. Jen nevím, jestli je vhodné tyto knihy nutit už na základní škole. Podle mě to v tom věku dítě tolik neocení. Příběh má hloubku, i když ze začátku se to vyvíjelo velmi pomalu. 90 % určitě.

13.12.2015