Orange8knihomol Orange8knihomol komentáře u knih

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Těším se, až budu mít 4. díl v tomto nepopsatelně krásném a bohatě ilustrovaném vydání a až si budu moct poprvé přečíst 4. díl... Nemohu se dočkat! Super vydání, které nesmí v knihovničce u žádného knihomola chybět!

13.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Jak už jsem psala v komentáři pod 1. dílem, ,,Harry Potter" je TOP fantasy knižní série pro děti, mládež i dospělé. A ještě k tomu, když Vám čtení zpříjemní propracované a úplně úžasné ilustrace od Jima Kaye! Doporučuji!

Tajemný cirkus Tajemný cirkus Enid Blyton

Děj byl dokonale promyšlený. Moc příjemné a hezké počtení. Líbilo se mi uvažování ať už hlavních, či vedlejších postav. Opět doporučuji;)

Tajemné údolí Tajemné údolí Enid Blyton

Tak tento díl byl úplná pecka! Byl velmi akční. Moc se mi líbil;)

Poslední noc Poslední noc Zara M. P. Cole

Opravdu povedená česká fantasy o princezně Julii a upíru Gabrielovi, v níž narazíte i na jeden milostný trojúhelník a po jejímž dočtení budete nejraději chtít bezprostředně zalovit po dalším dílu.
Příběh nabízí originální svět plný zajímavých zákoutí, který se odehrává v království, jemuž vládne tyranský panovník - Juliin otec, a v okolních tmavých lesích, v nichž se ukrývá dechberoucí Skalní město plné upírů. Pozoruhodné je také uskupení zvané Temný kult, sestávající z temných mágů, spolčených s místními králi, a upíří systém (jakási hierarchie upířího kmene), který zahrnuje hned několik skupin upírů dle jejich postavení a svěřených úkolů (Odpadlíci, Dělníci, Průzkumníci, Lovci, Léčitelé, Bojovníci a Vůdci - Anviové).
I přes častý výskyt zbytečně překomplikovaných, rozvlečených a za mě občas nefunkčních souvětí, která někdy působila jako slepenina několika samostatných vět, naplácaných na sebe a pouze oddělených čárkami, musím knihu pro její úžasný námět, nezapomenutelné hrdiny (doslova), vtipné výroky, grafické zpracování i z již výše uvedených důvodů DOPORUČIT všem, kteří rádi nachází zalíbení v YA fantasy knížkách s upíří tématikou a milostnou linkou navíc, anebo těm, kteří si prostě čas od času s oblibou přečtou napínavý příběh, u něhož si odpočinou, ale jehož sled událostí je nepustí až do poslední stránky.

23.08.2023 5 z 5

Vzestup Školy dobra a zla Vzestup Školy dobra a zla Soman Chainani

Autor nám přináší příběh, který se odehrává v dobách před příchodem Sofie a Agáty do Školy dobra a zla a vypráví o osudu dvou bratrů-Školníků.
V knize zpočátku figuruje převážně chlapec zvaný Aladin, ale s postupujícími řádky Aladin přechází do pozadí a celý děj se více zaměřuje na samotnou školu a její Školníky Rhiana a Rafala.
Nejvíce bych ocenila samotný nápad napsat knihu, která svým dějem předchází klasické trilogii a jejímu pokračování (rovněž trilogii) "Kamelotská léta". Kniha byla, jak je u Chainaniho dobrým zvykem, opět velmi čtivá a slova ubíhala zběsilým tempem. DOPORUČUJI!

27.06.2023 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Na svou dobu zajisté geniální hra, která připomíná postavení ženy v manželství. I když se do dnešních dnů právě ona poslušnost žen ke svým mužům ,,oslabila" (resp. se vyrovnalo skóre), určitě není od věci si komedii přečíst. Ačkoliv se vám spousty věcí bude zdát úsměvných, možná až absurdních, nahlédnete alespoň do chodu tehdejší společnosti a v závěru knihy se stanete svědky originální slovní přestřelky.

12.08.2021 4 z 5

Magický expres Magický expres Anca Sturm

(SPOILER) I když je knížka určena spíše mladším čtenářům (okolo 11-ti let), myslím, že si najde nejednoho příznivce. Autorka stvořila skvělý příběh, plný magie, napětí a hlavně úžasných hrdinů (nechybí však ani typický/á záporák/čka), které spojuje silné pouto přátelství a také odhodlání nalézt Jonteho, bratra ústřední postavy Flinn, třináctileté dívky z ne zrovna bohatých poměrů. A o tom vlastně celá kniha je. Až spatří světlo světa i další díly, nehledě na okolnosti se do nich určitě pustím. Koho by také nezajímal život v magické internátní škole na kolejích!? Z mé strany obrovské DOPORUČENÍ všem příznivcům Harryho Pottera! (UPOZORNĚNÍ: Kniha nekopíruje slavnou sérii o HP ani se jí nijak valně nepodobá! Jen se domnívám, že by se potterheadům mohla líbit. ;) )

01.02.2020 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Skvělé pokračování, nápaditý děj a osobité postavy. Při čtení jsem se kolikrát i nasmála, nebo naopak tajila dech. Konec příběhu mne překvapil, netušila jsem, že se věci mají tak, jak se mají... Autorka opět dokázala, že ještě nezapomněla na prožitý dětský svět. I přesto, že již nepatřím do cílové skupiny, mě tato série opravdu nadchla a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Uvidíme, zda se chystá pokračování... (nebylo by to vůbec na škodu :D). DOPORUČUJI hlavně malým čtenářům (okolo 9-ti let), avšak pevně věřím, že se kniha bude líbit i starším. ;)

12.01.2020 5 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Opět hodnotím určité povídky jako fantastické a jiné jako slabší. Nikdy nám totiž nesedne úplně vše tak, jak jsme si představovali. Ale celkově mám z knížky velmi dobrý pocit, neboť převažovaly povídky, které se mi zamlouvaly. Je pravda, že jsem se knihy trochu obávala a nemohla jsem se ji přimět číst, avšak nakonec dočteno. DOPORUČUJI třeba na dovolenou k moři nebo na letní večery, v tomto letním období vám kniha bude bližší.

26.06.2019 5 z 5

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Přestože je knížka určena malým dětem, neodradilo mne to od toho, abych si ji přečtela. Jsem velmi ráda, že jsem sáhla právě po ní, neboť pro mě byla příjemnou oddychovkou. Nevím, jestli to tak cítí i ostatní ,,starší" čtenáři, avšak příběh mi nesmírně připomínal Harryho Pottera od J. K. Rowlingové, a to hned z několika důvodů: téma (čarodějnice - učeňkyně, kouzlení,...), prostředí (Akademie slečny Krákavé - škola/internát), hlavní postava (Mildred Virválová - průšvihářka, magnet na průšvihy, která vždy něco provede nebo se jen do něčeho připlete), počet knih ze série (7) a spusta dalších věcí. Proto bych tuto sérii doporučila jako ,,Harry Potter pro menší" (zejména pro dívky). Určitě DOPORUČUJI! Vhodné jako první čtení.

10.02.2019 5 z 5

Mluvčí Mluvčí Traci Chee

,,Mluvčí" mne mile překvapila, neboť svým příběhem překonala první díl. Podle mě to ovlivnilo také to, že vše bylo více propracovanější, postavy se staly lidštějšími a autorka se ve psaní stále více zlepšuje. Konečně se v knize objevila nějaká ta romantika a spousta věcí se čtenáři objasnila. Přestože je příběh stále plný násilí, krutosti a nechutenství, proč se divit?, když se jedná o dobrodružnou knihu, musím uznat, že se mi velmi líbil, ačkoli byl taktéž velmi složitý a zamotaný, načež mi dával zabrat a ani jsem vše úplně nepochopila.

10.01.2019 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Opět mne autor svým příběhem nezklamal! Tenhle konkrétní díl byl, jak jinak, než opět plný dobrodružství a napětí, při němž se čtenáři tajil dech a čekal, jak vše dopadne. Jednoduše musím DOPORUČIT! Sic se děj oné knihy odehrával v poušti, tropech a zemi na způsob Indie, avšak to nemění můj pozitivní názor na díl série.

18.11.2018 5 z 5

Upíři: Od Draculy po Stmívání Upíři: Od Draculy po Stmívání Charlotte Montague

Vše, co se v knize mohl čtenář dozvědět, bylo opravdu zajímavé. Zjistíte, jak vznikly pověry a legendy o upírech i vlkodlacích a dalších podobných bytostech, kteří lidé a které historické postavy byli vyznavači vampyrizmu, jak se vyvíjela představa upíra, jak upíra zničit a zneškodnit, kdo byl považován za upíry, jaká významná literární díla vypráví příběhy s upíry, jaké filmy jsou s upíry a jací zpěváci byli považováni za upíry. To samozřejmě zdaleka není vše, co se v knize nachází, neboť je toho o mnoho více. Mne se osobně líbilo i grafické zpracování knihy, jež bylo velmi propracované jako samotný obsah. DOPORUČUJI všem obdivovatelům a milovníkům upírů!

05.10.2018 5 z 5

Originální upíří deníky Originální upíří deníky Hrabě Dracula

Tak jsem se dostala na poslední stránku a mám z onoho titulu takové smíšené pocity. Na jednu stranu musím uznat, že grafické zpracování knížky bylo opravdu převelice zdařilé. Jelikož jsem ten typ člověka, jež si musí vše prohlédnout až úplně do detailu, tak jsem tuto malou knížečku četla asi 3 dny, neboť jsem si pečlivě všechny fotografie a doplňky, kterých bylo v deníku opravdu moc, prohlížela a ,,studovala" je. Ze strany grafického zpracování bych vytkla pouze font písma, jež se mi neskutečně špatně četl a kvůli němuž mi přečtení trvalo o dot déle a německá slůvka, jimž jsem některým nerozumněla, přestože se němčinu učím (sic teprve 2. rokem). Na druhou stranu byly zápisky Hraběte Vlady Draculy hodně vtipné a originální. Zaskočila mne a překvapila Draculova vynalézavost a různé ujeté nápady či návrhy. Ale vlohy pro podnikání má, to se mu zase musí nechat! I přes můj odpor vůči čtení deníků, musím hodnotit kladně, jelikož upíři jsou prostě upíři a já je totálně žeru! :-) Ach, ten utrápený Dracula! Naprosto s ním soucítím, protože ta nesmrtelnost musí být vskutku vyčerpávající, nudná a zdlouhavá. DOPORUČUJI, avšak POUZE MILOVNÍKŮM UPÍRŮ A FANTASY!

20.09.2018 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

,,Čtenářka" mě nadchla svým grafickým zpracováním a skrytými slovy. Co se příběhu týče, nebyl špatný, ale musím hodnotit pozitivně, a to kvůli originálnímu nápadu na zpracování.

05.04.2018 5 z 5

Čarodějka v zácviku Čarodějka v zácviku James Nicol

Knížka se mi doopravdy líbila, protože si myslím, že měla originální děj a příběh byl napínavý. V knize se nachází úryvky z ,,Příručky čarodějné učednice" a také ,,Glosář glyfů". Autorův styl psaní byl hezký. Knížka byla velmi čtivá a těch 301 stránek jsem téměř prolétla jakoby nic. Mám ráda díla, ve kterých vystupují čarodějky, ve kterých se nachází magie, kouzla a které jsou takové temné i tajemné, takže za mě rozhodně KRÁSA a určitě vřele doporučuji! (Hlavně milovníkům fantasy knih jako jsem já;))

28.02.2018 5 z 5

Hororové povídky Hororové povídky Jan Opatřil

Knihu jsem dostala společně s ,,Děsuplnými povídkami" k 12. narozeninám i s podpisem autora. Tyto povídky byly o něco lepší než ,,Děsuplné", ale stále si myslím, že je to četba pro dospělé a rozhodně ne pro děti. Opět nepopsatelné zklamání, sice o trošku menší než u ,,Děsuplných povídek", ale prostě to nesplnilo mé očekávání, že to bude fantasy literatura. Opět zbraně, vraždy, bary, sexualita a další odporné věci. Rozhodně nic pro děti!

14.02.2018 3 z 5

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Lépe napsané to být už doopravdy nemohlo! Celá tato série mě naučila určité věci a po přečtení každého dílu, jsem se cítila velmi uvolněně a sebejistě. Nevím, čím to bylo. Asi sytylem, kterým je celá série napsána. Určitě si ji celou přečtěte!

14.02.2018 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Už je to déle, co jsem knihu přečetla, ale musím říct, že mě pozitivně naladila a vždy mi dokázala zlepšit náladu. Příběh mi přišel jakoby jemný a nenásilný. Určitě doporučuji!

14.02.2018 5 z 5