oli.rock oli.rock komentáře u knih

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Týý jo, moc krásný příběh. Zdá se mi naprosto jiný, než předchozí případy z oddělní Q, ale tím mě asi dostal ještě víc. Nešlo to jinak, než být na straně Marca hned co se objevil na scéně a fandit mu, aby mu vyšel život tak, jak si sní.... Dočtenou knihu jsem zavřela s klidným pocitem. Prostě další skvělá práce Adlera-Olsena :)

07.03.2017 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Složka 64 je čtvrtou přečtenou knihou od Olsena a opět musím kroutit hlavou, kde ten chlápek bere inspiraci a jak je možné, že dokáže sepsat tak krásně komplikovanou detektivku, co se tak skvěle čte?
Rozhodně sahám po dalším dílu z oddělení Q.

03.02.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Přišla jsem na chuť detektivkách ze severu... Netopýr je první kniha od Nesba a rozhodně tahám z knihovny druhou v pořadí, protože mě chytla stejně jako Olsen :) Tak jdeme na to, Harry Hole :)

20.11.2017 5 z 5

Druhý díl přečtený během pár dní dlouho dlouho do pozdních / brzkých hodin. Jana Husa osobně neznám (ikdyž... ?) a přesto jsem si k němu už v telecích letech utvořila pozitivní přístup, ovšem jak se stále ukazuje, tak společenství lidí dokáže dělat neuvěřitelná zvěrstva a nejlépe se dělají ve jménu toho, nebo toho...
Každopádně je krásné, že mohu číst o této absurdní a strašné, leč nádherné a zajímavé době a svobodně si vybrat svou neutralitu vůči kališníkům, nebo katolíkům aniž by mi hrozila smrt...
Děj se mi líbí, jeho popisy, životy postav, chvilku na jihu, chvilku v Praze, pak zase v okolí milovaných Litoměřic a tak různě. Líbí se mi, že to má určitou rychlost a jak čtenář nasedne, tak jede, nikde žádné sáhodlouhé zdržování a zároveň žádné rychlé odbývání, zkrátka na můj vkus tak akorát :)
Miluji české dějiny, jsou zatraceně pestré a proto neváhám sáhnout po epopeji číslo III.

01.03.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha je to zatraceně baculatá, ale tak skvěle čtivá, že nebylo za pár dní co dělat :)
Série o Cormoranovi mě zaujala od první knihy.

19.01.2017 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Další skvělá kniha severského autora! Jeho styl psaní do mě padá bravurním sešupem... na polici čeká následující díl :)

19.01.2017 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

První kniha od F. Niedla a musím říci, že mě mile překvapila. Miluji historické romány a ikdyž jsem na tuto knihu čekala vcelku dlouho, tak čekání se vyplatilo. Celá kniha se mi skvěle četla, žádné sáhodlouhé texty o ničem, prostě jasně a stručně od začátku do konce s velmi milým napětím co a jak se vyvrbí :)
Rozhodně mám v rude další díl.

04.01.2016 5 z 5

Kacíř a dívka Kacíř a dívka Petra Gabriel

Miluji historickou beletrii, zvláště pak, týkali se České historie... Kniha je to pěkná, příběh mladičké Enlin, která prožívá plno napínavých strastí i radostí se lehce četl, ale... Myslela jsem, že role mistra Jana bude v této knize o trochu větší a ikdyž nechci být žádný kverulant :-D tak mě DOST mrzí, že se v knize objevuje špatné datování.

31.01.2018 3 z 5

Skleněné děti Skleněné děti Kristina Ohlsson

Už se krapet nevejdu do oddělení pro děti a mládež, ale i tak jsem si knihu užila... občas je to potřeba si pročistit literární vzduch :) a i na mě to bylo dooost napínavé a dobrodružné :)

01.05.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Teprve nyní, po všech těch letech, kdy jsem se naučila číst, jsem sáhla po knize od Agathy a to ještě z důvodu toho, že v naší městské knihovně byl týden věnovaný zrovna jí a já chtěla na rychlo nějakou knihu na cesty. Sáhla jsem po té nejtenší co tam zrovna byla, aby se mi vešla do tašky a ..... byl to naprosto luxusní, detektivní, strašidelný, tajuplný, překvapující lahodný zákusek, který jsem si vychutnala od prního listu do posledního. Knihu se stezskem vracím a pujčuji si další Agathino dílo :)

17.09.2015

Vila Inkognito Vila Inkognito Tom Robbins

První čtená kniha od Robbinse... vcelku mě zmátla, ale vyýsledek bylo zalíbení a chuť zkusit další.

30.06.2015 4 z 5

Inkvizitor Inkvizitor Bernard Cornwell

Čtivá kniha, líbila se mi. Měla děj, měla zápletku, měla napětí. Historické prostředí je moje gusto :)

30.06.2015 4 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

Knihu jsem měla půjčenou a ač mám ,,inkviziční,, literaturu moc ráda, knihu jsem nedočetla. Přišla mi strašně utahaná, pomalá... Odkládám na jinou dobu, ale jistě se k ní ještě vrátím.

30.06.2015

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha označovaná jako výborná a ještě ke všemu do autorky H. Pottera... no, nevěděla jsem co si o tom myslet, ale zvědavost mi nedala spát. A výsledek? Naprosto nečekané překvapení, jak se kniha lehce a hltavě čte! Prostě skvělé! Postava Strika se mi hned zalíbila a kdo jiný se k němu hodí, než Robin.

30.06.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Hedvábníka jsem přečetla skoro jedním dechem, protože Volání kukačky mě pěkně nastartovalo. Těším se na další díl a jsem na něj moc zvědavá, jak si bude autorka vést :) Zatím je to skvělé, postavy Strika a Robin mi vstoupili do života a rozhodně z tama jen tak neodejdou.

30.06.2015 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Nádherná kniha ukazující dobovou skutečnost. Ráda čtu knihy vonící historií a inkvizicí. Za mě rozhodně doporučuji.

04.07.2014

Dědictví Nibelungů Dědictví Nibelungů Wolfgang Hohlbein

Třetí díl této série už byl čten více měně z ,,donucení,,. Je mi líto, ale poslední díl mě opravdu nezaujal. Čelta jsem knihu táááák dlouho a přála si ať už je konec a můžu se vrhnout na něco jiného :) Fantasy mám ráda, ale jak se člověk nabaží Tolkienem je na konkurenci sakra přísný :)

04.07.2014

Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé Tom Robbins

začínám tomuto autorovi přicházet na chuť. U tého knihy jsem se nenudila a taky ji přečetla během pár dní :)

04.08.2011 5 z 5

Sicilský klan Sicilský klan Auguste Le Breton

Naprosto luxusní kniha přečtena doslova na posezení. Hledám další zákusek toho autora a nemohu nalézt - tragédie!

07.02.2018 5 z 5

Třetí díl dočten a znovu s velkou chutí... tento styl psaní je pro mě přesně akorát. Vůbec mi nevadí, že se pan Vondruška někde až příliš dlouho nezdržuje a příběh jede jako na správně zapřáhnuté káře. Pro udržení pozornosti kdo je kdo a co se kde děje mi tato forma vyhovuje. Vždycky se do knihy tak snadno vcucnu jakobych byla účastníkem a každá smrt postavy týkající se Prokopova rodu mě dost zamrzí, protože je součástí mého momentálního čtenářského života, ale o tom to je, čas plyne svým tempem ... jsem totiž dost napnutá až se v rodové linii dojde k dvěma pánům - pisatelům kroniky. Jestli se tedy dojde :-D
Každopádně nemohu jinak, než otevřít epopej číslo IV.

03.05.2017 5 z 5