oleg121 Online oleg121 komentáře u knih

Volanie Kukučky Volanie Kukučky Robert Galbraith (p)

JKR sa v žánri len rozbiehala a tu to je, žiaľ, dosť vidno. Priveľa postáv a priveľmi kostrbatý štýl písania na to, aby sa v tom dalo poľahky zorientovať.

14.07.2017 3 z 5

La Belle Sauvage La Belle Sauvage Philip Pullman

Veľmi dobrý návrat, ktorý ma možno bavil ešte viac, než hociktorý diel z pôvodnej trilógie. A myslím si, že lepšie hodnotenie prequel ani nemôže dostať. Teším sa na ďalší diel.

25.02.2024 5 z 5

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

Slabota. Sci-fi/hororová stránka seriálu tu nie je prítomná prakticky vôbec, ide v podstate o nepotrebnú výplň o živote Max, jednej z postáv, ktorú síce v seriáli mám rád, tu však jej príbeh nudí a zaujme len málo. Škoda, doterajšie knihy zo sveta Stranger Things boli oveľa solídnejšie.

20.01.2024 2 z 5

Nočný dom Nočný dom Jo Nesbø

Fantazmagória, ktorá ale nestihne spadnúť do zlej absurdity, takže dej ostáva stále veľmi dobrý a záver je taktiež prijateľný. No napriek tomu som pociťoval mierne sklamanie z toho, akým smerom sa dej v priebehu knihy vyvíjal.

14.08.2023 4 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Mrzí ma to, avšak táto zbierka poviedok ma veľmi nezaujala. Knihu som ani nečítal, jednoducho mi príbehy nesadli. Nevadí, kvality Agathy Christie sú mi veľmi dobré známe, a tak viem, že mnohé jej ďalšie diela ma budú baviť. :)

12.08.2023 2 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Opäť veľmi dobre spracovaný prípad, ktorý zlyháva len v záverečnom prekombinovanom rozuzlení. Teším sa ale na zbierku poviedok Poirotove pátrania, nakoľko mám za to, že kratší formát Poirotovym príbehom môže viac prospieť, nebude priestor na to, aby boli prekombinované.

04.08.2023 4 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Mne ani jedna z postáv neprišla sympatická a ani na jednej mi vôbec nezáležalo. Ďalej sa kniha poriadne rozbehne až ku koncu, čo je za mňa dosť chabé. Záver, ktorý je extrémne pritiahnutý za vlasy, tomu tiež nepomáha.

14.05.2022 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Veľmi dobré, avšak príliš prekombinované, čím dej stráca na zaujímavosti.

31.01.2022 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Najlepší diel zo série.

18.12.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Za mňa tentoraz tak trochu sklamanie, no je to zrejme môj subjektívny pocit, nakoľko mňa takáto tematika veľmi nebaví. Na rozdiel od predchádzajúcich časti teda nižšie hodnotenie, no jednak obľuba celej série a záverečný cliffhanger v tejto časti zaisťujú, že v ďalších častiach série budem pokračovať.

17.11.2021 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Dôstojný záver, kvalít prvej časti však nedosahuje.

02.06.2020 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Nuž, tak to vyzerá, že párne diely tejto série nebudú mojou šálkou kávy. Stále je to ok, no zatiaľ ide o najhorší diel série. Verím ale, že ďalšie budú opäť skvelé.

17.04.2020 3 z 5

Joker: Oslava 75. výročí Joker: Oslava 75. výročí Dennis O'Neil

Veľká škoda, že niektoré príbehy nie sú celé. Inak zaujímavý prierez histolriou tejto postavy.

26.03.2020 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Dobré, kvalitne napísaná jednohubka. Škoda, že to záver celé kazí :(.

27.10.2019 4 z 5

Chlapec vo svetle reflektorov Chlapec vo svetle reflektorov Samuel Bjørk (p)

Oproti Sove slabšie, celkovo bol dej menej zaujímavý a napínavý.

26.02.2019 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

90%. Kniha má spád, rýchlo a hladko plynúci dej a prepracované postavy. Veľká škoda, že sa to ku koncu priveľmi zamotá a záver samotný šliape len na pol plynu. Ale na pokračovanie sa veľmi teším.

10.02.2019 5 z 5

Balík Balík Sebastian Fitzek

Veľmi slabé. Fitzekova prvotina ma navnadila na jeho ďalšie knihy, Balík je však o dve triedy slabší. Navyše má veľmi podobnú príbehovú štruktúru ako Terapia, len je ešte o niečo viac pritiahnutá za vlasy. Sklamanie.

09.08.2018 2 z 5

Spiace krásavice Spiace krásavice Stephen King

Začiatok dobrý, ale ďalej dej stráca dych. Veľa zachraňujú postavy, väčšina vám bude sympatická. Netreba zabúdať na to, že King sa začína opakovať a podobnú tému oveľa lepšie spracoval vo Svedectve či v Pod kupolou.

10.07.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Napínavé, strhujúce, chytľavé a v mnohých prípadoch žiaľ aj kruto reálne.

03.02.2018 5 z 5

Prach a stín Prach a stín Lyndsay Faye

Ako na hojdačke. Chvíľu ma to bavilo no neraz som sa nudil. Škoda, námet skrýval obrovský potenciál. Toto dielko autorka spracovala chaoticky a veľakrát som sa pristihol, že nedávam pozor (čo je u mňa veľmi zlé znamenie :D). Charaktery síce neboli zachované zle, ale neraz sa správali spôsobom, ktorý im nebol vlastný. A záver je nemastný neslaný. Horowitzove Sherlockovky boli vo všetkých smeroch vybrúsenejšie kúsky (najmä mnohými zatracovaný Moriarty).

28.09.2017 2 z 5