Olča220 Olča220 komentáře u knih

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Už dlouho se mi nepoštěstilo přečíst tak skvělou knihu. Další slova jsou zbytečná. Prostě si jí přečtěte.

07.11.2023 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Jak zhodnotit tuto knihu Jediné pozitivum je, že jsem jí četla, až po předchozích třech skvělých detektivkách, protože kdybych jí četla, jako první, nikdy bych po dalších nesáhla.
Číst tuhle knížku bylo skutečně utrpení. V prvních několika stranách se dozvíte vše a potom se to už jenom táhne a táhne a bohužel ne, ke zdárnému konci.
Je mi to tak líto, měla jsem takovou radost, že jsem našla skvělou spisovatelku, kterou budu kupovat ne, podle témat o kterých píše, ale kvůli jménu, které je zárukou kvality, ale nic z toho se nestalo.
Dvě hvězdy a to jenom proto, že předchozí knihy jsou skvělé.

13.04.2024 2 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Špatně se mi hledají ta správná slova, ale přesně kvůli takovým knížkám jsem šťastná, že čtu! Kniha je neuvěřitelně čtivá, silná, zkrátka skvělá. Miluji knihy, které mi něco předají a já se na svět dívám trošku jinou optikou, než doposud. Jen víc takových příběhů a jestli váháte, přestaňte a začněte číst!

29.07.2022 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nějak nevím, jak do toho. Kniha byla hezká, čtivě napsaná, ale vzhledem k tomu, jaká reklama jí předcházela, jsem čekala mnohem víc.
Celou dobu jsem čekala na nějaký wow efekt, ale nikde nic.
Škoda, moc jsem se na knihu těšila, nakonec je z ní sice dobrá a čtivá oddychovka, na kterou ale asi za chvilku zapomenu.
Ale za přečtení určitě stojí.

04.03.2023 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Jedním slovem, skvělé. Do poslední stránky mě to bavilo a hned otvírám další díl a pokračuji.
Sice mi to maličko připomínalo seriál Zločin, ale komu by to vadilo.
Milovníkům tohoto žánru knihu moc doporučuji.

01.11.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Můj názor na knihu bych vyjádřila asi takto: téma velmi zajímavé ale bohužel zpracování se mi zdálo velmi plytké. Velká škoda.

21.06.2022 2 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Kniha byla úžasná, celou dobu jsem byla napnutá jak kšandy a naprosto mi nevadilo, že jsem vytušila vraha, protože jsem stejně neznala motiv. Kéž by u nás bylo víc takových spisovatelů, kteří dokáží vyprávět své příběhy tak čtivě. Třeba i jsou, ale já jsem tedy v poslední době neměla moc štěstí na české autory, ale díky paní Trpkové budu v hledání pokračovat.
Knihu určitě doporučuji a co nejdřív se vrhnu na další knihu paní spisovatelky a budu doufat, že bude stejně čtivá, jako Stvůra.

08.10.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Já jsem tentokrát velice spokojená. Nejsem velká čtenářka tohoto žánru, protože jsem toho zatím moc nepřečetla a z toho mála toho mnoho dobrého nebylo, ale tentokrát jsem mile překvapená.
Kniha se četla téměř sama a i přes mnoho zápletek bylo všechno jasné, bez zdlouhavého tápání, co tím chtěl asi autor říct.
A vzhledem k tomu, že to bylo mé první setkání s paní Frasier, moc se těším i na další povedené kousky.
Takže jistě nikoho nepřekvapí, když doporučím tuto knihu k přečtení.

27.08.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky a musím říct, že něco tak nezáživného a nudného, jsem už nějakou dobu nečetla. Měla jsem velká očekávání, protože tato autorka je obecně velmi kladně hodnocená, proto jsem čekala čtivou a zajímavou knihu, ale nic z toho kniha neobsahovala.
V jiných případech bych už další knihu od autora nečetla, ale ještě zkusím nějakou detektivku a budu doufat, že se připojím k obecnému nadšení pro knihy paní Klevisové.

06.08.2022 2 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Skutečně nenáročná kniha u které můžete mozkové závity poslat na dovolenou (jen pozor, aby se vrátily).
Kniha byla opravdu milá, četla se velice dobře, jen jsem bohužel měla problém s hlavní hrdinkou, která mi na svůj věk přišla taková nedozrálá. Ale jinak na dovolenou a odpočinek ideální.

09.07.2022 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Chtěla jsem si přečíst detektivku, českou detektivku a sáhla jsem po této knize, která by měla být prvním dílem ze série. Kniha byla čtivá, zajímavá a líbila se mi a určitě budu pokračovat v dalších dílech, jen se mi nechce věřit, že by to byl díl první, protože Tomáš Volf dost často vzpomíná na případ Polednice, který má být až jako druhý díl.

25.09.2023 3 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Co jiného říct, než skvělé (ostatně jako předešlé díly). Čtení knihy jsem si užila do té míry, že zmizela má čtecí krize a já jsem opět ve hře.
Takže, jestli je vám tento žánr blízký, neváhejte a pusťte se do toho, máme před sebou ještě hodně práce s již napsanými díly. Dokonce si myslím, že ani není nutné sérii číst postupně.

15.01.2023 4 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Ať si kdo chce, co chce říká, ale mně se to líbilo a moc. To, co jsem očekávala, jsem i dostala, Vraždy v Midsomeru v menším měřítku a s nepoměrně menším počtem mrtvol.
Krásně popsaný anglický venkov, příjemní lidé a nesourodá dvojice “detektivů”, určitě budu pokračovat v sérii.

06.09.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Autorka moc dobře ví, jak se píše romantika. Navíc do svých knih přidává koření ve formě různých míst na světě a gurmánských zážitků. Toto všechno, jako celek nám přináší příjemné chvíle, které každý přeci jen, alespoň občas uvítá. Já budu v sérii určitě pokračovat i když romantické knihy zas tak moc nepreferuji. Ale kdo by si rád nepřečetl knihu s dobrým koncem, že?

14.08.2022 4 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Chtělo by se mi napsat krásné, ale jak můžete něco takového napsat o knize, která vypráví příběhy hrůz, které se staly a ve většině případů nedopadly dobře. Pro mne byla kniha dojemná a čtivá, což u knih očekávám, ale ne vždy dostanu. Navíc pro mne byla o to zajímavější, že spisovatelka na pozadí války vykreslila dojemný příběh rodičovské lásky, statečnosti a odvahy.

25.06.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha nebyla špatná, ale už jsem četla lepší. Příběh dobrý, četla se taky dobře, jen ten konec, byl takový chaotický a poměrně dost roztahaný.
V každém případě jsem zvědavá na další díly, protože je série velice vychvalovaná a já bych si to ráda potvrdila.

10.03.2023 3 z 5

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

Je pravda, že mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale když to přišlo, stálo to za to.
Byly stránky, kdy jsem skutečně brečela smíchy.
Zase něco neotřelého, co má nápad.
Takže pokud se chcete pobavit a naučit se i něco všímavosti, není nad čím váhat.
Doporučuji

30.01.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Kniha byla opět velice zdařilá, ale bohužel díky osobní lince, jsem se tolik nedokázala soustředit na vyšetřování.
To ale nic nemění na tom, že bych si přála víc takhle dobrých českých knih.

21.10.2022 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha je skvěle napsaná, takže se i velice dobře četla. Téma je neotřelé, zajímavé, odehrávající se převážně u nás, takže v nám známém prostředí.
Ovšem - a teď je to pouze můj subjektivní pocit. Převážná část knihy na mně působila dost ponuře a nedokážu se tedy vyjádřit, že se jedná o nádhernou ságu. Příběh začíná v době, kterou jsem sice naštěstí nezažila, ale cítím z ní dobu temna, nesvobody a strachu. Žít v ní, muselo být otřesné.
V každém případě knihu považuji za skvělou sondu do osudů lidí, o kterých málo víme a obrázek doby, tak, jak šel čas.
Takže i když pro mne temnější, ale v každém případě velice zajímavá kniha, kterou doporučuji.

03.09.2022 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

K této knize mám jedno jediné: NIKDY NESMÍME ZAPOMENOUT!!!

22.08.2022 5 z 5