Okřídlená li Okřídlená li komentáře u knih

Pixy Pixy Max Andersson

Dokonalý komiks plný černého humoru a morbidností! :) Jako parodie na náš "dokonalý svět", kde jsou pragmata psaná na krabicích od mléka, domy nakažené graffiti a konzumní život na jedno použití, vynikající a bezkonkurenční

25.03.2011 5 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Nic proti Tylovi, ale Strakonický dudák se mi nelíbil.

22.03.2011 2 z 5

Koks na palubě Koks na palubě Hergé (p)

Zábavná komiksová četba nejenom pro děti. Ze všeho nejlepší je obrázek Filuty a kraba na jeho nose. :D

21.03.2011 5 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Úžasné... Nemám slov...

04.02.2011 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Musím říct, že mě to trochu zklamalo, asi jsem čekala něco víc. Kdysi dávno jsem v televizi viděla kousek českého zpracování a docela mě to nadchlo. Ovšem o samotném scénáři se to říct nedá.
Na jednu stranu to bylo zábavné, ale místy mi to přišlo trochu otravné a neupřímné. Snaha všech vrchních představitelů města zalíbit se Chlestakovi mi přišla nechutná. Já tyhle neupřímnosti a pochlebování nemusím a lehce se mi z nich zvedá žaludek. Celé se to neslo v jednom duchu a i kdyby vás to z počátku mohlo nakrásně bavit, po několikati stránkách vás to utahá a vy se zblázníte štěstím, až Chlestakov vytáhne ze všech peníze a zmizí i se svým sluhou do neznáma.
Chápu, proč to tak Gogol napsal, ale i tak se mi to nelíbí. Rozhodně by ale mohlo stát za to podívat se na to jako na divadelní představení. :)

23.01.2011 3 z 5

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Marquéz je geniální. I když se celý příběh odehrává na moři, dokázal vše vylíčit tak, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout celé odpoledne. Přitom neztratil žádné zbytečné slovo. Kdybych to měla k něčemu přirovnat tak ke Starci a moře - o 180° lepší a čtivější. :)

23.01.2011 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Ach panebože... Tohle je konečně pořádná knížka. Donutila mě zamyslet se nad tisícem věcí... A taky se trochu zbláznit. ;)

23.01.2011 5 z 5

Přišli a sežrali nás aneb Armageddon II jako akční krvák Přišli a sežrali nás aneb Armageddon II jako akční krvák Robert Rankin

Co k tomu napsat? :D Pobavila jsem se od začátku do konce, každou větou, každým slovem. :D Druhá díl je rozhodně lepší než ten první. Doporučuji každému, kdo má rád šílenou literaturu. ;)

21.01.2011 5 z 5

Reportáž, psaná na oprátce Reportáž, psaná na oprátce Julius Fučík

Knížka se mi líbila a dávám jí pět hvězd, Přesto mi tam některé věci neseděly. Třeba to, jak Fučík jasně a stručně vypravoval všechno, co jej potkalo. Mluvil o smrti jako kdyby to bylo jen něco, co jej absolutně nezasahuje. Také některé slovní obraty, které používal, mi přišly docela zvláštní. Vždyť se tam pokoušel vtipkovat!
Já si to pro sebe vysvětluji takto: Byl to novinář a ne amatérský. Navíc levicově zaměřený. Nemohl nic, jen očekávat smrt a další rány. Proto si pro sebe vytvořil nový "smysl života". Zdokumentovat prostředí pankrácké věznice co možno nejlépe. Úplně se odpoutal od své osoby a shlížel na sebe jakoby shora,
Pro mě osobně byla tato knížka přínosem, teď už chápu, proč lidi volili komunisty, když fašismus padl. Silné levicové zaměření mě sice trochu štvalo, ale pak jsem se nad to dokázala povznést a přemýšlet.
Rozhodně stojí zato si to přečíst. Jen dejte pozor, abyste četli správné vydání. Konkrétně tato kniha obsahuje i původní text, který je vzadu přepsán, fotky odsouzených, kresby místa atd. Právě kvůli tomu velkému množství materiálu navíc je knížka poměrně tlustá, proto se neděste. ;) Celé přečtení vám zabere pár hodin, pokud nebudete každou stránku studovat do detailů.

21.01.2011 5 z 5

Armageddon jako muzikál Armageddon jako muzikál Robert Rankin

Do stylu pana Pratchetta to má hodně daleko, ale já jsem se docela pobavila. :D Je to knížka plná absurdit, do očí bijících ironií. Dalo by se to označit jako parodie na svět.
Rozhodně si užijete ode všeho kousek. Několikrát mrtvý hrdina, sex s bohy, mimozemšťani a z minulosti přivolaný Elvis Presley s kapustičkou v hlavě jako prezident. :D

11.01.2011 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Geniální a působivé, i když to napsal Angličan. Wilde nám opět dokazuje, že je pan Umělec, co se vyzná ve svojí branži. :)

30.11.2010 5 z 5

Pohled z mostu Pohled z mostu Arthur Miller

Tohle není pohodová četba pro sobotní rána až dopoledne. Stejně jako u Smrti obchodního cestujícího jsem i tuhle knížku protrpěla, i když není nějak rozsáhlá. Silné levičácké zabarvení mě dráždilo a trochu mě vyvádělo z míry.

24.11.2010 2 z 5

Smrt obchodního cestujícího Smrt obchodního cestujícího Arthur Miller

Nečetlo se mi to vůbec dobře, ale mělo to myšlenku. Vadil mi Willy, vytáčel mě Biff a zuřila jsem u vlezdoprdelky Bernarda.... Není to knížka, kterou bych si přečetla znovu.

19.11.2010 3 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Nečetlo se to sice nejlépe, některými pasážemi jsem jenom proletěla, protože mi přišly zbytečné, ale líbilo se mi to. Dokázala jsem pochopit Emino chování a svým způsobem mi byla blízká. Mohl by to pro mě být vztyčení ukazováček- upomínka toho, jak by to se mnou mohlo dopadnout. Našla jsem totiž spoustu společných rysů mezi mnou a hlavní hrdinkou.
Mimochodem, věděli jste, že Flauberta zažalovalo několik rodin, protože si mysleli, že je sledoval a psal o nich?

18.11.2010 5 z 5

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Geniálně vtipné! :D Líbila se mi část o Bobbym. :D Doufám, že jednou budu mít příležistost to vidět v divadle. :)

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Strašná pitomost. Jedna k mála knížek, které se mi opravdu nelíbily...

30.11.-0001 3 z 5

Slabikář Slabikář Jiří Žáček

Knížka mého mládí! Vlastně mládí nás všch! :)

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Nezval to sice pěkně zveršoval, ale co mě neustálo štvalo (a proto dávám jen čtyři hvězdičky) bylo neustálé opakování jednoho textu. Místy mi to přišlo laciné.

30.11.-0001 4 z 5

Nana Nana Émile Zola

Zabiják byl více naturalističtější. Nana mi oproti němu připadala jako pohádka na dobrou noc. Nicméně to bylo slušné. :)

30.11.-0001 4 z 5

Hra na Egypt Hra na Egypt Zilpha Keatley Snyder

Tohle prostě nemá chybu. Doslova jsem zírala, když jsem to četla. :)