Nymfadora.T. Nymfadora.T. komentáře u knih

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha se četla velice dobře, po dlouhé době moc pěkná detektivka, těším se, že si přečtu všechny.

03.04.2022 4 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Moc pěkné , čtivé. Protože občas vybírám knihy i podle obálky, jsem ráda, že tahle nezklamala...ano, trochu styl mého oblíbeného filmu Láska nebeská...byla to první od VJ, chci vyzkoušet ještě další.

23.01.2022 4 z 5

Obrázky z Holandska Obrázky z Holandska Karel Čapek

Nádherné čtení, je to ostuda, že jsem se k těmto cestopisům dostala až teď. Těším se, že si přečtu všechny...

13.01.2022 4 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Ano, ani jedna postava nebyla sympatická, zápletka celkem zajímavá, ale za mě trochu moc přehnané. No jednou přečíst stačilo.

19.11.2021 3 z 5

Karolína - Každý den je svátek Karolína - Každý den je svátek Karolína Kamberská

Pěkné provedení, zajímavé recepty , pár jich stojí za vyzkoušení.

05.11.2021 4 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Čtivé, napínavé, ale pořád mi tam něco úplně nesedí...byla to teprve druhá, kterou jsem četla, dám tomu ještě šanci. A trochu mi vadí hovorové výrazy ( ste, sem...), snad si zvyknu.

01.06.2021 3 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Tak jo, další autor, který si mě získal...čte se pěkně , budu shánět další.

27.03.2020 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Nevěděla jsem, že tahle je první, byla to náhodná koupě, ale už třetí od MG, kterou jsem četla. Docela jim přicházím na chuť...čtivé, napínavé...Sice si teď dám chvilku pauzu, ale určitě seženu další.

06.03.2020 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Moc hezké, velice čtivé, dojemné, zkrátka přesně čtení do postele při nemoci, hned se marodí líp:-))

10.12.2023 4 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Kniha opět velmi dobrá, ale líbila se mi z těch tří asi nejméně. Nicméně už se těším na další.

09.12.2023 4 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila. I druhý díl byl moc dobrý, drsný, ale čtivý. Jsem zvědavá i na další osudy Roz.

22.10.2023 3 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Po přečtení Žárlivosti jsem se toho trochu bála , ale nakonec bych řekla, že byly lepší. Hodně drsné, ale docela dobré. Ovšem za mě teda radši HH :-)

27.08.2023 3 z 5

Tak tohle byla síla. Nečetlo se to úplně lehce, občas opravdu trochu zmatené. Je až neuvěřitelné, co vše vydržel. Ale zároveň jsem trochu přehodnotila svůj pohled na něj...nepřijde mi, že by byl tak dobrý, jak sám tvrdí, i když Přátele mám ráda a jeho roli také. Ale každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

22.01.2023 4 z 5

Co se stane dál Co se stane dál * antologie

Po prvních dvou povídkách jsem chtěla knihu odložit, ale neudělala jsem to. Další už byly dobré, některé lepší, jiné se mi líbily méně, ale to je u tohoto žánru normální. Ale jisté je, že si dám od povídek chvilku pauzu:-)

08.01.2023 3 z 5

Skutečná Skutečná Petra Nesvačilová

Krásná knížka, krásné ilustrace, hezky psané, odpočinkové, vzpomínky na dětství chvilkami až dojemné. Dlouho jsem ji odkládala, protože jsem se na ni moc těšila ( herečku mám ráda) a bála jsem se, abych nebyla zklamaná. Nejsem a jsem za to ráda:-))

08.09.2022 5 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Zajímavý pohled na Itálii, prošla jsem si s autorem znova města, která jsem navštívila. S něčím souhlasím, někde je to pohled s rozdílem téměř sta let...ale jinak pěkné .

04.08.2022 3 z 5

Poslední řecké léto Poslední řecké léto Mandy Baggot

Tak za mě teda moc pěkné, asi i proto, že jsem si ji vzala na dovolenou do Řecka:-)
Přesně ta oddechovka, kterou jsem potřebovala, nenáročná romantika. A rozhodně chci zkusit od autorky ještě nějakou.

21.05.2022 4 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Po dlouhé době jsem opět sáhla po této autorce. Kniha, jako všechny, velmi čtivá, a bohužel, ze života. Nechybí humor, ale i vážné situace, stojící za zamyšlení...

24.04.2022 4 z 5

Můj rok s inženýrem Můj rok s inženýrem Barbora Černohlávková Večeřová

Lehké čtení, některé kapitoly byly úsměvné, některé slabší. Smíchy jsem se nepotrhala, asi jsem od toho čekala víc.

11.08.2021 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Souhlasím s některými názory- celkem čtivé, neurazí, ale ani nenadchne. A pro mě překvapivý závěr, no vracet se k ní už nebudu, ale jako oddechovka dobré.

20.07.2021 3 z 5