Novanova Novanova komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Taky jsem nejdříve viděla film. Ale to už bylo docela dávno. Začetla jsem se rychle i přes delší úvodní část. Doporučuji všem! R

12.09.2020

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

Krásná kniha, není pro každého, ale mně se to líbilo moc. R

07.04.2019

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Krásně napsané. Každá věta je perla. R

07.04.2019 5 z 5

Rodina Rodina Marcela Remeňová

Další díl a další vylepšení všeho. Třetí díl české série mě bavil i proto, že s k mým oblíbeným postavám – Lea, Ben, Harry, Thomas, James – přidali i nové – třeba Amanda. Knihu vkládám do mé knihovničky oblíbených titulů a čekám na další pokračování. Romana

11.04.2018 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Zvládla jsem v rámci četby - nemůžu říct, že by s mně to nelíbilo, ale znova číst nebudu. R

25.03.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Uvidíme co bude dál. Nebylo to špatné ale...R

05.05.2017 3 z 5

Včelí lid Včelí lid Marcela Remeňová

Včelí lid ze série Osm světů mě bavilo číst od první stránky až do poslední. Po přečtení prvního dílu jsem byla napjatá, jak celý příběh bude pokračovat. Jsem proto ráda, že už mám taky třetí díl na stole a brzo se do něj budu moct ponořit. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny, hlavně Leu, která díky tomu, že nezná docela svoji minulost, často pochybuje o svých činech. Ale tím jak postupně objevuje, kým byla, je silnější a silnější. A i když chce pomáhat a činí dobré věci, setkává se odcizením od svého okolí. Tak to ale u výjimečných lidí často bývá. U čtení scény, kdy Lea najde Bena vážně zraněného v bitvě na Paraně, jsem byla dojatá. Je pro ni asi těžké se rozhodovat, kdo bude jejím vyvoleným, Harry nebo Ben. Romana

19.03.2017 5 z 5

Výborná kniha - četla se velmi rychle a bavila mě.

23.01.2017 5 z 5