NoelHudson NoelHudson komentáře u knih

Strhující! Chvílemi pláčete, chvílemi se smějete a někdy ani nemžete popadnout dech! Jako by autor Starověký Egypt a ostatní popisované země opravdu zažil... Plno zajímavých informací o tehdejší době a nadčasové myšlenky, které jsou poplatné nejen ve Starověku ale také v dnešní době a budou vždy a u kterých jsem musela kývat hlavou na souhlas.

06.04.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čím víc čtu detektivky a thrillery, tím je pro mě lehčí pachatele odhalit. Tady se mi to podařilo téměř na začátku a ani nevím proč, když na něj/ji nic neukazovalo až do samotného závěru. Je pravda, že jednu dobu jsem ale měla i tři typy ???? Kniha skvělá po(na) všech stranách.

30.08.2019 5 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Jedna z nejlepších biografií vůbec! Jako žena, která svojí sestru milovala a byla vždy u ní a pro ní se o Edith nebojí napsat vůbec nic a nic nezamlčuje... Brutálně upřímné a autentické! Doporučuji všem fanouškům i všem ostatním, kteří se o Velké Edith Piaf chtějí dozvědět něco víc...

26.03.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Čte se jedním dechem... Nadčasové mistrovské dílo, které má co říci i v dnešní době. Klidně bych dala hvězdiček i šest

15.05.2014 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Zlaté veledílo renesanční literatury. Podle mého názoru příběhy nejlépe doceníme, pokud alespoň občas se začteme jako bychom byli vrcholně středověkými čtenáři krátce před reformací zkažené katolické církve. Pak vám opravdu příjdou k smíchu, od srdce se zasmějete, doznáte jak trefné příběhy jsou, jak odráží tehdejší život a jak knihy byla ve své době odvážná. Mrzí mě že většina dnešní mládeže tu knihu nikdy neocení, protože neví skoro nic o té době a navíc je už znechutí to, že je to tlustá povinná četba... Pro mě velice zábavná, poučná a mistrovsky sepsaná. :)

28.10.2015 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Mě osobně se kniha líbila. Čte se snadno, taková Kingovská pohodovka... Žádný happyend se nekoná jen nervy drásající závěr.

24.07.2014 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Občas si potřebuji odpočinout od historických příběhů a vrátit se zpět do současnosti (alespoň přibližně) a tahle knížka byla přesně to pravé ořechové. Velice laskavý příběh s příjemným humorem. Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

12.03.2018 5 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Doporučuji všem fanatikům do Tudorovců jako jsem já, neboť tahle podrobně napsaná kniha vás o jejich životě naprosto uspokojí. I přesto se však těším na každou jednu knihu, kterou o tomhle slavném královském rodě ještě přečtu ať už faktickou tak románovou

13.06.2015 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Je mi jedno jestli je to pouhá fikce, odporná lež nebo krutá pravda, já tu knihu zhltla takřka na posezení. Na rozdíl od spousty jiných čtenářů se mně osobně styl psaní Obermannové líbí, nezáleží mi na tom o kom píše ale jak píše a jak do svého psaní umí začlenit emoce, kterých je v tomto díle přehršel a rozhodně si přečtu i další knížky od téhle české spisovatelky, které jsem ještě nepřečetla.

17.05.2015 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Průměrná knížka plná ztrát panenství, mlácení březovou metličkou, análního a skupinového sexu. Zajímavé jak něco takového mohlo vzniknout v "prudérním" světě 19. století... Alespoň je vidno, že sex byl důležitý a milovaný v každé době, jen se to lidi báli přiznat. Oscara obšlehl neznámí autor se svým Deníkem nymfomanky, který byl ještě nechutnější než toto. Obdivuju však Wildeovu fantazii a slovní zásobu. Na druhou stranu se ale divím, že jsem dnes po přečtení takových nechutností byla schopná milovat se se svým přítelem... I proto je mé hodnocení tak vysoké

02.07.2014 5 z 5

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Tak zaprvé proč se kniha vůbec jmenuje Smlouva s Adamem, když žádnou závaznou smlouvu s ním Eva nepodepíše? Je to spíš jakási zmatená ústní dohoda. Knize by se lépe hodil název Uragán vášně! Na tohle slovní spojení budu díky autorce alergická už do konce života! Hlava mi také nebere proč obálka na knihu láká jako na české 50 odstínů.. Tento příběh totiž nemá se vztahem Dom/Sub pranic společného. Hlavní hrdina je dobře zajištěný otec jednoho syna, který si rád uživá sexu i několikrát denně a vždy když si zamane a nesnáší v něm stereotyp. Nemyslím si, že by se svojí sexuální náruživostí lišil od jiných mužů. Nechápu tedy proč tohle autorce příjde jako nějaké "nadstandartní choutky" a až přehnaná láska k sexu. Denodenní milování a experimentování není dnes přeci, hlavně tedy na začátku vztahu, nic nenormálního nad čím bychom se museli pozastavovat a kroutět hlavou. I my s přítelem se milujeme až 4x denně, pokud okolnosti dovolí a postupně zkoušíme různé novoty. Eva je dosti naivní a hloupá. Vysvětlete mi, jak někdo může ve 27 letech nevědět, co je to 69? A poč si autorka myslí, že Adam je jediný muž, který si kdy řekne o orální uspokojení? To chce přeci každý! Kniha se dá přečíst, ale rozhodně nenadchne ani vůbec nevzruší ani neinspiruje, což by erotický román určitě mohl... Adam není žádný románový hrdina, na kterého by se ve skutečném životě stály sálodlouhé fronty. Konec jsem nepochopila. Ona se s ním rozejde, stále s ním žije než si najde nový byt a přitom s ním spí? Proč? Kdo by s ním spal, po tom, co jí udělal a ona mu dala košem?.. Styl autorky je strohý, předvídatelný, četné opakování...Další díl si však rozhodně přečtu. Je to přeci jen autorčina prvotina, třeba se lépe rozepíše a vyvine.

15.05.2014 2 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Asi jsemtu jediná, které na obálce vadí pouze to zábradlí a ne i ten muž ???? Příběh jen o sexu ale to se od téhle knihy čekalo. Natalie byla nesympaticka nymfomanka a Oskar pouze vesnicky buran. Ale ten brie bych si dala

26.08.2019 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Vážně jsem nečekala, že to tajemství uhodnu ????Trochu mi to připomnělo Zoufale manželky. Rozhodně si od autorky přečti i další knihy.

07.08.2019 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Ten konec, Bože ten konec! Brečela jsem jak malá želva a to přitom je jasné, že ten pořádný doják teprve přijde. Honem musím na další díl!

25.07.2019 5 z 5

Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II. Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II. Jaroslava Černá

Nádherné, smutné, děsivé, k pláči, k zamyšlení.

29.10.2017 5 z 5

Život ve staletích - 12. století Život ve staletích - 12. století Vlastimil Vondruška

Nebylo to pouze o 12. stol ale i o staletích předtím, takže občas zmatečné, ale přesto kvalitní.

29.08.2017 4 z 5

Všechny jeho touhy Všechny jeho touhy C.C. Gibbs (p)

Nereálné. Neuvěřitelně podivné iracionální rozhovory a chování Kate a Dominika. Kate mi vůbec nepřišla jako chytrá a vzdělaná ale jako sexem posedlá panenka, která vyvrcholí každou maličkostí až to není normální a neustále ji.I přesto mě kniha bavila více než 50 odstínů.

26.06.2017 3 z 5

Osudové ženy Jindřicha VIII. Osudové ženy Jindřicha VIII. Kelly Hart

Tahle kniha, i když se mi líbila obsahovala několik chyb, například v datu narození manžela Bessie, který by měl v době svatby podle autorky 2 roky... Knihu moc nedoporučuji lidem, kteří o Tudorovcích a jejich době nic moc nevědí, nebo lidem, kteří si kromě této knížky nechtějí o nich přečíst i další, protože mě přišlo, že se autorka někdy zabývá nepodstatnými věcmi než aby se zabývala zajímavějšími detaily. Mě například víc chybělo rozvinutí života Kateřiny Parrové po smrti Jindřicha a jejího vztahu s Thomasem Seymourem, který sváděl Alžbětu... Musím však přiznat, že jsem se opět přiučila něco nového o svém oblíbeném historickém období

20.08.2015 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Detektivky nejsou vůbec mým stylem ale přiznávám, že tahle detektivka mě dostala, přišla mi velice napínavá a vzrušující a rozhodně si přečtu i další knihy od Agathy, když si budu chtít odpočinout od historických knih :)

15.08.2015 5 z 5

Mrs. Poe Mrs. Poe Lynn Cullen

Tajemné, temné, smutné, romantické, něžné, poutavé... Přenese Vás do "poeovské" doby, vtáhne Vás do ní a nebudete se chtít vrátit zpět.

21.07.2015 5 z 5