nishen nishen komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Pro mě dost velké zklamání. Knížku jsem si odkládala pár měsíců, abych se pořád měla na co těšit, ale dělat jsem to nemusela. Děj mi vůbec neutíkal, teď 2 měsíce po přečtení si nepamatuju, o čem to vlastně bylo. Škoda promarněného potenciálu.

25.02.2014 2 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Sběratele kostí jsem měla ve frontě dlouho, hlavně proto, že v knihovně byl pořád vypůjčený a nikdy jsem se k němu nedostala. Tak teď konečně. Lincolna Rhyma jsem si oblíbila už v mnou dříve čteném románu Tanečník, ale tady vlastně vstupuje do příběhů Jefferyho Deavera vůbec poprvé. Amélii jsem už také znala, ale až teď jsem začala poznávat úplný začátek jejich vztahu, ať už profesního či osobního. Deaver je prostě svělý vypravěč a i když jsou jeho knížky spíše takové jednohubky, stejně po nich sáhnu kdykoliv znova.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Film Hunger Games jsem viděla, pěkný nedělní odpolední film. Měla jsem tentokrát náladu na opravdu oddechové lehké čtení a toho se mi dostalo vrchovatou mírou. I přesto, že jsem děj znala, vyprávění bylo strhující. Další díly byly už sice trošku nastavované, ale stále příjemné počtení.

Heatová a žhavá odhalení Heatová a žhavá odhalení Richard Castle

Castla na obrazovce doslova žeru, takže nebylo těžké si zamilovat Rooka ani Nikki, i když popravdě... Rick a Kate jsou a budou č. 1. Always.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Zklamání. Bylo mi jasné, že Digitální pevnost nebude žádné umělecké dílo, to jsem od ní taky neočekávala. Chtěla jsem odpočinkovou knížku na neděli, u které budu moci vypnout. To se sice povedlo, přečteno bylo opravdu rychle, ale nic z toho… Horší průměr.

19.11.2011 2 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Knížka, kterou jsem od Karin Slaughter přečetla jako první, ale hned zpočátku jsem věděla, že nezůstane jen u ní. Díky stylu, jakým autorka píše, se od knihy nemůžete odtrhnout. Přestože mě občas zaskočila brutalita, s jakou popisuje konání vraha, vždycky byla na místě. Hlavní trio postav je atraktivní, zajímá mě především příběh Sary a Jefferyho, který bude pravděpodobně postupně představen v dalších knihách z Grant Country, na které se nevýslovně těším.

19.11.2011 4 z 5

Ochránce Ochránce David Morrell

David Morrell opět exceluje. Jako obvykle napsal čtivou knihu, která čtenáře díky překvapivým zvratům stále udržuje v napětí. Hlavní zápletka je poutavá, postavy sympatické a výborně napsané. Představa plynu vyvolávající smrtelnou hrůzu je děsivá, natožpak kdyby se dostala do nesprávných rukou.

19.11.2011 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Čtivost sama, ale Brown zachází za hranice možného až příliš často.

30.11.-0001 3 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Moje srdeční záležitost. Kdo nečetl, nepochopí. Eddie Dean se už tady stává mou nejoblíbenější postavou a zůstává jí až do konce putování.
Při čtení tohoto dílu jsem si uvědomila, že King stvořil něco, co tady ještě nebylo, kolos, který dává roměr jiným kdy a jiným kde. První polovinu knížky jsem četla s otevřenou pusou, aby mi v té druhé mohla klesnout čelist až na zem.

30.11.-0001 5 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Myslím, že knížka je trošku přeceňovaná. Obyčejná romantická komedie, kterých je všude fůra. Průměr.

30.11.-0001 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Když jsem ji před několika lety na doporučení kamarádky přečetla, vyrazila mi dech. Silné téma, silný příběh. Asi po ní sáhnu ještě jednou.

Ženy Ženy Charles Bukowski

Můj první Bukowski. Při čtení jsem se skvěle bavila, ve vlaku se po mně cestující občas divně dívali:-) Odpočinková knížka pro nenáročné čtenáře.

Pistolník Pistolník Stephen King

"Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách..."
Touto větou začíná první díl jedné z nejlepších ság, která kdy vznikla. Pistolník je knížka podivuhodná, z celé knižní série pravděpodobně nejslabší, ale ten, kdo vydrží, bude bohatě odměněn dalším pokračováním neuvěřitelné cesty k Temné věži.