Ninushka Ninushka komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, tejemná... takhle to v rodinách chodilo a chodí dodnes.

20.02.2021 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Krásný propletenec různých postav, citlivě napsané, nic mi v knize nechybělo.

02.09.2023 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Je tam přesně tolik napětí, kolik člověk unese. Chytře vystavěný příběh, který nenudí.

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Objevia jsem novou spisovatelku prostřednictvím této knihy, od které bych si ráda přečetla knih víc. Krásný svěží a sdělný styl. Skvělý a chytrý příběh, doporučuju k přečtení zvláště proto, že si kniha na nic nehraje.

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Je to odpočinková četba, ale líbí se mi vykreslení postav, místo a čas, kam je děj zasazen, těším se na další autorčiny počiny.

08.11.2020 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Je to takový zajímavý vhled do ženských duší.

28.02.2021 5 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Téma anorexie považuji za vyčpělé a nudné, co za nudné nepovažuji je autorčin styl a slovní zásoba. Tleskám.

23.02.2021 5 z 5

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Jedna z nejsmutnějších knih tohoto autora, podle mého názoru. Nicméně je důležitým svědectvím o totalitě a zlu s ním spojeným.

21.02.2021 5 z 5

Příběh, ze kterého mrazí, psaný perem opravdového mistra.

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Tohle ja takový základ každého milovníka literatury. Roztomilost, která zahřeje a pobaví.

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

To je tak nadherna pohadka!!!

Mrcha jemně uzená Mrcha jemně uzená Hana Švejnohová

Klasická vztahovka. Vážná, vtipná i k zamyšlení. Text se dobře četl, ráda si přečtu u něco dalšího od autorky.

01.03.2021 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Myslim, ze je tato kniha trochu precenovana. Nuda, zadne napeti ani hloubka... ale co se nelibi mne, muze jineho oslovovat. Vlastne nerada hodnotim dila negativne.

20.02.2021 2 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Krásné.

31.10.2020 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Velmi dobře a čtivě napsaný román, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Je to velmi ženské, ale neberu to jako minus. Naopak. Na léto ideální čtení.

13.06.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Anton Pavlovič Čechov

Moje milovaná klasika. Čechov v ní dokázal zachytit tragično, lásku, strach i humor, a to na minimalistickém prostoru, bez opulentních vět a otravného cynismu, který na mě vyskakuje z každé druhé české současné literatury. Lidé, čtěte klasiku. Nenudí ani po více než sto letech. :)

18.03.2023

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Humbuku okolo této knihy nerozumím. Neskonale mě nudila. Provedením, jazykem, obsahem.

18.03.2023 1 z 5

Země těch druhých: Válka, válka, válka Země těch druhých: Válka, válka, válka Leïla Slimani

Hořké, kyselé, smutné. Od této spisovatelky jsem četla vše, toto je zatím dle mého názoru její nejlepší kniha.

18.03.2023 5 z 5

Na Zemi jsme na okamžik nádherní Na Zemi jsme na okamžik nádherní Ocean Vuong (p)

Překvapivé, skvělý vyprávěcí styl!

18.03.2023 5 z 5

Tišina Tišina Susanne Skogstad

Vždycky mě dojímá láska mezi starými lidmi, která trvá roky, ale jen o tom tato kniha není. Je výtečná a doporučuju ji všem!

05.06.2022 5 z 5