ninano ninano komentáře u knih

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Velmi originální nápad. Kniha je napínavá a nedá vám se od ní odtrhnout. Přečteno jedním dechem.

20.09.2021 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Napínavá, tajemná kniha. Čte se dobře, přesto mi tam k plnému počtu hvězdiček něco chybělo.

20.09.2021 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Musím souhlasit s některými z předchozích komentářů. Skvělý úvod, dobrý nápad, ale pokračování je trochu překombinované. Škoda.

27.08.2021 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Klasický thriller z pera tohoto autora. Tým oddělení Q mi není příliš sympatický. A v těchto knihách je příliš šablon poplatných aktuálním trendům. Přesto patří tento díl k těm lepším.

21.08.2021 4 z 5

Noční autobus Noční autobus Per Wahlöö

Knihy od této autorské dvojice patřily ve své době k tomu nejlepšímu z tohoto žánru.

05.06.2021 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Velice zajímavá a poutavě napsaná kniha. Kdo miluje příběhy polárníků, horolezců, cestovatelů a jiných dobrodruhů, nalezne v této knize, zpracované na podkladě skutečných reálií, klenot.

29.05.2021 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napínavé a trochu strašidelné čtení. Tato autorská dvojice píše velmi poutavě, ale někdy je té brutality až moc. Vůbec nevadí, že knihy z této série nečtete v pořadí, jak byly napsány.

29.05.2021 4 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Skvělá, i když ne příliš radostná, kniha - jedna z prvních z lékařského prostředí. Hailey zná vždy dokonale prostředí, o kterém píše, takže knihy působí naprosto věrohodně.

05.03.2021 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Moc pěkná kniha, i když dnes trochu zapomenutá.

26.12.2020 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Skvělá kniha. Vlastně je to jedna z prvních vlaštovek tohoto druhu. V průběhu času má spoustu následovníc. Málokdo by tušil, v kterém roce vyšla.

24.08.2020 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Knihy této autorky se skvěle čtou i v dnešní době. Mrtvá a živá - skvělý thriller s nádechem romantiky.

13.08.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nesmrtelná klasika.

25.06.2020 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Nejlepší od tohoto autora.

14.06.2020 5 z 5

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Tady se opět potvrdilo, jak je někdy masivní reklama kontraproduktivní. Člověk očekává víc, než nakonec dostane. Přitom příběh nebyl špatný, jen má člověk pocit, že už podobné věci četl vícekrát.

04.01.2024 3 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Nejděsivější thriller roku? Ano, snaha o to jej napsat tu byla zjevná. Přestože zde autorka nešetřila detailními popisy brutalit, vulgaritou a rovněž obětí zde bylo jako máku, v konečném důsledku to moc nefungovalo. Chyběla tomu totiž větší hloubka a rovněž příběh a zejména pak závěr byl zbytečně překombinovaný. Ale čtivost knize upřít nelze.

26.12.2023 3 z 5

Memento Memento Radek John

Jeden z našich nejznámějších novinářů v jedné z našich nejznámějších knih o narkomanech.

10.12.2023 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Jedna z nejlepších "mafiánských" knih, a možná jedna z nejlepších knih vůbec.

26.11.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Thriller plný brutality a morbidity. Jako by se někteří autoři předháněli, kdo vymyslí více nechutnou vraždu. Začátek vypadal slibně, ale pak se tempo rapidně zpomalilo. Opět se krátce po začátku dostavil mnohokrát použitý stereotyp. Policista, který byl z oddělení odejit, je přemlouván kolegyní, aby se vrátil. Snaží se vzdorovat, za žádnou cenu se vrátit nechce, ale každému je jasné, že se stejně vrátí. :-)

18.11.2023 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Rhyme a Sachsová - všechny knihy z této série jsou vlastně takové pohádky pro dospělé, protože k realitě mají hodně daleko. Ale Deaver psát umí a jeho knihy, a tedy i Sběratel kůží, se čtou skvěle.

18.11.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha je čtivá, čemuž nahrává i řazení textu do krátkých kapitol. Jinak mi ale příběh připomínal množství béčkových americký filmů, které na nás chrlí některé TV stanice.

17.11.2023 3 z 5