ninano ninano komentáře u knih

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Weaverův styl je skvělý. Dokáže vás velmi rychle připoutat a nepustí, dokud příběh nedočtete. Druhá polovina knihy je strhující.

11.09.2023 5 z 5

Malostranské povídky Malostranské povídky Jan Neruda

Klasika, která ovšem v dnešní době najde jen málo nadšených čtenářů.

05.03.2021 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Zajímavý hororový příběh plný tajemství. Autorčin styl se mi líbí, ale knize by z mého pohledu prospělo zkrácení. Taky jsem trochu nepochopila závěr, ale jinak moc fajn čtení.

02.11.2023 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

V současnosti asi největší konkurent severské literatuře - tedy hlavně co se brutality a zvrácenosti v pohnutkách sadistických vrahů týče. Ale nutno uznat, že Carter píše mnohem čtivěji a "jde na to" tak nějak přímočařeji.

05.03.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Nemůžu si pomoct, na detektivku je to příliš rozvláčné a rovněž vyšetřování je takové nijaké a dost postrádající logiku. Nevím, jestli může tento druh literatury zaujmout i mužskou část čtenářů, ale připadá mi to spíš vyloženě určené ženám.

05.03.2023 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Budu se opakovat, ale kniha svou hlavní ideou skutečně připomíná trochu příběhy věhlasné Agathy Christie. Přesto se četla hezky je napínavá a určitě se k autorce zase vrátím.

05.09.2021 4 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

První autorovu knihu jsem četla na doporučení a byla jsem nadšená. Dál nechoď jsem si již pohlídala:-) Děj se sice odehrává ve zcela jiném prostředí, ale tato detektivka je napsaná opět skvěle. Je napínavá, dobře se čte a nechybí zde ani humor. Dávám plný počet a doporučuji.

08.08.2021 5 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Na svou dobu velice vtipná kniha. I dnes musím ocenit Poláčkův specifický humor. Je to takové nostalgické pohlazení duše.

01.05.2021 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Výborná kniha plná bláznivě humorných situací a takřka bizarních postav v čele s tou hlavní.

01.05.2021 5 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Vynikající dílo, které ani po létech neztratilo nic na atraktivitě. Stejně skvělá je i filmová podoba této knihy. Doporučuji!!!

11.12.2020 5 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Knížku jsem četla na doporučení. Vůbec jsem nečekala, že český autor dokáže napsat thriller zahraničních parametrů. Od začátku vás děj strhne a na konci litujete, že kniha nepokračuje. Díky za tip a doporučuji.

23.12.2019 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Asi jsem udělala chybu, že jsem nejprve zhlédla film a až následně četla knihu. Proti filmu mi to pak přišlo trochu zbytečně rozvláčné, ale asi to bylo i tím, že už člověk věděl, jak to celé je.

25.04.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Solidní tuzemská detektivka, ale k udělení plného počtu mi tam chybělo přímočařejší tempo. Tady bylo na můj vkus moc zdlouhavých popisů a myšlenkových pochodů. I tak ale hodnotím spíše kladně.

20.03.2023 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Musela jsem se hodně nutit, abych knihu dočetla. Přišlo mi, že se autorka až příliš okatě zhlédla ve starších chandlerovských detektivkách. Tady je ale tempo tak pomalé a čtení vůbec neodsýpalo, že člověk má co dělat, aby udržel pozornost a nemyslel na něco jiného.

05.03.2023 2 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Moderní thriller se vším, co k tomuto žánru patří. Plný počet nedám jen kvůli tomu, že přece jen existujou v této kategorii lepší.

14.02.2022 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Začátek byl trochu zdlouhavý, na knihu, které předcházely tak úžasné reference, ale pak se to pořádně rozjelo. Nikdy nemůžete stoprocentně říci, že někoho znáte.

24.08.2021 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Vynikající detektivka! Dle mého soudu jedna z nejlepších od této autorky.

14.06.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Další kniha od tohoto francouzského spisovatele. Přišla mi podobná jako ostatní, možná tato byla trochu víc rozvláčnější. Do plného počtu hvězd mi tu ale stále něco chybí.

15.03.2024 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

V tomto případě mi přišlo filmové zpracování mnohem lepší než předloha. Kniha je dle mého mínění na dnešní dobu příliš rozvláčná, filozofická a teologická. Mnohé pasáže mají spíše význam pro, člověka, který teologii studoval, nebo se chce o problematiku, kterou se tento obor zabývá, hlouběji zajímat. Pro obyčejného čtenáře jsou však mnohé stránky tohoto díla hůře uchopitelné.

26.12.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha byla napínavá, bavila mě, ale souhlasím s některými komentáři, že občas bylo tempo vyprávění příliš pomalé a prospělo by jí zkrácení.

25.11.2023 4 z 5