Nildon Nildon komentáře u knih

Úžasný příběh, úžasné postavy, ještě úžasnější a děsivější fotky. Skloubení horroru a fantasy vyšlo na jedničku. Kdo nevěří ať navštíví sirotčinec slečny Peregrinové.

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Ke trojce jsem přistupoval trošku s obavami, zvláště po dvojce, která byla hodně zdlouhavá a místy až nudná. Ale mé obavy rychle zmizeli. Trojka je stejně hustá jízda jako jednička a ke všemu ještě lepší. Konec přímo svádí k dalšímu pokračování. No uvidíme, jestli se ještě někdy setkáme s podivnými dětmi slečny Peregrinové. Já vroucně doufám, že ano.

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Bezva kniha, ze který mám ještě teď husí kůži. Pořád slyším cvakání kovových nožiček, žraloky vybíhající na pláž a pokus velryby se stát suchozemcem. Ito je prostě mistr japonskýho hororu a jestli nevěříte tak si přečtěte jeho Spirálu. To je pak psycho, ze kterýho se jen tak nezpamatujete. A jestli by vás zajímalo co by dokázal žralok z Čelistí s nožičkama, tak ani chvilku neváhejte a ponořte nebo spíše vynořte se spolu s rybami do děsivé budoucnosti.

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Nádherná kniha, která skvěle doplňuje a oživuje svět Podivných. Příběhy se čtou úplně sami. Jsou děsivé, smutné, poučné, varovné, krásné, no zkrátka Podivné. Pokud jste fanoušky sirotčince, je tahle kniha pro vás povinnost a budete z ní naprosto unešení. Škoda jen, že povídek je tak málo a ještě by neuškodilo, kdyby kniha dostal přebal aby se nám zlatá ražba tolik neošoupala.

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Komiks, kterej vás chytne za koule a nepustí a navždy změní váš pohled na svět a jestli ne, tak nemáte srdce. Zvláště poslední příběh se smrtí je nejlepší. První kniha série, na kterou nikdy nezapomenete. Tohle je dílo génia.

28.07.2017 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Popadněte harpunu, oblečte plavky, nastartujte loď a nahoďte návnadu. Vyrážíme na lov velkého bílého žraloka, který sužuje pobřežní městečko Amity a věřte mi bude to fakt jízda, protože s touhle bestií nejsou žádný žerty. Kniha je skvělá a film ještě rozšiřuje o intriky, nevěru, zradu a vinu. Kde jsme ve filmu chytali žraloka tady se ještě dozvíte jaký dopad má na takové malé přímořské městečko a jeho obyvatele.

07.08.2017 5 z 5

The Death and the Strawberry The Death and the Strawberry Tite Kubo (p)

Další úžasná manga, další legendární příběh. Další zmršený překlad od Crwe. Člověka kterej přeloží Shinigami jako Sběratele duší místo Boha smrti bych nejradši zaškrtil.
Příběh 5, překlad 0

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Naruto je moje srdcovka, která mě zavedla do úžasného a obdivuhodného světa anime a mangy. Jakmile jsem se dozvěděl, že bude vycházet ihned jsem ji chtěl mít ve své knihovničce. Jakmile jsem se ale začetl do českého překladu od Crwe, jímala mě hrůza, zděšení ba přímo zklamání. Překlad nestojí opravdu za nic. Počeštěná japonská jména. Techniky anglicky. Japonský duch zkrátka nikde. Fanouškovský překlad je milionkrát lepší než tahle slátanina.
Pět hvězdiček dávám příběhu jako takovému, ale český překlad si nezaslouží ani jednu. Ten kdo to dělal to totálně zvolal a nemůže být fanda anime ani mangy.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl je pro mě trošičku zklamání. Moc se vleče a táhne. Mít tak o 100 stránek méně byl by lepší. Začátek a konec jsou asi nejlepší, ale mezitím je to takové hodně ospalé.

02.08.2017 3 z 5

Divomág Divomág Roger Zelazny

Pokračování není špatné, ale už nemá takové kouzlo, kterým mě uchvátil Podvrženec. Prostě mi přijde, že tomu něco chybí, ale i tak je Divomág bezva čtení a z pohledu ducha i hodně filozofické. Dál se dozvídáme jak se žije Polovi, v jeho domovském světě a sledujeme jeho cestu za odpověďmi a zdokonalováním v Umění.
Škoda jen, že konec byl tak otevřený. Tahle série by si setsakra zasloužila další díly.

28.07.2017 4 z 5

Podvrženec Podvrženec Roger Zelazny

Bezva knížka, která se čte jedním dechem. Postavy nadchnou a okouzlí a napjatě budete otáček stránku za stránkou, abyste se dozvěděli jak dopadne střet vědy a magie a dvou nevlastních bratrů.

28.07.2017 5 z 5

Jack, Pán stínů Jack, Pán stínů Roger Zelazny

Dobrá kniha, s dobrými nápady i když místy moc stručná a ke konci k uzoufání nudná a zdlouhavá. Některé nápady by chtěli více rozvést, aby kniha získala na zajímavosti. Bezva svět, škoda jen, že se o něm dozvíme tak málo. Jakmile hrdina dosáhne své pomsty už to ztrácí šmrnc.

28.07.2017 3 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Kniha, ze které jsem byl totálně zmatený. Nápad je dobrý, myšlenky nejsou špatné, člověk se musí často zamyslet a srovnat si to v hlavě, ale chtělo by to víc. Místy je to až moc stručné a strohé a konec mi přijde otevřený. Leda by připadali v úvahu nějaké hrátky s časem podle toho jaké přání vyslovil. Prostě by to chtělo další díl, aby se člověk dozvěděl víc o Pásmu a jeho dopadu na budoucnost. Takhle mám z toho smíšené pocity, že kniha není úplná a děj by mohl ještě pokračovat. Taky mě naštvalo, že tím přáním nezachránil svoji dceru, ale splnil přání klukovi, kterého poslal na smrt. Asi akt lítosti, aniž by si to uvědomil.

10.08.2017 3 z 5

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Jak jednou vejdete do Sin City už nikdy nebudete stejný.
Marv je správnej chlap, i když trošku divokej, kterej chtěl jen lásku ženy, ale s tím svých ksichtem si ji nemoh dovolit a tak když konečně potkal Goldie a strávil s ní noc na kterou nikdy nezapomene, našel ji ráno vedle sebe ležet mrtvou a protože Marv je správnej chlap, jeden z těch mála, rozhodl se, že její smrt pomstí. A tak začíná zběsilá, šílená, romantická, srdcevroucí, brutální jízda, která vás jen na chvilku nechá popadnout dech, aby vás hned vrhla do ještě většího nebezpečí a zkaženosti Sin City. Abych už to dál nevokecával budu citoval Marva, jehož slova vyjádří vše o čem kniha je.
"Stojí za to, abych pro ni zabíjel, abych zemřel, abych skončil v pekle. Amen."