Nikusha Nikusha komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Hrůza. Hrůza. Hrůza.
!! SPOILER!!

Já myslela, že pro mně nic horšího než příběhy z koncentračních táborů být nemůže. Ale může. Druhá část knihy. To celé bylo pro mně učiněné utrpení. Úmrtí dvouletého dítěte. Pohřeb. To následné vyjmutí z pohřbené rakve. Ta věta "Luis choval svého syna". Booooože. Jako kdybych to četla kdysi, tak by mi to možná nic moc neudělalo. Ale teď jako novopečená matka....peklo.
No abych knihu tak nějak ohodnotila celkově, tak super čtivá, žádné nudné pasáže. I ty hororové prvky krásně napsané, že se člověk fakt bojí. Po přečtení "To" jsem se bála, že mě to nebude bavit, ale tohle je úplně jiné kafe. Ale už si to nikdy nepřečtu :D

24.04.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nojo...po přečtení jsem pohladila svou dcerku po tvářičce, zalezla k manželovi pod peřinu, silně jsem ho objala a on mě vzal kolem ramen.To je asi tak všechno co můžu k téhle knize říct.

30.11.2019 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krátký příběh o lidské krutosti. Asi takhle bych definovala co ve mně tato knížka zanechala. Jako když se člověk dívá na zprávy a má pak chuť vyběhnout ven jak Breivik. Jsem ráda, že jsem touto knížkou podpořila pejsky, ale nečetla se mi dobře. Já tu lidskou krutost a bezohlednost vůči psům prostě nesnesu. Nicméně ano je svým způsobem krásná a ano stojí za přečtení, jelikož zavírat před týráním oči, není řešení.

04.11.2019 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Co se dá vymáčknout z tak na první pohled obyčejného námětu jako je únos. Ten nával emocí v závěru knihy mě odrovnal. A ačkoliv se to v celém průběhu knihy nezdá, mohu čtenáře uklidnit, že vše dobře dopadne. Budu muset manžela popíchnout, ať mi obstará další díly :-P

14.07.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Přečteno jedním dechem! Je to má první kniha od Cartera a už se nemůžu dočkat, až se pustím do další. Morbidita nebyla až tak hrozná jak jsem od recenzí čekala (nebo možná se mnou něco není ok :D )

02.09.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tak za mně nejlepší díl. Do poslední chvíle by mě nenapadlo, že to tak dopadne. A Peterson jede! :D

31.08.2018 5 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Ozzy je prostě ďábel a tomu odpovídá i tato kniha. Občas jsem ji musela odložit, abych ty informace vstřebala a popřemýšlela, jak to ten blázen vlastně sakra myslel. Každý kdo se věnuje rockové muzice nebo Ozzymu samotnému, by si měl knížku přečíst :)

27.01.2017 4 z 5

Motörhead Motörhead Lemmy Kilmister

Chvílemi jsem měla pocit, že Lemmy sedí naproti mně a povídáme si. Krásný čtenářský zážitek. Lemmy je bůh.

27.01.2017 5 z 5

Od Sepultury k Soulfly Od Sepultury k Soulfly Max Cavalera

Nejenže mě Max předsvědčil o svém talentu a lásce k hudbě, ale navíc mně okouzlil tím, s jakým respektem a láskou se chová ke své rodině. Konečně hudebník, který má i své stanovené priority. Knihu jsem přečetla jedním dechem a Max je pro mně člověk, kterému bych ráda potřásla rukou :)

27.01.2017 5 z 5

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Barker a jeho jedinečný rukopis. Jeho kniha může mít i 3000 stran a stejně bych se do toho pustila. Možná moc omáčky, ale svíčková. S brusinkama. A se šlehačkou.

04.12.2023 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Zajímavý příběh skládající se ze dvou časových linek. Emotivní, napínavé. Taková ta citová ždímačka, ale bavilo mě to od začátku do konce.

11.11.2023 5 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Pamatuju si, že jsem si kdysi pustila film a co si vybavuju, tak se mi tato knížka zdá jako předloha. Hezky se mi to doplňovalo s tím, co jsem viděla. A je to fakt šílenost, že se to stalo. Číst ty její myšlenkové pochody. Zdá se díky těm odpovědím jako inteligentní osoba, ale s pokroucenou osobností. Taková literatura faktu mě baví.

17.05.2023 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Vrátila jsem se po delší pauze k této sérii a ačkoliv je to delší doba, hezky se mi všechno připomnělo díky zpětným informacím během příběhu. Takže si myslím, že tento díl se dá číst klidně i jako samostatná kniha. Každopádně dějová linka se vyvíjí dál a jsou tam i odkazy na situace z předešlých dílů. Zase se to četlo fakt dobře, nepřišlo mi to nijak nudné, situace byly dobře popsané. Ale ten vztah mezi Avou a Lucem už je trochu přestřelený. Už by klidně mohli být jen tak spolu. Co se týče vraha, tak jo, měla jsem svůj tip celou dobu, ale i tak člověk pořád přímo nevěděl. Neřekla bych, že to bylo jednoznačné. Za mně opravdu dobrá série.

06.05.2023 4 z 5

Moc hezká autobiografie plná chvalozpěvu na všechny kolegy a rodinné příslušníky. Zajímavá fakta z filmů o Harrym a blízké seznámení s Tomovými démony. To všechno najdete v téhle knížce, kterou bych doporučila všem fandům HP.

03.02.2023 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Začátek dobrý, strašidelné výjevy a situace taky dobrý, ale ta příběhová linka pokulhávala. Ta přehnaná romantika šla až na nervy a vůbec celkové chování Mary byl děs. Měnila názory z minuty na minutu, ty afektovane výlevy na Neiluv účet, to mě nebavilo. Kolem a kolem zatím asi nejhorší díl co jsem četla z této duchařské série.

19.07.2022 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Já myslím, že každá jeho kniha si zaslouží čtenáře a pozitivní hodnocení. Už jen to, že takovou cestu absolvuje, že žije svůj život na plno.

01.04.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Jsem ráda, že jsem si zase přečetla něco od našince. Moc hezky napsané, ale postavy mě nijak nezaujaly, příběh taky takový jalový. Fajn oddechovka, ale ničím mě nešokovala.

17.01.2022 3 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Poslední díl super! Akce od začátku do konce, žádná hluchá místa. Byla to skvělá série, originální, nezaměnitelná. Jsem ráda, že jsem se s partou podivných seznámila.

06.01.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tentokrát na výlet do USA se Sophií, jednou z vedlejších postav prvního dílu. To mě potěšilo, jelikož jsem myslela, že každý díl je úplně rozdílný. Každopádně nijak to s prvním dílem nesouviselo, takže nejspíš není třeba brát knížky postupně. Zpátky k USA. Moc se mi líbilo popisování okolí. Mrakodrapy, metro, Central Park nebo naopak oceán a pláže. Do toho všeho zase zasazen romantický příběh. Proč ne. Oddech jako vyšitý.

24.04.2021 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Já celou dobu nějak tušila jak je to s tou Rachel. No jinak pokud ztroskotat, tak s doktorem. A jsem šťastná za Tanka! (Já jeho jméno nezapomněla)

16.04.2021 3 z 5