Nikusha Nikusha komentáře u knih

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nevím jestli jsem takové hovedo, ale mně to nějak extra nechutné nepřišlo. Prostě jen popis jatečního průmyslu, akorát z lidí. Nápad dobrý, ale kurde dalo by se z toho vymáčknout víc. Ale přečetla jsem to do konce se zaujetím. Ta deprese hlavního hrdiny byla úplně hmatatelná. Každopádně jsem od titulu čekala víc tak jako ostatní.

13.01.2023 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Knížku Bez naděje jsem přečetla před necelým rokem a sakra úplně jsem zapomněla jak byla skvělá. Holdera prostě miluju a vůbec všechny ty situace jsou napěchované takovým krásným napětím. Ach jak ráda si to prožiju znova :D A je to vlastně super číst něco znova, ale přitom jinak.

21.04.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

V této knížce nám Ládík více osvětlil krásy a strasti stopování. Vtipné vyprávění cestování napříč Evropou doplňují zajímavé informace o zemích a daných místech. Moc bavilo.

08.02.2022 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Spolužačce
Nosit pětky denně domů
nemusí být zlozvykem,
zvláště přihlédnu-li k tomu,
že je nosíš pod trikem.

Film super, knížka taktéž. Knížka měla pro mně větší kouzlo. Kluci té doby byli pro mně hrdiny, frajeři a hezky se mi to čte, i když to bylo tehdá spíš k pláči.

27.01.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Pro někoho kdo nepřečetl moc detektivek to může být fajn, ale pro knihomoly co mají už něco za sebou to bude slátanina. Přišlo mi jako bych četla víc knížek najednou. Tam jsem okoukal tamto, tam zase tamto, tak to tam všechno hodím a bude to dílo. Tak to ale nefunguje. Alespoň u mně ne. Nebavilo.

27.01.2022 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kniha mě moc bavila. Tomu říkám thriller pro ženy.

08.06.2021 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Knihu jsem četla spíše tak, že jsem si vybavovala scény z filmu. Miluju herecký výkon Teda Levina a i Anthony v roli Hannibala byl bezkonkurenční. Kniha se kvalitě filmu vyrovnala, takže za mně top.

01.06.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nemyslím si, že by si knihu měl přečíst každý nebo že by měla být povinnou četbou. Hlavně kniha druhá je tak surová a krutá - realita té doby bez obalu - proto si myslím, že by to každý nemusel zvládnout.
Hlavně tedy matky potažmo rodiče.

Kniha první je takové seznámení s postavami a pomalý běh událostí se může zdát chvílemi nudný. Ale po přečtení poslední strany i knihy druhé dává celek smysl a každé slovo se vrací ve své podstatě.
Přidávám se k ostatním. Ano, kniha se zaryla pod kůži a dlouho tam zůstane.

06.02.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

I přes vcelku negativní hodnocení jsem se do série pustila a nejsem nějak extrémně zklamaná. Za mně dobře vykreslené postavy, nejvíc mi k srdci přirostl Edmunds. Děj poutavý, smysluplný. Pustím se hned do Loutkáře.

13.07.2020 4 z 5

Tak tenhle stařík může říct, že svůj život nežil nadarmo. Série neuvěřitelných událostí, které vždycky dopadnou jinak než by člověk čekal. Zábavné, napínavé..víc mě bavila současnost než vzpomínky, ale i ty byly poutavé :)

20.03.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Líbí se mi, že to změnilo Louisu. Jakoby udělal ještě naposled dobrý skutek.

06.12.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Opět další díl, co stojí za přečtení. Originální nápad, tentokrát bez mučení (díky bohu po náloži z předchozích dílů :D ) a líbilo se mi i spojení vyšetřování s FBI. Mně nejspíš tvorba Ch.Cartera nikdy neomrzí. A šachovnicového vraha jsem si opravdu vygooglila :)

23.01.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Super! Téměř na konci každé kapitoly bylo vyřčeno něco, co mi nedalo spát a musela jsem pokračovat...jako třeba "Ježíši, co to je?!" a nevíš! :D Nebo se někdo za někým objevil, nevíš kdo, no hraje to pěkně na nervy. Jelikož čtu knížky i v práci o přestávce, nebylo to úplně příjemné knihu v takové chvíli odložit a jít pracovat. Už se těším na další díl!

06.09.2018 5 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

Tak tohle nebylo ani tak strašidelné, jako spíš smutné.

23.09.2023 4 z 5

Moc hezké slovní obraty. Mám ráda knížky, kde jsou takové hluboké myšlenky. A tak hezky napsané. Ale četla jsem to venku ve všeobecném ruchu. Kdybych to četla doma v posteli v tichu, určitě bych si to užila víc.

02.06.2023 4 z 5

Troufám si tvrdit, že jsem přečetla opravdu spousty autobiografií známých osobností, které taky nějakým způsobem propadly práškům, alkoholu, drogám anebo všemu dohromady. Ve všech knihách bylo cítit to zoufalství a smutek, ale u Matta je to stonásobně větší. U žádné jiné knihy mi z toho pořád nebylo tak úzko. Nevim, jestli to prostě psal schválně takhle depresivně anebo má opravdu takhle velký problém. Jelikož tohle už mi nepřijde jako problém prášků a chlastu, ale vyloženě psychické nemoci, deprese. A ty jedy to jen umocňují. Je mi ho líto. Že se v hlavě pořád tak trápí. Neznám ho, soudím podle knihy, ale podle mně, se toho už nikdy nezbaví. Nižší hodnocení dávám z důvodu, že mě hlavně závěr už nějak nebavil. Ano, bylo to napsáno surově, upřímně, ale ne nijak poutavě. Prostě se ani nesnažil a jen si chtěl ulevit.

27.02.2023 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Mně to strašně připomínalo takové ty české melodramatické filmy s Liškou, Geislerkou a Vilhelmovou a jelikož já takové filmy můžu, tak se mi knížka líbila. Akorát teda nevím jestli jsem taková potvora, ale ten konec bych viděla jinak, spíše v neprospěch hlavní postavy. Každopádně klaním se před všemi lékaři, protože tohle poslání musí být šíleně vyčerpávající.

29.05.2021 4 z 5

Memento Memento Radek John

John se s tím nemazal. Žádné zdržování se seznamováním se s postavou, ale hezky od začátku až do konce na vlně ode dna až do hlubšího dna. Ve své době určitě dílo, které v českém prostředí šokovalo a bylo i ojedinělé. Dnes už by se člověk při četbě i zabýval tím, že to není dost propracované, žádné hlubší dialogy. Ale pořád plní svůj odstrašující účel.

24.05.2021 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Za mně nejlepší díl ze série. Jen ta neskutečná nahodilost ohledně Natashi a další oběti mi přišla moc. Ale celkově super, napínavé + otevřený konec docela navnadil na další díl.

03.03.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Jop, tak druhý díl mi vynahradil to co mi chybělo v prvním. Navíc se hezky rozjíždí příběhová linka mezi vyšetřovateli a to mě baví. Jen počkej, Ava toho spícího Luca rozhýbe :D

24.02.2021 5 z 5