nikola3989 nikola3989 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Bože, jsem nadšená! Dlouho jsem tuhle knihu odkládala, myslela jsem, že to bude katastrofa, ale opak je pravdou! Klobouk dolů!

07.12.2023 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Na začátku vtipné, pak depresivní. Rozhodně je možné se s příběhem ztotožnit, od srdce se zasmát, pak posmutnit a najít si v tom poučení pro sebe samé. Doporučuji!

19.09.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tohle byla moje první audio kniha - a musím říct, že to byla pecka! S Hartlem jsem se počínaje touhle knížkou setkala poprvé a určitě to není naposled! Vtipné, zajímavé, ze života. Fakt! Skvělý!

04.12.2021 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Jsem tak ve třetině a musím říct, že se opravdu dobře bavím. Ob několik stránek se ze srdce zasměju, ty situace jsou tak reálný, že to jinak nejde. Takže zatím rozhodně doporučuju! (Ještě jsem nikdy nepsala kladnou recenzi na nedočtenou knížku, takže další velký plus.)

15.08.2021 4 z 5

Komentuju to až s odstupem pár týdnů. A jelikož jsem si musela vzpomínat, o čem to přesně bylo, velký dojem to na mně nezanechalo. Půjčím si přirovnání od kolegy: taková jako krkovice.. neurazí, nenadchne.

04.12.2021 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Knížka se mi fakt líbila. Bylo to zase něco jiného, než na co jsem zvyklá. Musím se přiznat, že jsem Joemu chvilku i fandila, tak dobře to je napsané. Ale upřímně představa, že by to mohlo být skutečné, a ne jen fikce, mě děsí.

30.11.2021 5 z 5

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

Ja proste nechapu, jak nekdo muze vytvorit uplne jiny svet a pridat tam tolik ruznych dejovych linek, ktere se navzajem prolinaj. Jak to nekdo muze vymyslet?? A jeste treba v nekolika ruznych seriich, zas a znova. V tomhle je Maasova skvela, jednicka, klobouk dolu. Jako vsichni tady, ani ja se nemuzu dockat pokracovani!

03.10.2023 5 z 5

Stále ve střehu Stále ve střehu Michael Atamanov

Skvělé. Navíc mě baví, jak Atamanov i ostatní Rusáci píšící LitRpg, naráží na knihy svých kolegů. Fakt povedená série.

20.08.2020 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Nějak nemám slov. A ne z toho dobrého hlediska. Aveyardová se podle mě hodně snaží přiblížit třeba Maasové, ale nedaří se. Kniha je špatná. Jednoduchý, předvídatelný děj, hlavní hrdinka hloupá holka. U spousty věcí v příběhu ani nevíte, jak se mohlo podařit, jak tu danou věc mohli získat - ale záhadným způsobem ji jednoduše získali a naopak u věcí, které se mně jeví jednoduše, je obsáhlé povídání. Myslím, že jsem ještě nikdy o žádné postavě v knize neřekla, že je vypatlaná, ale Mare je. Někdo to psaní v sobě má (Maas) a někdo ho prostě nemá (Aveyard). Bohužel. Bohužel. Bohužel.

05.10.2023 1 z 5

Mrtvý lotr Mrtvý lotr Pavel Korněv

Možná kdybych četla nejdřív tohle a až potom knihy od Rusa, Mahaněnka a Atamanova, tak opravdu jenom možná by se mi to líbilo víc. Plno věcí není vysvětlených, nic se neprobírá do hloubky. Prostě knížka, která se baví jenom o vrcholu ledovce a jeho větší část pod mořem už se neřeší. Z toho důvodu jsem si to nemohla užít. Když plno věcem nerozumíte - je to minimálně nepohodlné a kazí to celkový efekt.

24.08.2020 3 z 5

Inferno Inferno Dmitrij Rus

Boží série a další velmi povedený díl. Jediné, co mě štve, je pomalý překlad knih do češtiny!

26.07.2020 5 z 5

Zakladatel Zakladatel Alexej Osadčuk

Prostě skvělej pohádkovej konec našlapanej akcí.

27.11.2023 5 z 5

Bitva Bitva Dmitrij Rus

Zatím nejslabší díl série. Doufám, že celé série . Je mi jasné, že každý den není na růžích ustláno, ale mrzí mě to.. v ději jsem se kolikrát ztrácela, kolikrát jsem nevěděla, co se děje a o co zrovna jde a Rus příběh vyprávěl takovým divně uspěchaným stylem. V předchozích dílech bylo všechno jasné, přehledné. No, uvidíme, co přinese další díl.

27.08.2021 3 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

No. Co na to říct? Celou knihu jsem měla pocit, že čtu dobře provedený domácí úkol ze střední školy - ale rozhodně ne knížku od Leigh Bardugo. Opravdu jediné co v rámci možností stálo za to, byl konec.

29.03.2021 2 z 5

Hledání těla Hledání těla Michael Atamanov

Ucházející zakončení série. Šlo vidět, že Atamanov konec rapidně zkrátil; klidně se to mohlo roztáhnout mnohem víc a dalo by to materiálu i na další díl. Ale co naplat. Malinko mě zklamaly chyby v překladu, které v předchozích dílech nebyly tak časté. Ale příběh super, četlo se to samo a rozuzlení se mi líbilo jak by smet.

15.12.2020 4 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Hezky napsaná série. A musím říct, že po dlouhé době jsem se dočkala skvělého smysluplného konce u závěru příběhu. Opravdu stojí za to si knížky přečíst. Atamanov, Rus, Mahaněnko - top autoři.

20.08.2020 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Čekala jsem knížku. Minimálně po tolika letech, co konečně něco napsal - a ne “reklamu” mezi knihami. A ještě na konci oslavuje sám sebe, že zvládne napsat i krátkou knihu. Opravdu, bravo!

26.10.2019 1 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Příběh mi přišel strašně jednoduchý, děj se udával velmi rychle a skokově. A co bylo nejhorší - český překlad. Neskutečně mnoho chyb a stejný počet vět, které nedávaly smysl. Možná to je i hlavní důvod, proč mě čtení nebavilo. Ale aby to nebylo jen hanlivé, o posledních sto stranách už bych i řekla, že se četly dobře a bylo to i zajímavé a napínavé... Vysvětlí mi někdo, jak vůbec může vyjít kniha přeložená tak špatně?? Kdokoliv?

29.07.2019 2 z 5

Atlasův paradox Atlasův paradox Olivie Blake (p)

Slabší než první díl s opět otevřeným koncem. Celou knihu se nic moc nedělo, jediné zajímavé snad bylo vyprávění vedlejších postav. A upřímně nevím, jestli sáhnu po dalším pokračování.

21.11.2023 2 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Myslela jsem, ze to bude posledni dil. Bohuzel neni. Zase nejak nemam slov, ale urcite je najdu. Zacnu od zacatku. Konec druheho dilu a zacatek tretiho - super. Zbytek des. Milostne hratky zprvu (1.dil) budiz. Ve druhem dile jsem je jeste cetla. Od tretiho je preskakovala. Zbytecne roztahane, prehnane, opakujici se. Cokoliv, co se hlavni hrdinove pokusili udelat, se nepovedlo. A kdyz se to povedlo, nekdo necekany jim necekane pomohl. Na konci 4.dilu se nabizelo nejake rozuzleni, vysvetleni a nerikam, ze tam nebylo, ale vetsinou mi to prislo chaoticke nebo komplikovane schvalne tak moc, aby to nevyznelo jako totalni blbost. Jsem zklamana. A nebudu nadsena, kdyz ve svem okoli uslysim slovo “bohyne. Uz mi leze krkem.

06.11.2023 3 z 5