nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl byl zhodnotila jako skvělý, druhý dobrý a třetí trošku zklamání. Celkově mě baví nápad a promyšlenost světa frakcí, který autorka vytvořila. Příběh lásky dvou mladých lidí, kteří bojují za lepší svět, kdy při své cestě utrží spoustu šrámů na duši. Poslední díl byl psán z pohledu obou hrdinů a ztratil trošku jiskru stejně jako oba hlavní hrdinové. Ačkoliv chápu, že na konci každé knihy není happy end, v tom romantickém slova smyslu, hlavním vyústěním příběhu, tady jsem ho opravdu postrádala. Celkově knihy hodnotím kladně, stály určitě za přečtení, ale zřejmě bych se bez třetího dílu obešla.

24.06.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Jelikož jsem četla předchozí díl "Hadrový panák", musela jsem si přečíst i Loutkáře, protože mi zvědavost nedala. První díl mě osobně bavil o trošku víc, ale určitě kniha naplnila mé očekávání a napětí se mě drželo až do samého konce. Knihy na sebe krásně navazují, proto je lepší přečíst nejdříve díl první, aby si čtenář uvědomil veškeré spojitosti. Už se těším na další autorovi knihy.

08.02.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha je právem řazena mezi bestsellery a naprosto splnila mé očekávání, nechybělo napětí, spekulace o tom, kdo je vrah nebo kdo a jak zemře příště. Kniha Vás vtáhne do děje a nutí Vás číst dál a dál. Bohužel ač mě se kniha líbila mojí mamce bych jí asi přečíst nedala kvůli tomu, jak jsou ty vraždy drastické. Samozřejmě záleží na vkusu.

08.02.2019 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

(SPOILER) Nelítostná vražedkyně Rudé církve  Mia si jde za svým cílem zabít ty, kteří ji připravili o rodinu. Osud ji zavane do její rodné země, kde se musí stát bojující otrokyní gladiatii, aby bylo o krůček blíž ke své pomstě.
Život mezi ostatními otroky je pro ni těžší než čekala. Mia spolu s dalšími gladiatii bojuje v aréně bok po boku, krvácí s nimi, ale během tréninků zažívá i momenty, kdy si připadá jako mezi přáteli. Mia s těmito pocity bojuje a snaží se srovnat svoje priority a ostatní vnímat opět jen jako pěšáky na šachovnici, které musí obětovat když bude potřeba, aby se dostala k cíli. Nic jí nesmí stát v cestě. Nic.
Ona však zklame na plné čáře a její nejhorší obavy se vyplní.
Na Miu těžce doléhají vzpomínky na rodinu a na život, který mohla žít, na to kým mohla být. Tyto myšlenky ji začínají drtit a Mia Corverová otvírá nejednu Pandořina skříňku a dozvídá se CELOU pravdu. Její svět se jí najednou rozpadá pod rukama, její zásady berou za své.
Své spolubojovníky z arény začne považovat za své přátele, kterým chce pomoci ke svobodě a dokonce se zamiluje do dívky, která jí byla rivalkou na život a na smrt.
Souboje na každé stránce, krev, vnitřnosti létající vzduchem stejně často jako nadávky, triky, napětí, naděje, emoce to vše je Boží hrob .
Jediným zklamáním pro mě byla fingovaná smrt dalších gladiatii, protože jsem už v průběhu jejich popravy tušila, že je to vlastně celé chytře vymyšlená kamufláž.
Závěr knihy však předchozí zklamání poněkud vylepšil. Navíc příchod "staronové" postavy na scénu (i když jsem to tak trochu tušila) čtenáře  přímo vybízí k přečtení posledního dílu.

19.01.2024 4 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

(SPOILER) Moje první fantasy kniha situovaná do Asie. Zcela nové pojetí než jsme u běžné fantasy zvyklí, díky tomu byla kniha výjimečná a nevšední. Hlavní hrdinka Eona byla tak trochu sama proti všem. Najdou se však i tací, kteří ji nezavrhnou jen kvůli tomu, že je žena. S plynoucím dějem si dokázala i jako Eona získat přátelé, navázat spojenectví a snad si i získá srdce samotného císaře.
Kniha je plná bojů, zvratů, dramat, jen těch draků tam bylo na můj vkus trochu málo, myslela jsem, že dostanou větší prostor. Třeba se tak stane v druhém díle.

04.11.2023 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

(SPOILER) Upřímně řečeno, pokud bych neviděla seriál Hry o trůny, tak bych z knihy nic moc neměla. Zorientovat se v takovém množství jmen , rodů a příbuzenských vztahů je pomalu nadlidský úkol a to nejsem žádný čtenář začátečník. Nevím, zda to bylo i samotným překladem, ale čekala jsem od knihy trochu víc. Některé kapitoly mě bavily, jiné příliš ne, závěr knihy byl skvělý. Nemám nějak nutkání číst druhý díl, přestože dějově je kniha vymyšlena skvěle a zajímavě. Doporučila bych se podívat nejdříve na seriál a fanoušci by si přečtením knih doplnily mezery.

21.10.2023 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

(SPOILER) Po přečtení několika úvodních stran jsem byla trochu skeptická, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena, jakým směrem se děj ubírat. Lou a Reid tvořili dvojici plnou protikladů a jak už to bývá ty se nejvíce přitahují. Svéhlavá čarodějnice Lou mě díky své nespoutané povaze a prořízlé puse nepřestávala udivovat a bavit. Naopak Reid byl takovým tím zásadovým, oddaným mužem, který se drží svého slova a víry. Avšak pouze do té doby, než mu jeho pevně zakořeněné zásady zboří jedna malá čarodějnice, co si nebere servítky.
Líbilo se mi, jak se Reid postupně měnil a uvolňoval a s posledními stránkami se mu rozváže jazyk a začne i nadávat.
Jestli láska mezi princeznou klanu čarodějnic a chassaurem, zasvěcenému boji proti čarodějnictví, překoná všechny překážky nám asi zodpoví druhý díl. Zatím dobrý start.

08.12.2021 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

(SPOILER) Za obyčejnou obálkou se skrývá neobyčejný příběh. Věřím, že mnoho čtenářů bude po přečtení prvních stránek chtít knihu odložit, stejně jako já, ale doporučuji překlenout se přes ně a pokračovat ve čtení, stojí to za to.
Kniha byla velmi zajímavá, čtivá, originální, napínavá, zkrátka nemohla jsem se od ní odtrhnout a chtěla jsem vědět, jak se příběh Juliette dál vyvine. Zatím vše vypadá velmi slibně a já se rovnou pouštím do čtení druhého dílu.

20.11.2021 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

(SPOILER) Překvapivě se mi kniha velmi líbila a hlavně mě neustále nutila otáček stránky a číst dál a dál. Žádné velká omáčka na začátek, v podstatě byl čtenář hozen přímo do děje, což mi vyhovovalo. Líbil se mi nápad a celkové uchopení příběhu. Kniha byla velmi čtivá a já rovnou začínám druhý díl.

01.10.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Jako vždy, to co vyjde z pera PANÍ autorky je jednoduše skvost. Nová a úplně jiná série než všechny předchozí a stejně dokonalá. Miluju všechny knihy S. J. Maas a to stejné musím říct o knize Rod země a krve. Zprvu jsem si říkala, že Bryce bude nafoukaná pařmenka, která žije ve své malé bublině, ovšem s ubývajícími stránkami jsem uviděla její skutečnou osobnost. Bryce se mi dostala pod kůži svou oddaností k přátelům, ochotou riskovat vše pro ty, které miluje, ostrovtipem a odstřelovačskými schopnostmi. Bavila mě slovními přestřelkami s Huntem celých 800 stran. Další postavy jako Rhun, Synrix a Lele byly také výborné.
S. J. Maas mě opět několikrát velmi šokovala tím, jak měla vše dokonale promyšlené jako například úkrytí Lunina rohu, naprosto skvělý boj Bryce s Micahem, strhující Bryceno Podroužení a v neposlední řadě odhalení, kdo skutečně Bryce je.
Během čtení jsem několikrát brečela, pousmívala se a zadržovala dech.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, doufám, že to bude co nejdříve.

08.09.2021 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

(SPOILER) Pět postav, pět rozdílných životních příběhu, pět osudů, které nakonec byly svedeny dohromady. Každá postava měla něco do sebe a hrozně se těším, jak autorka zamíchá kartami a co jim postaví za překážky. Mám spousty otázek (koho si Catherine nakonec vybere, co se stane s malou lovkyní démonů, odpustí Edyon nakonec Marchovi až se dozví pravdu) a spekuluji, jak vše nakonec dopadne.

12.08.2021 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

(SPOILER) Po přečtení několika stránek jsem byla naprosto zmatená, nebyla jsem schopná si zvyknout na zvláštní styl psaní a přemýšlela jsem, že se čtením asi raději pokračovat nebudu. Nakonec jsem překonala kostrbatý začátek a byla jsem ráda, že jsem čtení nevzdala. Kniha je velmi zvláštní svou syrovostí, místy i surovostí. Autor zkrátka píše bez obalu, na což si čtenář musí zvyknout. Mia mi nejdříve do oka příliš nepadla, připadala mi spíše dosti klučičí a šílená. Jakoby v sídle vrahů vyspěla a začala bojovat za to, čemu věří a co jí přijde správné i když tím velmi riskovala vše, o co celý život usilovala.
Zrada nejbližší přítelkyně mě šokovala a "vražda" Trica také, i když mám takové tušení, že ve skutečnosti mrtvý není. Konec byl vydařený a plný napětí a jsem zvědavá, jak to autor vymyslel dál. Kniha je velmi originální, především neotřelým stylem autora a množstvím vulgarismů, ale určitě to není čtení pro každého.

28.05.2021 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

(SPOILER) Knihu jsem si naprosto zamilovala. Autorčin styl psaní mi připomínal Leigh Bardugo, která je jednou z mých nejoblíbenějších fantasy autorek. Moc mě mrzí, že se více nepřekládají kvalitní fantasy knihy i do češtiny a my jsme tak ochuzeni o tolik skvělých knih.

Jiskra v popelu byl velmi originální, čtivý, zajímavý, napínavý příběh se skvělou romantickou linií. Eliase jsem si zamilovala po prvních stránkách a celkově byla jeho životní cesta trnitá, ale i přesto z něj zformovala člověka, jakým je. K Laie jsem si sympatie vytvořila až časem.
Jediné co se mi nelíbilo, byla obálka knihy. Rovnou se vrhnu na čtení dalšího dílu, mohu pouze doporučit.

17.04.2021 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Mám z knihy smíšené pocity. Líbil se mi závěr a celkově mě kniha obsahově baví , ovšem mám několik připomínek ke zpracování. Amélie mi rozhodně svým chováním a vystupování připadá starší než ve skutečnosti je. Hrdinka na mě působí rezervovaně, bez špetky vtipu a trochu nudně. Pokud by se autorka vyvarovala zdlouhavých popisů a zbytečného natahování příběhu, tak by kniha byla svižnější a čtivější. Upřímně 100 stran bylo úplně navíc, stále se vracíme k tomu co bylo v předchozích dílech řečeno několikrát. Moje představa hororové knihy je přece jen trochu jiná.

13.02.2021 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

(SPOILER) Prvních několik desítek stran mě příliš nebavilo, ale příběh začal nabírat na obrátkách, jakmile se do děje zapojil Akiva. Poté bylo velmi těžké knihu odložit, protože musíte vědět, co bylo dál. Knize bych vytkla dvě věci a to pomalý rozjezd a nepříliš dobrou návaznost jednotlivých kapitol, která tak činila děj místy až zbytečně chaotický. Jinak knihu hodnotím jako příjemné a originální fantasy.

22.11.2020 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Závěrečný díl byl naprosto skvělým zakončením celé série. Nakonec vše dopadlo vcelku dobře a nemohu si stěžovat. Jako čtenář jsem dostala vše, co v dobré knize očekávám. Knize nechybělo napětí, zvraty, bitvy, romantické momenty, ale především zde byly zajímavé postavy, které jsou srdcem celého příběhu.
Takže sérii hodnotím pozitivně, i když
Šest vran je u mě stále o level výše.

05.05.2020 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Ke konci předchozího dílů jsem si říkala, že jsem konečně začala mít Celaenu vcelku i ráda, ovšem přišlo mi, že s návratem do Zlomuvalu se opět navrátila ke svému starému já. Vše se v lepší obrátilo s příchodem Jestřába a s jeho příchodem se i děj rozjel na plné obrátky. Toto je díl plný zvratů a konečné nastala i první rozhodující bitva, která zamíchala kartami. Líbilo se mi, že se do děje zapojilo více nových a zajímavých postav, které jsem si oblíbila. Takže super.

18.04.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Pravděpodobně moje nejoblíbenější kniha z celé série. Cealena odjíždí do Wendlynu, kde ji cvičí vílí bojovník Jeřáb. Cealena a Jestřáb se z počátku navzájem nenávidí, proklínají, bojují spolu, ale postupem času si k sobě najdou cestu a jejich vzájemný vztah je plným důvěry, upřímnosti a pochopení. V této knize projde hlavní hrdinka také největší osobnostní proměnou a klíčovou roli v tom sehrál i Jeřáb. Tahle část knihy byla opravdu kouzelná a plná vtipných momentů této dvojice.
Další dějovou linkou jsou klany čarodějnice a jejich wyverni, kteří celé knize dodali obrovskou jiskru. Manon s Abraxosem a Třináctka, to byla prostě jízda.
O trochu méně mě bavila část děje odehrávající se ve Zlomuvalu. Samozřejmě chápu, že byla nutnost rozvíjet příběh i dalších klíčových postav, kteří byli v blízkosti krále Adarlanu (Chaol, Dorian, Aedion) , ale asi bych to trošku zkrátila.
Jinak nemám co vytknout. Paráda, už knihu čtu podruhé.

12.04.2020 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Nebylo to špatné, ale mělo to své mouchy. Nevím proč, ale co se týká lásky Cii a Tomase tak jsem si nemohla pomoci, ale nějak jsem hlavní hrdince nevěřila, že opravdu Tomase miluje. Zprvu jsem byla přesvědčená, že si něco nalhává anebo jí přišlo příhodné mít spojence během testování. Trochu mne zkalamal závěr. Prezidentce jsem nevěřila ani nos mezi očima a čekala jsem trochu větší drama. Nevím, zda si autorka nechala otevřený konec pro případné pokračování a nebo to byl účel. Jako nebylo to špatné, pokud má někdo rád Hunger games nebo Divergenci či podobné knihy tak by se mu mohla série celkem líbit.

11.02.2020

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

V závěrečném díle mi začala vadit hlavní hrdinka, hlavně to jak neustále někoho opravovala a byla přehnaně puntičkářská a dětinská. Měla samozřejmě i skvělé vlastnosti, ale i přesto jsem si při čtení několikrát říkala:"co to děláš, prober se holka!" Peter byl vzorem ideálního přítele a snem každé holky (především v posledním díle, kdy už se zcela odpoutal od Gen). To, jak se choval k rodině své přítelkyně bylo vážně krásné, stejně tak romantická gesta, která dělal pro Laru Jaen. Bylo mi Petra kolikrát i líto, že si s jeho city zahrávala i když to mnohokrát bylo s dobrým úmyslem. Nakonec celkem dobry konec, ale očekávala jsem ještě trochu víc.

08.02.2020 3 z 5