nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Za mě nejpovedenější autorova kniha. Naprosto skvělá kniha se silným příběhem o lásce dvou mladých lidí Hazel a Gaze, se kterými se život opravdu nemazlil a musí se vypořádat s nevyléčitelnou nemocí. Kniha je nabitá emocemi a rozhodně stojí za to si ji přečíst. Musím říct, že se mi líbilo i filmové zpracování. :-)

09.02.2019 3 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Jakmile někde v knihkupectví vidím dílo autorky J. Armentrout, tak je to zaručeně dobrá volba. Díky vysokému očekávání, následoval i strmý pád.  Kniha Seznam mrtvých je hodně velký průměr. Myslím, že největší problém byl ze snahy propojit dva tolik odlišných žánry horor, romantické čtení a dostat z obou co nejvíc a zkrátka to nefungovalo nebo alespoň u mě.
Vyjadřování hlavní hrdinky Elli mi občas nepřipadalo autentické k jejímu věku. Dialogy s jejími nejbližšími kamarády působily až příliš formálně, chybělo mi tam trochu uvolnění v jazykové stránce. Elle je 17 let, ale z knihy to nejde poznat, pokud tedy nepočítáme fantazírování o Jensenovi.
Přeslazený až trochu moc pubertální příběh, kde Ella a Jensen filtrují pokaždé když jsou ve stejné místnosti, se sérií vražd za patami a uprchlým vrahem v masce klauna.

Motiv pomsty a spojitost všech vražd s jedním jediným jménem Pennem bylo skvěle vymyšlené. Podezření, kdo je vrah jsem měla až v momentě, kdy se s ním Jensen utkal tváří v tvář a vrah jej lehce přemohl. Na vraha jsem nemohla přijít, protože mi chyběl motiv, ano pomsta za mrtvého chlapce, musí to být někdo, kdo ho dobře znal a jeho smrt se ho dotkla a měl potřebu vykonat jakousi spravedlnost. Vrtá mi hlavou, jak se vrahovi nepozorovaně povedlo nastražit mrtvé oběti , tak aby ho nikdo neviděl (před dům za bílého dne).
Motiv vraha mi nepřišel dost silný. Pochopila bych kdyby se mstil Pennův příbuzný, který ho dobře znal. Měla jsem podezření, že v tom má prsty ještě někdo jiný. Kdo jiný než Gavin.
Musím souhlasit s Gavinem v tom, že Ella měla opravdu 9 životu, kdyz dokázala asi 5 krát uniknout jisté smrti. Přišlo mi to přitažené za vlasy, závěrečné řádky se mi však líbily.

Asi úplně nesedl fakt, že autorka zkombinovala zrovna tyto dva žánry. Knihy mě příliš nezaujala a už bych se k ní nevracela.

06.02.2024 3 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

(SPOILER) Od autorky jsme již četla Letopisy Pozůstalých a celou sérii jsem si zamilovala, proto už jsem nějak očekávala, že i tato série se ponese v podobném duchu a bylo tomu tak. Kazi, Synové a Wren jsem si oblíbila hned od začátku. Tyto tři silné ženské postavy dohromady šlapaly jako dobře namazány stroj a navzájem si kryly záda od začátku až do konce. Společná cesta Kazi a Jace byla naprosto skvěle promyšlená, mám zkrátka ráda takové milostné příběhy. Nejvíc se mi však líbila postava Jace a jeho pevně zakořeněný vztah a oddanost rodině, jeho smysl pro spravedlnost, bojovnost a láskyplnost ke své rodině a Kazi. V knize se okrajově setkáváme i s hrdiny předchozí série. Závěr knihy byl až trošku moc idylický, ale vlastně proč ne. Už se těším na pokračování.

14.04.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Autorka si drží stále stejnou laťku, spokojenost.

01.01.2023 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

(SPOILER) Kdybych to měla shrnout dvěma slovy, tak bych řekla fantasy detektivka. Příběh dvou hrdinů z nepřátelských světu, kteří i přesto, že by se měli nenávidět, vůči sobě chovají různou škálu emocí, především nedůvěru a přitažlivost. Kniha se velmi dobře četla, námět byl velmi originální, ale ta vyšetřovací část trošku skřípala.
Emilia se snaží vyřešit vraždu svého dvojčete a je ochotná pro dopadení vraha udělat cokoliv i zaprodat vlastní duši a nebo si na pomoc přivolat pekelného prince. Každý z nich má své vlastní důvody pro dopadení vraha, a proto se rozhodnou spolupracovat. Postupem času si mezi sebou vytvoří zvláštní a velmi křehký vztah, které jim boří veškeré vztyčené bariéry. Honba za vrahem se vcelku táhne a točí se v kruhu. Tato část byla z mého pohledu nedomyšlená a zbytečně zamotaná.
Ovšem část, kdy temný princ začal objevovat kouzlo italského jídla, především teda toho sladkého, mi přišla zábavná. Po celou dobu četby jsme se vlastně nedozvěděli princovo jméno a já umírám touhou to v dalších díle zjistit. Taky by mě zajímalo, jak si Emilia povede jako pekelná královna.

18.09.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

(SPOILER) Před několika lety jsem náhodně narazila na první díl Dvorů a díky tomu jsem si zamilovala fantasy a stejně tak i jejich autorku. Na další díl jsem napjatě čekala a rovnou jsem si teda i oprášila díly předchozí a pak tedy přišlo zklamání. Tolik mi tam toho chybělo. Strašně mě mrzí, že autorka Feyre a Rhysandovi dala tak málo prostoru a úplně opominula tu část, kde mu Feyre oznámí své těhotenství. Další velké mínus byla nová hlavní dějová linie v hlavní roli s Nestou. Upřímně nesnášela jsem jí od prvního dílu a obě sestry bych z celé série úplně vynechala, přišly mi tam navíc. Tím pádem, když tento díl byl celý o Nestě a Cassianovi, tak jsem tiše trpěla. Těch sex scén a podrobných popisů bylo až moc a hlavně mi to k Nestině povaze vůbec nesedělo. Chvílemi mi přišlo, jakoby příběh nepsala ani sama autorka, upozadnila totiž všechny skvělé postavy z předchozích dílů (Mor, Azriel atd.). A právě skvělé složení postav a jejich zapojení do děje a pocitu, že je znáte a všechny máte svým způsobem v oblibě, z jejich knih dělá nezapomenutelné srdcovky. Další věc co jsem nepochopila, tak v prvním díle bylo řečeno jak je pouto mezi druhem a družkou vzácné a ejhle máme tu už třetí pár.
Ale abych vše jen nehanila, tak líbilo se mi jak si Nesta vytvořila vztah k domu a rozmlouvaly spolu, jak se cvičila a našla si nové přítelkyně a cíl. Prošla dlouhou cestou a celkovou proměnou, ale i přesto si mé srdce nezískala. Líbil se příběh tří žen, které se tréninkem a porozuměním uzdravily a staly se silnými bojovnicemi nebo jak si říkaly valkýrami. V jejich příběhu si každý mohl najít to své. Byl to příběh o přátelství, které vyléčí zlomenou duši a přimkne k sobě další dvě spříznění duše. Námět byl výborný, ale hlavní hrdinku bych vyměnila, proto strháván 1,5 hvězdičky. Závěrečné stránky byly napínavé a povedly se. Ovšem celkově převládalo zklamání.

18.09.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Jakmile jsem si přečetla přirovnání knihy k tvorbě mé nejoblíbenější autorky S.J.Maas, tak jsem se čtením dlouho neváhala. Řekla bych, že srovnání nebylo zcela na místě, protože mají obě autorky odlišný styl psaní, avšak kniha mě velice mile překvapila a bavila především svou originalitou. Jiskření mezi hlavních hrdiny Poppy a Hawkea bylo neuvěřitelné. Příběh byl silný, zajímavý, vyvíjel se a opravdu mě pohltil. Líbilo se mi, že postava Poppy byla bojovnice tělem i duší a Hawkea nebo spíš bych měla říct princ Casteel byl zase charismatickým mizerou a dohromady tvořili zajímavé duo. Jsem zvědavá, co dalšího si autorka na čtenáře vymyslí.

17.07.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

(SPOILER) Pokračující série s Kim a jejím týmem si stále drží vysoce nasazenou laťku. Do týmu přibyl nový člen v podobě kolegyně, která si vysloužila od šéfky přezdívku Fifi a společně řeší další zapeklitý případ vražd. Vrah svými vraždami vypráví svůj příběh a nechává za sebou střípky skládačky, kterou musí Kim a její kolegové dát dohromady.
Co se mi na autorčiných knihách líbí, je to, že vždy najde nějaké nový námět, který je zároveň velmi k zamyšlení pro čtenáře. V tomto případě to byly geniální děti a jejich rodiče, kteří se je snaží slepě nasměrovat na cestu úspěchu a slávy a nevidí, jakou nenávratnou škodu mohou na jejich dětských duších napáchat.
Kniha se mi líbila a odhalení vraha bylo trochu překvapivé.

19.09.2021 4 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

(SPOILER) Kniha byla velmi příjemným překvapením, jedinou ovšem velkou výtku mám k hlavní hrdince, která mi prostě nesedla. Elloren byla na můj vkus až moc naivní, trochu zbabělá, svatouškovská a zakřiknutá a to neustálé ach Prastarý jen posilovaly moje nesympatie k ní. Její úlety s Lukasem jí u mě bodové plusy taky nepřidaly. Naopak ostatní postavy jsem si velmi oblíbila.
Některé dějové momenty byly pro mne dosti předvídatelné (smrt Ellorinina strýce, Yvan a jeho odhalení, Elloren alias Černá čarodějka) , ovšem v závěru se našly i takové, které pro mě byly překvapením (závěrečné stránky s Ariel, vyvraždění Dianiny smečky, závěr).
Kniha byla čtivá, originální a celkově se autorce velmi vydařila a já se moc těším na pokračování.

03.08.2021 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER) Aelin a její přátelé urazili dlouho cestu a je mi až líto, že vlastně doputovali až na konec. Tento díl byl plný bitev, těžkých rozhodnutí, lásky, přátelství a loučení. Posledních 300 stran jsem už snad pořád jen utírala slzy. Nejemotivnějším momentem byl pro me bezesporu poslední neuvěřitelně statečné tažení třináctky, která mi hrozně přirostla k srdci. Je až neuvěřitelné, jak se vám tento fiktivní svět, jeho postavy a jejich osudy mohou dostat pod kůži a já za to autorce moc děkuji. Strašně jsem si tuhle sérii užila a vždy pro mne bude mít zvláštní význam.

09.10.2020 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Obsahuje spoilery.
Hodnotila bych 3, 5 hvězdy. Třetí díl byl už trochu překombonovaný. Stále se zde setkáváme s postavami z předešlých dílů a navíc se do celého příběhu zapojí Cress.
Líbilo se mi, že se postavy rozvíjely a vážně jsem si je oblibila.
Co mi tady asi vadilo, tak byl fakt, že už zde bylo až příliš náhodných společných shledání. Jako například když postavy, které spadly s družicí na Zemi na úplně stejné místo, jako ostatní členové posádky Zvonečníka. Další zvláštní shoda náhod, že jediná dívka, která napomáhá princezně Cinder je vlastně i dávno mrtvou dcerou doktora.
Podle mě se autorka z příběhu snažila vytřískat co nejvíc, ale už toho bylo prostě zbytečně moc.
Každopádně bych si ráda přečetla i další díl, protože chci vědět, jak to celé dopadne.

27.04.2020 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Velmi moderní pojetí tradiční pohádky O Popelce, kdy autorka příběh přepracovala a zavedla čtenáře do světa nových technologií, androidů, kyborgů, přenosných obrazovek a vznášedel. Oceňuji originalitu a i když nejsem cílovou skupinou, tak to bylo milé a oddechové čtení.

20.04.2020 3 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Chaos, přehršel jmen a pojmů a velmi zvláštní styl psaní, tak bych charakterizovala knihu. Prvotně jsem si knihu vybrala na základě pozitivních ohlasů zde a také z toho důvodu, že na knihu navazují i další díly a musím říct, že jsem velmi zklamaná. Nejsme žádný začátečník co se týká fantasy žánru, ale tohle byla hrůza. Prvních asi 50 stran naprostého chaosu a pojmů, které autor ani nevysvětlil co znamenají, prostě je tam sázel a do toho přidal ještě spoustu postav prazvláštních jmen. Myšlenka nebyla špatná, ale celkové uchopení příběhu a jeho zpracování pro čtenáře nezáživné. Další díly? Děkuji nechci.

19.04.2020 1 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Druhý díl mě bavil více než první. Líbí se mi holky Songovky jejich korejské tradici, vzájemná náklonost sester a pevné pouto, které mezi nimi je. Lara Jean mi někdy přijde příliš dětinská, ale jinak mě celý příběh bavil moc a určitě si přečtu i pokračování. Jsem celkem zvědavá jestli láska mezi Larou Jean a Petrem vydrží až do závěrečných kapitol, zřejmě by mě mrzelo kdyby ne.

07.02.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Byla to příjemná oddechovka. Připravila jsem se o moment překvapení, protože jsem nejdříve viděla film. Kniha se dobře četla a určitě si přečtu i pokračování.

04.02.2020 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Okřídlená duše byla moje první zkušenost s autorkou a jsem z ní stále rozpolcená. Duchařská tématika i detektivní zápletky jsou témata co mě baví, avšak kniha se ubírala jiným směrem než jsem očekávala. Myslela jsem, že Amélie se budu učit porozumět svému daru a využívat jej, ona však duchy ignorovala a vlastně se nesnažila nikomu z nich pomoct ani sobě samé (pokud nepočítáme ignoraci jejich přítomnosti). S postupem příběhu jsem doufala, že city k detektivu Devlinovi budou pro ni zlomovým momentem a zapříčinily vlastně jen její další útěk. Dám šanci ještě pokračování.

18.01.2020 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Silný příběh, který mě kompletně vtáhnul do děje a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbí se mi, že je příběh psaný z pohledu dvou osob a přišla mi zajímavá myšlenka nechat hlavní hrdinku čtvrtinu knihy komunikovat s okolím pouze mimikou a gesty. Čtenář ví, co se Nastyi honí hlavou, protože jsem v knize pasáže, kde vypravěčem je převážně ona, ale neodehravaji se tam dialogy mezi ní a dalšími osobami. Čekala jsem co bude zlomový moment, který Nastyu přiměje promluvit a s napětím jsem i očekávala, kdy odhalí svá tajemství Joshovi. Trochu mi vadil překlad do češtiny a moc se mi nelíbilo, že autorka udělala hlavní hrdinku (co se týká vzhledu) šlapku, ale budiž. Velmi jsem si oblíbila postavy Joshe a Drewa. Celkem mě mrzí, že autorka nenapsala něco dalšího, protože bych si to určitě přečetla.

07.12.2019 4 z 5

Zradné srdce Zradné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl z trilogie byl prostě boží. Lia je vězenkyní ve Vendě spolu s princem Rafem, jehož skutečnou totožnost se jim podaří utajit. Společně usilují o útěk, jenomže věci se komplikují, vládce Vendy má s Liou své plány a na scéně je samozřejmě i Kaden, který vede rozpor mezi láskou k ženě a věrností ke své zemi. Opět otevrený konec, vrhám se rovnou na poslední díl.

13.09.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha pro mě byla velmi příjemným překvapením. Naprosto jsem si oblíbila Liu a její odhodlání, tvrdost, nezlomnost a laskavost. Autorka čtenáře nechala zpočátku tápat, kdo je vlastně zabiják a kdo princ. Možná i díky tomu jsem si oba hned oblíbila a nebyla si jistá, pro koho chci, aby se Lia rozhodla (ani s ubýhajícími stránkami knihy). Určitě se chystám na pokračování.

21.08.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kdo četl Než jsem tě potkala a zajímá ho, co se stalo s Louise po smrti Willa, tak by neměl opomenout tuto knížku. První díl byl rozhodně lepší, ale i tak má kniha něco do sebe.

09.08.2019