nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Záskok Záskok Zdeněk Svěrák

definice slova majstrštyk

17.11.2020 5 z 5

Blaník Blaník Zdeněk Svěrák

Z téhle hry pochází jinak moje oblíbená hra s loutkami (nějaaak se ti to nerýmuje) a pár mých oblíbených hlášek. (Slováci mají samozřejmě svou samostatnou nezávislou horu)

17.11.2020 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Poslechnuto jako audiokniha.
Láska k přírodě, zážitky, ale hlavně humor. Jako milovnice turistiky jsem tuto knihu uvítala. A navíc krásný přednes.

17.11.2020 4 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Tohle hodnotím jako jedno z nejlepších dílu s Herculem. Nevím jestli to je tím, že jsem tentokrát poslouchala audioknihu (skvěle namluvenou) a dokázala jsem si skvěle představit dialogy a situace. A zápletka byla výborná,

12.11.2020 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Vladimir Nabokov

Jsme zvědavá na Lolitu. Tohle jako jakýsi "předvoj" bylo zajímavé

12.11.2020 4 z 5

Když nefunguje zákon přitažlivosti Když nefunguje zákon přitažlivosti Sonia M. Miller

ne. tohle ne.

11.11.2020

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

jedna z nejlepších her. Mě osobně baví, jak slečna, která se má stát maminkou vždy ochotně jde do zákulisí .-)

06.11.2020 5 z 5

Lijavec Lijavec Zdeněk Svěrák

Další přečtená hra odškrtnuta. Viděla jsem i naživo v divadle a byl to super zážitek

04.11.2020 5 z 5

Simpsonova knihovna moudrosti: Bartova kniha Simpsonova knihovna moudrosti: Bartova kniha Matt Groening

já dávám přednost seriálu ale cením propracovanost a i překlad.

04.11.2020 3 z 5

kniha i filmy jsou klasika, jsem ráda že teď znám obojí. Postava Švejka je legendární, kromě nich se mi zalíbily postavy feldkuráta a Lukáše.

04.11.2020 5 z 5

Simpsonova knihovna moudrosti: Krustyho kniha Simpsonova knihovna moudrosti: Krustyho kniha Matt Groening

fajn bonus pro zapálené fanoušky.

02.11.2020 3 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

za pár vět, které skutečně pobavily hvězdička navíc

01.11.2020 3 z 5

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

No, tak Anička byla sice nevychovaný spratek (pardon my french), ale kniha upozorňuje na některé zajímavé myšlenky, pro mladé dívky může být prospěšné

31.10.2020 3 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Tady se autorka vytáhla. Tato kniha má jednak neuvěřitelně zajímavé postavy. Za mě nejvíce asi postava Marka. Také myšlenky, přístup hlavní hrdinky, a také uvěřitelné situace, které zkrátka vidím kolem sebe.

28.10.2020 4 z 5

Souhvězdí Labutě Souhvězdí Labutě Lenka Lanczová

Hlavní hrdinka celkem sympatická. Příběh odpočinkový, když člověk potřebuje vydechnout, proč ne. Jen teda nevím, jestli jméno hlavní postavy z Titanicu (Jack) bylo v knize změněno na Johna schválně, nebo se prostě stala chyba :-D

24.10.2020 3 z 5

Tři na lásku Tři na lásku Lenka Lanczová

No tak Klára....by asi nebyla moje kamarádka. A tyto knihy taky nejsou úplně můj žánr, ani na ně nemám správný věk. Ale když člověk chce přečíst něco oddechovějšího (člověk nemůže číst jen Orwella) je to fajn

22.10.2020 3 z 5

Vražda v postranní ulici Vražda v postranní ulici Agatha Christie

Jde o Agathy vysoký standart, já jsem byla spokojená. Nejvíce se mi líbila poslední povídka z pláže. Postavy jsem viděla před sebou, věděla jsem jak mluví a jak vypadají. Příběh velmi zajímavý a já mám Agathu ráda, protože vždy umí překvapit.

18.10.2020 4 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

(SPOILER) Trochu jsem se bála, že mi tato kniha zkazí vzpomínky na Jako zabít ptáčka. Ale nestalo se. Postava Jany Luisy mi přijde přes všechny neduhy skvělá a lidská. Stejně tak i ostatní postavy, i když mě některé štvou. Nelze říct, jestli by nebylo třeba lepší nejdřív číst tuto knihu a až potom Jako zabít ptáčka, ale obě stojí za to. Osobně nejvíce mě zajímá téma schopnost respektovat a pracovat s postoji a názory ostatních lidí, i když jsou diametrálně odlišné.

Spoiler: v této knize mi chyběl Jem.

14.10.2020 4 z 5

Hraběnka Hraběnka Cynthia Harrod-Eagles

Po dílech, kde hlavní dějovou linku obstarávali bratři, se nám vrací staré postavy. Dávám si teď více času, možná proto se mi teď čte dynastie Morlandů daleko lépe. Kvituju historické souvislosti a charaktery postavy. Bendy, Lucy, Charlotte, Fanny mají svou osobnost a příběh. Jsme zvědavá na další díly.

10.10.2020 4 z 5

Bratr proti bratru Bratr proti bratru Cynthia Harrod-Eagles

Postavy Bendyho a Nicka dostaly hlavní role. Morland pochopitelně chátrá a železnice se staví přes všechny odpůrce. Ženské figurky mě vytáčely. Příště by to chtělo se podívat i na jiné postavy, Jsem zvědavá jak to bude pokračovat. Protože konec byl nesmírně zajímavý

05.10.2020 4 z 5