nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Velice milá čtivá kniha. Nikki je sympatická hrdinka..mě podobná jménem i chováním :-)

05.12.2015 4 z 5

Kdo lže, vyhraje Kdo lže, vyhraje Andy Robin

Ano..velice praktická, poučná, tvořivá příručka :-)

05.12.2015 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Pocity z čerstvě dočtené knihy. Knížka jako celek je velmi pěkná. Ale začátkem jsem se prokousávala opravdu jen těžko. Ale konec jsem dočetla jedním hltem, opravdu moc povedené a zvraty tomu konečně daly to pravé...hned si chci opatřit další díl :-) tam snad začátek bude povedenější

01.12.2015 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Nádhera. Jedna z prvních knih kterou jsem četla a moc mě zaujala.

25.10.2015 5 z 5

Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky Lauren Myracle

Líbilo se mi, myslím, že problémy dívek, které začínají dospívat autorka vystihla.

25.10.2015 4 z 5

Krásná kniha, která má odrazovat od závislosti. Je strašná škoda, že občas mám pocit, že ani toto některým mladým lidem nepomáhá- velká škoda.

... a štěstí osleplo ... a štěstí osleplo Věra Řeháčková

Velmi zajímavá kniha. Opravdu jsem si říkala, že hlavní hrdinka už nemůže mít víc smůly. Velmi hezké.

Oranžové blues Oranžové blues Lenka Lanczová

Velmi hezká kniha, hlavní hrdinka byla zajímavá a přiznám se, mě trošku podobná. Kniha má dost zvratů mohu doporučit.

Za bílými mřížemi Za bílými mřížemi Věra Řeháčková

Nedávno jsme dočetla a je to moc krásné a rychlé čtení. Ale pamatuji si, že se mi nelíbilo chování ke "třetí Věrce", která prostě nebyla tak statečná jako ostatní. Ale to není vina autorky, tak to prostě bylo. Holky mě tím dost zklamaly.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Úžasná klasika moc ráda si knihu přečtu i dnes. Dokonalost

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Málokdy se mi stane, že mi při knize vyhrknou slzy, tady se mi to stalo.

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Krásné čtení, styl této spisovatelky mám moc ráda. Rozhodně mě nakoplo do dalšího čtení knih této autorky.

1000 židovských anekdot 1000 židovských anekdot Pavel Šmakal

Židovské vtipy a vše okolo prostě miluji tak jak jinak :-)

25.10.2015 5 z 5

Pražské pověsti, legendy a zkazky Pražské pověsti, legendy a zkazky Dagmar Štětinová

Hezky napsané a pro mě vhodné jako předloha pro budoucí praxi

Povídky z rajského údolí Povídky z rajského údolí Josef Škvorecký

Četla jsem na táboře a je to velmi příjemné čtení

25.10.2015 4 z 5

Pohádky, aneb jak to bylo doopravdy Pohádky, aneb jak to bylo doopravdy Anne Gudule

Pro mě jako pro budoucí učitelku zajímavé a mohu převést i do praxe :-)

25.10.2015 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Velice zajímavá věc a spoustu věcí, které byly v této knize popsány jsou k zamyšlení hodné a pravdivé. Pro pobavení i přemýšlení super.

Swamplandie Swamplandie Karen Russell

původní komentář: Zážitek ze čtení: záplava emocí - zvraty - pohlcení příběhem - krásný jazyk. Já doporučuji

Ha, já byla v tom psaní komentářů na střední škole pěkně dramatická.
Tak tedy znovu a jinak: máte taky knihu, která není mainstream a je to vaše srdcovka, protože se kolem příběhu a doby, kdy jste ji četli váže něco výjimečného? Kniha není dokonalá, ale skvěle dodržuje to, co autorka chtěla (magický realismus), to ovšem není tak důležité.
Ale v této knize mě velmi pohltil sen. Střídající realita byla potom velmi nečekaná a mrazivá.
Kniha má chyby. Logické, situace si protiřečí. Největší problém je právě to, že magický realismus nikdy nebude dávat tak úplně smysl. Ale mě to tady nevadilo. Co za mě všechny chyby vyvážilo byl nádherný jazyk. A i když nejsem člověk, který všude hledá metafory a jsem tak trochu líná je hledat......tak při vyslovení sousloví potichu řvoucí svět mi běhá mráz po zádech.
Hvězdička navíc prostě musela být za to, že Avu jsem měla pod kůži několik měsíců (vlastně let), protože jsme knížku inscenovali v divadelním souboru a bylo to nesmírně težký a dlouhý zkoušení. Tak trošku potutelně si přeju pokračování, protože bych hodně chtěla vědět, co bylo dál. Ale.....kdekoliv budu, takhle knížka bude se mnou.