NikiGrouse NikiGrouse komentáře u knih

Karlík se mění ve slepici Karlík se mění ve slepici Sam Copeland

Jako jo. Bylo to vtipné

11.02.2024 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Četla jsem všechny Strašidelné domy, ale tahle kniha je pro mne zklamáním. Je vidět, že čím více dílů, tím více jde úroveň dolů. Další díl už si nekoupím.

13.10.2023 2 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Děj si tak klouzal po povrchu, nic závratného. Jako odpočinkový román to celkem šlo.

11.05.2023 3 z 5

Dáma z Růže Dáma z Růže Sandra Worth

Pohádka na pozadí kruté doby. Konec byl velmi dojemný.

25.12.2022 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Nebylo to tolik děsivé, ale příběh zajímavý. Docela si ho dokážu představit jako film. V knize mi vadilo přeskakování z postavy na postavu v rámci kapitol. Děj pak byl ve stylu tam-zpázky-tam-zpátky..

27.11.2022 3 z 5

Má sestřenka Rachel Má sestřenka Rachel Daphne du Maurier

Poutavý příběh i prostředí. Měla jsem neustále dojem takového "pošmourna", což se k ději perfektně hodilo. Hlavní hrdinové mi do určité doby byli sympatičtí všichni. Pak se to zvrtlo a k Rachel i k tomu jejímu (co to bylo?) italskému panákovi jsem měla odpor. A ještě mě pořád napadalo: .. Filipe, Filipe, ty troubo:'(..Na tuhle knihu určitě jen tak nezapomenu. Zanechá dojem.

12.04.2022 5 z 5

Piknik a jiné pohromy Piknik a jiné pohromy Gerald Durrell

Gerryho povídky mě opět rozveselily:-). A jako bonus: hororová historka Zrcadlo. Skvělé!

03.04.2022 5 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Tak tenhle příběh se mi moc líbil. Trochu ve stylu mé oblíbené autorky paní Körnerové. Životní příběhy žen z jedné rodiny několik generací po sobě jdoucích. Mě tedy nepřišly vyloženě nešťastné. Co se týče prokletí- u toho jsem si vzpomněla, že jsem četla knihu, v níž smrťák řekl: ,, Nic za tím nehledej. To je prostě život." Takže asi tak:-)

04.02.2022 5 z 5

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Moc hezké vyprávění Priscilly o životě s Elvisem. Překvapila mě tím, jaká byla (je?) v pozitivním slova smyslu. I když si asi s "králem RocknRollu" užila svoje, tak byla velmi tolerantní a popis jejich soužití byl láskyplný, téměř bez negací vůči Elvisovi. Po knížce jsem sáhla pro zajímavost, že byla inspirací pro napsání písně Personal Jesus (Martin Gore, Depeche Mode)..A skutečně. Kniha zanechá v člověku dojem. Jak už je zde psáno- rozjitření:-)

27.04.2021 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Knížka měla takovou zajímavou starobylou a noblesní atmosféru. Líbila se mi i Flavia, opravdu pozoruhodná dívka. ALE.. ty rozsáhle popisy a odbíhání z hlavního děje do všech možných směrů bylo už místy únavné a ke konci už mě opravdu rozčilovalo. Kdyby mi bylo náct, knihu určitě nedočtu do konce a odložím tak po 50. stránce.

02.04.2021 2 z 5