Rodinné prokletí

Rodinné prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291527/bmid_rodinne-prokleti-AIT-291527.jpg 4 67 19

Paříž roku 1900. Dořino manželství s Gustavem ztroskotalo, její dcera Nanette je naproti tomu poprvé doopravdy zamilovaná. Je ale její vyvolený ten pravý, nebo udělá stejnou chybu jako její matka, která štěstí v lásce nikdy nenašla? Když se Nanette dozví o tajuplné kletbě, která po generace tíží její rodinu, začne pátrat. Hledání stop ji zavede do Düsseldorfu, kde její prababička Leonore kdysi bojovala o svou lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leonore und ihre Tochter , 2014

Nimunka
17.11.2022 5 z 5

Kniha mě bavila. Jelikož zde bylo mnoho jmen několika generací, musela jsem využívat rodokmenu, který byl uveden na prvních stránkách. Určitě příjemné čtení pro zimní večery.

NikiGrouse
04.02.2022 5 z 5

Tak tenhle příběh se mi moc líbil. Trochu ve stylu mé oblíbené autorky paní Körnerové. Životní příběhy žen z jedné rodiny několik generací po sobě jdoucích. Mě tedy nepřišly vyloženě nešťastné. Co se týče prokletí- u toho jsem si vzpomněla, že jsem četla knihu, v níž smrťák řekl: ,, Nic za tím nehledej. To je prostě život." Takže asi tak:-)

iiiccc
20.02.2020 3 z 5

Bolestný příběh několika žen, které spojuje více než jen pokrevní pouto. Luisa, Leonora, Sofie, Theodora, Dora, Nanette a muž, který zamíchal jejich osudy - Anton. Dobré téma, které je dobře zpracované. Jen mi to přišlo takové strohé, ráda bych si přečetla o osudu každé té postavy zvlášť. Je ale pravda, že se jedná o německou literaturu, ta v takovémhle stylu bývá napsaná.

bábuška
09.12.2019 4 z 5

Sága jednoho rodu z předminulého století v Německu. Žádný svazek nebyl šťastný, přetrvávala pověra o "Králi duchů". Bylo mi líto všech žen, které nedosáhly ani spokojenosti.

Ttammarra
27.08.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila. Nejvíce linka Leonory a Antona a jak Mathilda rozplétá jejich příběh. Hezká historická oddechovka.

Ála1968
22.06.2019 3 z 5

Knihu jsem párkrát odložila než se mi podařilo se do ní ponořit.Nakonec nebyla vůbec špatná

Freedomova
11.07.2018 5 z 5

Kniha je skvělá! Napínavá zápletka je detailně propracovaná a i přes velké množství dějových linek do sebe všechno perfektně zapadá. Ocenila jsem přehled postav v jednotlivých částech knihy, občas jsem si potřebovala ve všech těch jménech udělat pořádek. Goethovu baladu Král duchů jsem neznala, četla jsem ji prvně (v noci) a trochu jsem se bála :)

PetaZ
17.04.2018 4 z 5

Za me moc pekna kniha, cetla se skoro sama :-)

zuzca.h
25.07.2017 3 z 5

Taková hodně oddechová knížka o komplikovanějším osudu jedné rodiny. Kniha neurazí, ale ani příliš nenadchne. Co bylo zajímavé byly zmínky o tom jak to dřív chodilo v textilní továrně a vůbec historické zmínky o životě lidí.

martina.culik
24.02.2017 3 z 5

Zajímavě vystavěná kniha - vyprávění ve vyprávění ve vyprávění jsem četla poprvé. Podle názvu jsem čekala trošku něco jiného (nadpřirozeného), ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.

adriane9
14.01.2017 3 z 5

Průměr v historických románech, ale já se v tom čase krinolín, korzetů a dvoření dam vyžívám. Bavilo mě to, i když spletitost toho kdo je kdo byla někdy zmatená, semtam zbytečné části co jsem přeskočila. Ve finále povedený příběh s mysteriozní zápletkou.

cérka
27.12.2016 4 z 5

Dlouho jsem knihu odkládala, jednou dokonce odložila. Musela jsem se začíst a začít chápat souvislosti, stejně jako hlavní hrdinky. Ono tajemství jsem tak trochu tušila, děj byl až do samého konce napínaví a mně nezbývá než knihu ocenit čtyřmi hvězdami.

Anie94
11.12.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Zaujala mě tím svým názvem, protože někdy, když se mi nic nedaří také mívám pocit, že jsem prokletá. Líbil se mi autorčin pohled na to, že i když má člověk něco napsané v osudu může to změnit pomocí toho, že se rozhodne jinak. A příběh byl velmi zajímavý. Realistický a dobře vyprávěný. I v postavách se člověk dobře orientoval.

Zdenulkaa
20.11.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha, Při čtení vždy nové části jsem si musela ujasnit postavy kdo je kdo, ale byla napínavá až do konce.

Liduka
07.09.2016 5 z 5

Mě osobně se kniha moc líbila. Sice začátek měl pomalý rozjezd, ale pak to stálo za to. Jedno nedorozumění dokázalo obrátit život naruby několika generacím, které se musely vyrovnat se svým osudem. SPOILER: Jsem ráda, že ono prokletí nemělo nic společného s duchy nebo nadpřirozenem, jak k tomu název tak trochu zavádí.

bookcase
22.08.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Osudy členů jedné rodiny, která je postihnutá kletbou.

kulatina
07.08.2016 2 z 5

Kniha je rozdělená do 6 částí, jde o rodinou ságu několika generací od roku cca 1820 do roku cca 1900 na území Franci a Německa. Knihu jsem začala číst s napětím, o jaké rodinné prokletí jde, ale dočkala jsem se jen náhledu na život jednotlivých generací. Zápletka je dětinská a velice slabá, děj se neposouval. Množství postav autorka řeší autorka v úvodu knihy, kde je seznam osob, které budou vystupovat v každé části, Se zaujetím četla pouze první, možná druhou část, a potom jsem se přestala orientovat. Nejde tedy o žádný velký příběh, ale o několika generační život postav, které chybí, aby je spojovala něco společného, tedy OPRAVDOVÉ RODINNÉ PROKLETÍ. Já se u čtení nudila, posledních 100 stran jsem neustále sledovala, kdy už bude konec.

Danago
14.07.2016 2 z 5

Krásná knížka , moc dobře se četla, je napínavá i dojemná, i romantická, děj je dobře vymyšlený i napsaný, prolíná se zde osud , několika generací jedné rodiny. Moc dobře se četla a mě teda hodně oslovila. Rozhodně to bylo zábavné , čtivé a moc zajímavé. A nedokázala sem odhadnout, jak to bude pokračovat, vše bylo překvapivé. Moc dobře napsaná knížka.

milunka21
11.07.2016 5 z 5

Opravdu nádherná a napínavá kniha.

prolínání minulosti a současnosti

Gina Mayer