Niki Niki komentáře u knih

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Kniha se četla velmi dobře, akorát jsem už od začátku tušila jak příběh dopadne. A konec mi přišel strašně uspěchaný, čekala jsem více romantiky.

27.03.2018 3 z 5

Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Alena Jakoubková

Pro mě veliké zklamání. Bylo tam spousta nepřesností - např. Když přijede hlavní hrdinka s dcerou do Paříže, tak si tam najde přítele a dcera se s ním v pohodě baví (nevím jestli anglicky nebo francouzky) a to je divné, že by tak malá uměla cizí jazyk (vůbec tam nebylo zmíněno, že by ho uměla). Nevyhovovaly mi ty cizí jména, čekala jsem, že se děj bude odehrávat jen v Čechách.

28.09.2013 3 z 5

Róziny dcery Róziny dcery Zdenka Becker

Kniha, která opravdu stojí za přečtení! Nedá se jí nic vytknout, čte se velmi lehce, děj je zajímavý a napínavý.

13.01.2014 5 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Velice dobrá kniha! Ráda si jí v bližší době zase přečtu!

06.02.2012 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Silná kniha o příbězích evropanek, které se zapletly s muslimem. Jen mi bylo trochu líto, že každý příběh byl tak krátký, určitě by stálo za to, aby byla o každém příběhu napsána samostatná kniha.

29.01.2016 5 z 5

Nájdem si ťa v Ríme Nájdem si ťa v Ríme Tatiana Brezinská Čuperková

Oddechovka, která mi zvedla náladu.

30.04.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Knihu jsem začala číst v očekávání, že to bude naprostá bomba, což se ale nestalo. I když je mi 18, tak tato kniha již nejspíš není pro mě (spíše pro mladší). Také mě naštval konec, který byl nedokončený a nedovysvětlený. Kniha se ale četla dobře (já ji zvládla za jeden den), takže nakonec mé hodnocení není tak špatné.

30.04.2015 4 z 5

Román o Tristanovi a Isoldě Román o Tristanovi a Isoldě Joseph Bédier

Knihu jsem měla za povinnou četbu, takže jsem čekala, že bude nudná. Příběh mě ale natolik mile překvapil a pohltil, že si ho určitě přečtu ještě jednou.

04.01.2014 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Sice z celé trilogie nejslabší, ale i tak celkem povedená kniha. Méně jsem se nasmála, než u předchozích dílů, ale vím, že u těchto témat se moc smát nejde. Určitě půjdu i na divadelní představení.

15.11.2012 5 z 5

Kniha se cte rychle, ale jeji humor jsem nepochopila. Dej mi prisel nerealny, vyjmenovavani s jakyma vsema politickyma osobnostma se potkal bylo jako nastavovani horke kase.

25.03.2018 3 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Celkem čtivé příběhy, nejvíce se mi nelíbila do S. Meyer, na kterou jsem se nejvíce těšila, ale ani jsem ji nedočetla. Ostatní příběhy byly suprové.

16.06.2013 4 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Nudné, čekala jsem více, ale ani nevím jestli můžu od Viewegha čekat nějakou skvělou knihu, která by ladila mému vkusu. Nevyrovnává se ani kvalitě jeho průměrných knih.

16.05.2013 2 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Velmi drsný, pravdivý příběh, určitě tuto knihu budu mít v paměti ještě hodně dlouhou dobu. Věra byla velice statečná i tím, že si stála za svým a nepřijala ruské občanství.

01.04.2013 5 z 5

Dospěj! Dospěj! Ben Brooks

Velice zajímavá kniha o životě teenagera. Jsem velice ráda, že se autor zmínil o mé oblíbené kapele Crystal Castles!

28.02.2013 5 z 5

Kočka na prameni Kočka na prameni Lydia Adamson

Nezáživná detektivka, rozuzlení potrádalo gradaci, děj byl nudný, málem jsem ji nedočetla.

27.02.2013 1 z 5

Baculky jsou prima Baculky jsou prima Eva Brabcová

Když jsem si knihu půjčovala, myslela jsem si, že jde o souvislý příběh a až doma jsem zjistila, že se jedná o krátké příběhy. Tuto literární formu nemám ráda, už z toho důvodu bych si knihu nepůjčila. Kniha je spíše určena pro mladší věkovou skupinu, někdy měly příbehy předvídatelný konec, který byl jak vystřižený z červené knihovny.

26.08.2012 2 z 5

Únos domů Únos domů Iva Procházková

Fakt dobrá kniha! A film také!

26.07.2011 5 z 5

S duší Japonky S duší Japonky Denisa Ogino

Knihu jsem četla ihned po dočtení Suši v duši. Myslím si, že bych se bez tohoto pokračování obešla. Podle anotace jsem totiž čekala, že bude kniha pouze o životě po příjezdu na Slovensku a ne i o tom, co bylo předtím, co už bylo zmíněno v předchozí knize (někdy to autorka v obou knihách popisuje odlišně). Také mě nezaujaly japonské recepty, moc nechápu proč je autorka dala do této knihy, když už napsala samostatnou knihu japonských receptů.

18.11.2016 3 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Kniha o běžných denních událostech (s návratem do minulosti), ale četla se dobře, proto toto hodnocení.

30.04.2015 3 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Kniha byla velmi čtivá, zábavná, akorát mi vadilo, že kromě hlavní dějové linky byl další dějová linka skoro nulová a pocity žádné, nevyjádřené.

07.11.2014 4 z 5