Nika151 Nika151 komentáře u knih

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Jednohubka, která je moc chutná a zahřeje u srdce. Příběh je hodně pohádkový, Grant správně sexy a přitom zranitelný, láska, která hory přenáší a konec, jaký u podobných knih čekáte. Autorku mám moc ráda. Jen nedá mi, abych opět zmínila obálku..ta je děsná.

04.04.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Coleen umí skvěle v čtenáři probudit zmatek, zda to, co četl je nebo není “skutečné”. Toto je moje druhá kniha a v obou téma pravda nebo lež bylo vidět. Romantické, erotické, dojemné, jen zcela lehce “thrillerové”. Kniha obsahuje jeden den v roce hlavních hrdinů Bena a Fallon, dle názvu 9.11. po dobu pár let. Skutečná láska vydrží kde co..obsahuje dost filosofických myšlenek, jak člověk má žít svůj život a neponorit se do života někoho jineho. Jen vystoupením ze svého pohodlí zjistíme, kým vlastně jsme.

Já i chápu nízký věk hlavních hrdinů. V tomto věku věříte v tak silnou lásku a chcete na ní čekat. Nic Vás netlačí.

01.04.2022 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Oddechový příběh o Kendall, která neví, co si počít se životem a tak “ohroženě” vyráží na cestu do Ria…,myslím, že anotace vystihuje knihu dokonale. Líbí se mi cestování, autorky jsou skvělé a Carter je sexy. Dostala jsem to, co jsem čekala. Doporučuji.

Mám výhodu/nevýhodu, že o čem čtu před spaním, o tom se mi zdá. V tomto případě byl suprový sen.

Jen jedna věc: Nemůže někdo změnit obálky knih autorek?

29.03.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Děj má od začátku spád, ani chvilku se nenudíte. Autorka píše s humorem, který je příjemný. Líbí se mi, že Ben Seru s vtipem “uhání” k prvnímu rande, což se v podstatě děje po většinu knihy. Je mezi nimi velká přitažlivost a jak to tak bývá - každý z nich má velké temné tajemství. Doporučuji.

18.03.2022 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Já jsem se do knihy hned začetla a chtěla jsem vědět, jak se dál budou nebo nebudou odhalovat tajemství minulosti. Kniha je rozdělena do několika částí. V první je hlavní hrdinkou mladá Lottie, v další Daisy, která jako architektka přestavuje dům, který byl útočištěm bohémů a terčem v očích místních obyvatelů. Já vím, ze Jojo má výkyvy, ale toto dílo bych k těm horším nepřidávala..

03.02.2022 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Několik pasáží jsem si podtrhla a ráda si knihu přečtu v budoucnu ještě jednou. Začátek byl pro mě sice nudný, úplně nejsem fanda koček, šla jsem do toho kvůli duchovním aspektům knihy. A na úvod se řeší právě to, jak se dostala kočka k Dalajlamovi. Ale dále se to rozjede a na příkladech se ukazuje, jak by člověk mohl vnímat svět kolem nás a co by mohl dělat pro sebe a své štěstí.

31.12.2021 5 z 5

Osudové léto Osudové léto Nicola Harrison

Úplně jsem si rochnila v tématu. Mám rada drsné prostředí majáku, přírody kolem a pěkné strážce..kniha je čtivá, napínavá, ale chtěla bych jiný konec. Romantické duše, které takové romány čtou, tohle neocení ..

10.11.2021 4 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Nevím, proč nechci dat plný počet hvězdiček, když se příběh dobře četl a líbil se mi - možná že znám v tomto žánru lepší knížky? Na to, ze tuhle hodně romantickou knížku, psal chlap, je to opravdu vynikající. Jak se z letitých přátel stanou milenci a nakonec partneři..Žádné extrémní zvraty a nic se neřeší zbytečně dlouho. Oddychovka pro dlouhé večery.

10.11.2020 4 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

Zanedbaný ulítlý “vědátor” Ned si chce najít ženu a jeho seznamovací koučka Kennedy to vidí jako velkou výzvu ve svém trochu prázdném a zakomplexovanem životě. První dil se mi líbil trochu víc, nicméně pořad se zde prolínají motivy z minulé série, to mě baví. Třeba zázračné kouzlo lásky. Líbí se mi motiv seznamovací agentury, přátelství mezi majitelkami a líčení maloměsta Verily. Doporučuji!

18.10.2020 5 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Svalnatý, mužný sportovec Trent je nucen navštívit hodiny jógy, kde si uvědomuje krásu žen kolem, všechny by je nejraději dostal do postele, ovšem nejvíce ho zaujme přímo instruktorka Viv, kterou chce dostat trochu víc než ostatní. A Viv, která má těžký život a je téměř bez sexu, se rozhodne podlehnout s vědomím, ze je to jen dočasné. Ovšem vše se zvrtne jinak, než původně oba zamýšlí. Vyprávění je z pohledu obou, střídají se vyváženě. Je to oddechové čtení se zajímavou odbočkou k józe. Trent je charismatický, ochranářský a prochází vnitřní proměnou.

15.09.2020 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Romantické, lehké a rychlé na čtení. Psáno většinou z pohledu muže, občas i z pohledu jeho drahé polovičky, ale ten mužský jasně dominoval. Dobré na odreagování a to jsem také od toho chtěla, takže za mě kniha splnila očekávání.

07.09.2020 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Hodně romantická záležitost, vztah šikovné a lehce potrhlé zaměstnankyně Zahry s na první pohled drsným a nepřístupný šéfem Rowanem. Rowan dochází k poznání, že chce mít lásku ve svém životě a odhodlává se k otevření svého srdce. Hvězdičku strhávám za chybějící “děj a nevyužití potenciálu zábavního parku.

04.04.2024 4 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Já si knížku koupila, protože mám obě předchozí ve své knihovně a musím říct, ze je i tato skvělá. Nicméně občas jsem cítila nádech určitého nereálna. Neumím to úplně popsat. V reakcích lidí a v situacích. Ovšem jako odpočinková četba na léto ideální.

05.07.2023 5 z 5

Zkrocení divokého Skota Zkrocení divokého Skota Rowan Keats

Takto si představuji typickou červenou knihovnu, drsný skotský muž a tajemná léčitelka. Čtivé, napínavé a vášnivé :) prostě oddechovka a pro mě je plus Skotsko, které mám moc rada.

25.02.2023 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Tato knížka má šmrnc, který je nejen způsobený rychlým autem a dobrým vínem, ale i tvrdohlavostí a sebepoznáním hlavní hrdinky Laurie. Dej se rozjíždí pomalu, graduje a má skvělý závěr. Vytkla bych jedině vazbu, malá šířka knihy, větší tloušťka, tužší listy a paperback způsobují to, že se špatně drží a čte.

11.02.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Autorka patří mezi mé oblíbené a knihu jsem zhltla jako nic. Postavy se sice opakují ve více knihách, ale není potřeba číst předchozí díly. Hlavním poselstvím knihy je život a jeho pomíjivost, užívání si okamžiku, a i když se dá vše zachytit na fotografii, tak zážitek a emoce jsou “to, co se počítá”. Podobná životní filozofie se ale objevuje ve více knihách autorky, ovšem v rozdílných státech. Dalším přínosem jsou informace o japonském jídle, které vás nutí okamžitě ochutnat maki a hřebenatku v tempura těstíčku. A pak vás čeká romantický příběh Fiony a Gabea. Doporučuji!

27.04.2022 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Na knížce mi přišlo zajímavé, že se střídají kapitoly z pohledu různých osob, je tam několik postav a postupně se dozvídáme jejich příběh, právě i přes úhel pohledu někoho jiného. Líbil se mi styl psaní, pozitivní přístup Sophie k životu, popis ostrova a celá jeho záhada.

Lehký spoiler: Ocenila bych méně otevřený konec týkající se milostného života Sophie.

10.04.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Již jsem přečetla více knih ze série Romantické útěky a tato byla stejně úžasná jako předchozí..cestování, jídlo, láska. V tomto případě hodně moře, jachta, víno, ryby, klidné i rušné přístavy chorvatských ostrovů. Hlavní hrdinku Maddie už známe jako vedlejší postavu z Cukrárny v Paříži a trosku i hlavního hrdinu Nicka, který je bratr Niny. Ona je personál najaty na poslední chvíli a on host se svou přítelkyni, modelkou Tarou.

01.03.2022 5 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Žánr romantický thriller je pro mě novinka a jsem mile překvapena. Zřejmě se stanu fanouškem:) anotace ke knížce ji opravdu dobře popisuje, samozřejmě je tam několik zvratů a ani jeden jsem nečekala. Měla jsem přečteno během víkendu.

06.02.2022 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Knížce nechybělo nic, co je standardní pro tyto autorky- extrémní čtivost, bezbřehá romantika, dramatická zápletka s jasným koncem, velká porce vtipu, ale…mám ale…úplně nedokážu napsat proč. Mají lepší knihy. Také mi moc nesedla Bianca. Každopádně odpočinek na pár dní s ní a Dexem určitě zažijete.

25.01.2022 4 z 5