Nika151 Nika151 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Těch pět hvězd si autorka zaslouží více než stoprocentně :) ani si neumím představit, kolik úsilí musela vynaložit při zjišťování reálií z doby, do které je kniha zasazena. Byly tam pasáže, které jsem chtěla mít za sebou, abych věděla, jak pokračovala moje oblíbená dějová linka..ale to je normální u většiny knížek. Často jsem byla napnutá, zvlášť jak zvládnou válku. Řekla bych, ze knihu by si měl přečíst každý, kdo si myslí, ze má těžký život.

02.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Já jsem autorce už vzdala hold v recenzi první knížky. Je až neuvěřitelné, kolik zápalu a energie věnuje psaní této trilogie. To je výjimečné, a proto stojí za to, je otevřít a přečíst. Přiznám se, že nemám rada témata války, ale zde je v popředí líčení pocitů a příběhů. Druhý díl je lepší:)

31.05.2021 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Fimfárum jsem četla až nyní v dospělosti své dceři. Když jsem často viděla její nechápavý výraz, došlo mi, proč jsem se k tomu vlastně dostala až teď. Pár pohádek (hlavně díky filmovému zpracování) pochopila, ale zbytek je protkán výrazy a politickými narážkami natolik, že to ani pochopit nemůže. Nicméně právě tyto výrazy dost pobavily mě a tolik moudra se skrývá v nenápadnych větách.

“Na světě je zavedeno, ze spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé..”
”Malí se často bojí velkých, ale stojí za úvahu, že velice velcí se skoro vždycky bojí nepatrných.”
”Ono asi přijde na to, z jaké výšky se člověk na věci dívá, pomyslil si Paleček a letěl domů.”

25.04.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda nebo lež je celkem trefný název, protože po přečtení se lze jen dohadovat, jaká z “osobností” Verity je ta pravá. Napínavé od začátku do konce, přečetla jsme během soboty. Děj je vyprávěn z pohledu Lowen, následně se přidají kapitoly z autobiografie Verity. Nečekala jsem, že bude obsahovat až tolik sexuálních pasáží. Moje první kniha od teto autorky a mohu jen doporučit. A strašidelné/mrazivé to bylo jen trošičku..nedoporučuji číst čerstvým maminkám.

20.02.2022 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Co napsat k třetímu dílu jiného, než ze je to krásné završení všeho a myslím, ze jsme všechny přály Lou, aby našla toho pravého.

21.04.2021 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Všechny romantické útěky od Julie Caplin jsou naprosto skvělé, vůbec nic jim nechybí. Hledající hrdinky, sexy muži, vynikající jídlo, cestování a útulnost. Kniha vyloženě pohladí po duši, donutí Vás zpomalit a všímat si hezkých věcí v životě.

14.04.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jedná se o mé první setkání s autorkou a chápu, proč je tak oblíbená. Netušíte, kdo je vrah. Tudíž nekoukejte se na konec, protože se připravíte o parádní zážitek. Celou dobu skáče podezření z jedné osoby na druhou, kapitoly jsou krátké, výstižné a neřeší se zbytečnosti. Líbí se mi, ze se mění pohled osob, vše mi přišlo uvěřitelné. Kniha začíná objevením těl a postupně sledujete práci detektivů, myšlenky jednotlivých osob, jak se objevují nové důkazy, eskaluje podezírání z jednoho na druhého..atd.

07.07.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Líbil se mi netradiční námět, provozovat romantiku jako byznys. Hlavní hrdinka a i Pan Romantik byli oba velmi sympatičtí a vtipní. Všem, kteří vezmou do ruky tuto knihu, musí byt jasné, jak příběh skončí. Ale já z tohoto důvodu tyto knížky čtu, nemusím se trápit válkami a utrpením:) Autorka vyzdvihuje téma “lásky pro každého a chovejte se k sobě hezky a s respektem”.

27.01.2022 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Já hlavně nemůžu uvěřit tomu, ze Stmívání vyšlo před 16 lety. Tenkrát to bylo pro mě “něco”, chtěla jsem poznat svého Edwarda. A teď mám manžela a dvě děti :)) přiznám se, ze upír už pro mě nebyl tak přitažlivý jako dříve, ale atmosféra se aspoň trochu přiblížila mému náctiletému já. Kniha by mohla byt tak o polovinu tenčí, prostřední část se mi četla dost těžce a na me se vlekl dost i konec. Bavilo me číst myšlenky ostatních, které Edward slyší a celkově se více dozvíte o upíři rodině. Doporučuji těm, co četli ságu.

11.07.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

U Jojo jsem zvyklá na výkyvy v kvalitě knížek a ne všechny jsem od ní dočetla. Ovšem tohle se jí opravdu moc povedlo, nemám ani slov k originalitě námětu, je to báječná knížka a ráda se k ní vrátím. “Možná nemůžeme chtít víc než to vědomí, že něco tak krásného existuje.”

03.04.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Je to mé první setkání s autorkou a jsem naprosto nadšená. Má to vše, co jsem chtěla. Romantický příběh bez přemíry sexu, cestování (zvlášť v tohle době), kvalitní jídlo, styl hygge, který je mi sympatický. Tohle chci číst, když mám všeho kolem dost a hledám odpočinek..Jedním slovem bych nazvala knihu jako LASKAvou.

14.03.2021 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Jednou tuto knížku “zanimují” nebo zfilmují, protože - to je jasné - autorka je slavná a příběh ze Země ztracených je překrásný. Četla jsem s dcerou (9 let) a musela jsem ji pár věcí vysvětlovat. Pro menší děti to dle mého názoru není. Řekla bych, ze hlavním tématem je bezmezná láska, sebeobětování a tak trošku zamezení hromadění Věcí :) pokud máte rádi vymyšlené světy Rowlingové, tak tuto knihu oceníte. Čtivé, napínavé, ma to spád i ponaučení..

06.03.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po přečtení této knihy mi je hezky, hned mám zájem si zvelebit více dům a přemýšlet nad designem. O něm kniha je, ale hlavně o stylu hygge, útulnosti, životním klidu a štěstí. LASKAvost prýští z každé stránky. Také bych si dala něco dobrého k jídlu :) hlavní hrdinka si díky několikadenní pracovní cestě do Kodaně uvědomí, co je v životě důležité a také se podle toho na konci zachová..určitě si přečtu další knížky od autorky.

11.08.2021 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Hlavní hrdince nelze upřít její pozitivní přístup k životu a k nelehké situaci, ve které se ocitla. Líbí se mi její “jebat-na-to” seznam (i když nemohl se vymyslet lepší překlad?), kde si sepisuje všechno - i zcela bláznivé- řídit kamion - co by chtěla zkusit/udělat/zažít..Hlavní hrdina je normální miliardář :) oba jsou sympatičtí, laškuji spolu a vytáčí se (proto ten název), ale není to vyloženě “nesnášenlivost”, jakou jsem si představovala.

28.01.2021 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Knížka, kterou nemůžete soudit dle obalu:) takže nedávejte na první dojem..příběh je super, hlavní mužský hrdina Chase není tím typickým arogantním milionovym mužem, ale spíš takový sexy srandista. Pobavila jsem se. Kniha je z velké části vyprávěna hlavní hrdinkou Reese, ale je par kapitol s vyprávěním Chase. Každý má nějakou minulost, se kterou se vyrovnává. Pokud mate rádi tento žánr, tak bych neváhala:)

10.09.2020 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Mě celá série těchto knížek moc bavila. Ze začátku mi trvalo si zvyknout, ze je to psané z pohledu vypravěče a ne hlavní postavy. Není to tak jednoduché čtení jako u jiných knížek, věty jsou barvitější, má to díky třem dílům zajímavé odbočky, dějové linky se mi líbily. Každá knížka je o jednom bratrovi a jeho cestě za šťastným životem s vysněnou partnerkou. Už tu padlo, ze se jedná ve všech případech o silné ženy, všichni jsou sympatičtí. Doporučuji! Konkrétně tento druhy díl mě bavil ze všech nejvíc..

08.09.2020 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

08.09.2020 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Má nejoblíbenější autorka. Její příběhy nic nepostrádají - barvité věty, zápletka, skvěle vykreslené postavy, jídlo, příroda, nastavování “správných hodnot. V této knize Ella objevuje, jaký je život na venkově, a i přes její počáteční nechuť postupně zjišťuje, že dům, pes a místní komunita přeci jen mohou byt lepší a autentictejsi než její život a přátelé v Londýně. Uvařte si čaj a odpočiňte si s Julií Caplin..

03.12.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Mám pocit, ze jsem brecela od začátku do konce..ale nevím, zda se to dá podle mě soudit, protože jsem citlivka. Opravdu dojemné a řekla bych, ze patří k tem top knihám od Colleen.

25.11.2023 5 z 5

Knihu jsem četla před 10lety a musela jsem po 30 stranách skončit. Nyní mě par měsíců trápilo myšlení, už mě nebavilo, jak pořad “jede, nejde zastavit, vymýšlí různé verze budoucnosti, připomíná mi, co se kdysi stalo..atd., pak mi padl zrak na knihovnu a tohle byla jasná volba. Četla jsem jedním dechem, ani mi nepřišlo složité. Musí přijít v pravý okamžik..

07.11.2023 5 z 5