Night Night komentáře u knih

Pro mě strašně hezká příjemná pozitivní kniha. Filozofie + praktické rady a ukázka respektu, který japonská kultura skýtá.

26.04.2018 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Jedno z divných děl, kde každý muž má nadmíru obrovský penis a každá žena je panna i neobvykle úzká, ale stejně jí jeden pánský pohlavní orgán v dírce nestačí. To, že zvládnou šest čísel za jeden večer už nelze ani řešit, ba ani zálibu všech aktéru v sadismu a homosexualitě. Tuto knihu jsem četl s partnerkou a často jsme se u ní smáli. Doporučuji všem, hlavně dětem, neboť si obohatí slovní zásobu o případně nesmírně důležitá slova typu: prdelo-mrdačka.

23.09.2015 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Velice náročný způsob vyjadřování tzv. vančurovský styl, který je originální a typický pouze pro tohoto autora. Před samotném čtení knihy bych doporučoval zhlédnout film, který je velice povedený. Velice Vám to usnadní.

24.03.2015

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

Melancholický poklad.

23.07.2013 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Úžasná knížka, jedna z mála, kterou bych si klidně přečetl znova !

29.06.2012 5 z 5

Designérem vlastního života Designérem vlastního života Dave Evans

Pro mě skvělá inspirativní a pozitivní kniha, která Vás nakopne do života. Je potřeba, aby si člověk uvědomoval různé souvislosti a koukal vždy dále než jen na první krok. Autoři Vás zasvětí do všech různých oblastní, které určitě v budoucnu pro svoji kariéru využijete.

07.03.2017 5 z 5

Obec naskrz skrz Obec naskrz skrz Michal Roman

Vcelku stručně ale dostatečně popsaná problematika dnešních obcích a celkové společnosti, která přestává používat selský rozum.

29.01.2019 2 z 5

Červený Bedrník Červený Bedrník Emma Orczy

Četl jsem to v angličtině a popisné části byly trochu složitější, ale jinak se to dalo. Klasický vcelku předvídatelný příběh, nenašel jsem zde žádné silné sympatie. Když už jsem konečně myslel, že i žena předvede nějaké hrdinské činy, tak se nic z toho nenaplnilo.

10.06.2018 3 z 5

Hra o trůny ve světě podnikání Hra o trůny ve světě podnikání Tim Phillips

Nemusíte vůbec sledovat seriál Hru o trůny, abyste pochopili tuto knihu. Často si to logicky odvodíte, kdo je kdo. Možná by Vám stačilo vidět z prvního dílu 10-15 minut. Kniha nijak neoslovila. Za plnou cenu v knihkupectví určitě nedoporučuji kupovat.

08.02.2017 1 z 5

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Opravdová pohádka. Až na neporazitelného Ivanhoe mě to velice bavilo.

29.06.2012

Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Václav Soukup

O čem mě kniha přesvědčila, že KZP z autora vymlátil veškeré emoce.

09.05.2023 3 z 5

Zdravá střeva Zdravá střeva Justin Sonnenburg

Pojednání o tom, jak zdraví prospěšné jsou potraviny označené nápisem "živé a aktivní kultury" a jak funguje mikrobiota.

10.03.2023 4 z 5

Podnikání pro bohémy Podnikání pro bohémy Tom Hodgkinson

Velice stravitelné a příjemné čtení o problematice podnikání vs. věcí, které nás baví. Kniha převypráví komplexně příběh se všemi úskalími. Jak zápory vnímat a pracovat s nimi také prozradí. Překvapil mě autorův respekt k podnikání a považování ho za váženou vědní disciplínu s nutností zapojení filozofického přístupu. Autor uvádí Stoicismus i Epikureismus. Praktické jednoduché rady si z knihy rozhodně odnést do začátku podnikání lze a to především do managementu, PR a možná i do té cenotvorby.

28.02.2023 2 z 5

Lídři jedí poslední Lídři jedí poslední Simon Sinek

Pro mě jako studenta ekonomie opět skvělý obohacení všech teorií, které se v Leadershipu, Strategii atd. učíme. Neskutečně široká kniha, která se dotýká od historie po současnost dané problematiky. Nepochybně povinná literatura. Pozitivní a inspirativní.

08.07.2018 4 z 5

Jako blesk Jako blesk Michael Lewis

Příběhy z Wallstreet a velkých amerických bank mě nehorázně baví, u knihy se dozvíte spoustu prakticky odborných věcí a i upřímně zasmějete.

25.02.2018 4 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Náročné dílo, které hledí na ekonomii z širokého úhlu veškerých vědních disciplín. Pro člověka nepolíbeného znalostmi náboženskými, filozofickými, ekonomickými může být velice těžká pro prokousání. Určitě se nejedná o knihu pro každého.

11.09.2016 2 z 5

Zahrada Mariánská Zahrada Mariánská Julius Zeyer

Próza. Krásně a poutavě napsán základ o příběhu o Marii, Josefu a Ježíše. Nejvíce se příběh zaměřuje na Marii.

07.02.2016 4 z 5

Zdeněk Velíšek o Evropě Zdeněk Velíšek o Evropě Zdeněk Velíšek

Výčet těch nejzajímavějších článků z Evropských novin a ke každému z nich je napsán dovětek. Hezky složená kniha, která má objasnit hlavní ideu Evropské unie. Po přečtení nelze být euroskeptikem.

17.07.2015 3 z 5

Dům v Orionu Dům v Orionu Andrea Fischerová

Tajemné, krásné. Není ani dlouhé ani krátké. Víc takových knih :)

10.03.2014 4 z 5

Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Otomar Dvořák

Chvílemi přehnané, ale celkový dojem je velmi pozitivní.

24.10.2013 2 z 5