NienorNíniel NienorNíniel komentáře u knih

Haló, Jácíčku Haló, Jácíčku Daisy Mrázková

Roztomilá a milá knížka o velkém přátelství a krásné přírodě. Je určená pro děti, ale starší si z toho odnese víc.

26.07.2019 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Po dlouhé době byla tohle knížka která mne doopravdy pohltila. Od začátku do konce mne nesmírně bavila. Všechny povídky se mi moc líbili, i když některé mne zklamali závěrem.

Nejvíc se mi asi líbily poslední tři povídky - Nekuřáci, a. s., Poslední příčka žebříku a Na dobrou noc.
Povídka Noční směna nebyla špatná, ale ani nijak zvlášť děsivá. Doufala jsem v zajímavější vyvrcholení. Stejně tak Římsa...
Za to Šroťák byl skutečně děsivý a závěr byl nádherně otevřený. Obávám se, že od teď budu mít trochu problémy jako strojařka, která se bojí přiblížit ke strojům xD

04.11.2018 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Originálně napsaná kniha s dokonalým a temným tématem. Po téhle knize se jen tak strachu nezbavíte, protože... Kdo ví, jestli nejste klíč k nějakému zlověstnému místu s temnou minulostí? Kdo ví, jestli nenarazíte ve vaně na mrtvou ženu a nebo pána v psím kostýmu? Příjde nám to nepravděpodobné, ale...

03.07.2018 5 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Tak k této knize mám mnoho výhrad. Za celý příběh tu byly jen dvě postavy, ale přesto si s nimi nedala autorka velkou práci a tak mi přišly dost ploché. Děj mi přišel docela přitažený za vlasy. U knih tohoto žánru je to sice celkem běžné, přesto toto bylo už trochu moc. U odpočinkových knih jsem ochotná toho přehlédnout hodně. Tato kniha mi ale moc odpočinková nepřišla. Kvůli tomu jaké měla Ammy problémy s rodinou na mě působila docela tíživě. Kombinace nerealistického příběhu s těžkým tématem mi doopravdy ideální nepřišla. A závěrečné vyřešení všech problému mi přišlo jako takové spláchnutí celého děje.

06.01.2022 2 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Mno, nevím. Četlo se to hezky, ale časem mi to začalo lést na nervy. Přišlo mi, že se to všechno točí pořád okolo toho samého. Postavy se nevyvíjeli a byly hrozně ploché. Rozhovory byly často dost divné a nepředstavitelné. V reálu si neumím představit, že by k nim skutečně došlo. Hlavní hrdinka mi vůbec nepřirostla k srdci a často mi docela lezla na nervy. Co jsem také nepochopila, bylo to, proč byla tak moc protivná na svého otce.

16.12.2021 2 z 5

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Moc doporučuji
Velice napínavá a na konci i dojemná kniha. Postavy jsou věrohodně vykreslené, i celá politická stránka věci. Moc se mi líbil styl, kterým to bylo napsané, kdy autoři vyprávěli příběh střídavě popsány z pohledů různých osob, což pomohlo, abychom si udělali lepší představu o jejich myšlení. Krásně se to četlo, přesto že tísnivá atmosféra byla až vyčerpávající.

03.01.2021 5 z 5

Nětočka Nězvanovová Nětočka Nězvanovová Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dojemný příběh s celkem realnou hlavní postavou. Přesto, že mi byla sympatická, chápala jsem, proč to s ní ostatní tak rychle vzdávají. Knížka se mi moc líbila a krásně se četla. Akorát... Mám sice ráda otevřené konce, ale tenhle byl i na mě moc neurčitý.

12.05.2020 5 z 5

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Knížka je taková mírná, oddechová a je hodně zaměřená na duchovní život. Hlavní hrdinka má silné morální zásady a snaží se smířit s Boží vůlí. Hezky se mi knížka četla, protože problémy Agnes vidím i ve svém životě a Agnes mi je hodně sympatická.

23.03.2020 5 z 5

Olav Audunsson - II Olav Audunsson - II Sigrid Undset

SPOILERY
Závěr knihy byl úžasný. Eirik pro svého "otce" udělal nejvíc. Bolelo mě, jak na konci všichni pochybovali o lásce Olava k Ingunn, přesto všechno, co pro ní vytrpěl a on sám nemohl říct nic.
Tato kniha mě nenechala opakovaně spát. Děj krásně plynul a všechno to mělo tak krásné souvislosti. Olav se konečně odhodlal vyzpovídat se ze svého hříchu až když podezříval z vraždy vlastní dceru a to v době Velikonoc. Nešlo neplakat. Bylo to tak krásné a dojemné. A jak Eirik hájil svého "otce" a bránil jeho čest...

25.02.2020 5 z 5

Vzestup Juliův Vzestup Juliův Daphne du Maurier

(spoilery)
Kniha plná hrůz o člověku, kterého zajímá jen vlastní prospěch. Lidé ho zajímají jen když mu mohou pomoct dosáhnout jeho cíle. Svoji ženu, dceru a kočku považuje za své vlastnictví a tedy si přijde oprávněn ukončit třeba i jejich život.

To že oslovoval Elsu jménem kočky, kterou utopil, mi přijde opravdu strašné. A to jak se díval na vraždu vlastní matky.... Děs

25.01.2020 5 z 5

Masopust Masopust Jaroslav Durych

Nádherně napsaná kniha, jako všechny od Durycha. Vraždění mnichů, zneuctění eucharistie... Bylo to tak strašlivé, že jsem to musela na chvíli odložit. Úžasná knížka se strašlivým dějem, která končí defakto šťastně i když je to smrti. Byl to pro mě silný zážitek.

28.09.2019 5 z 5

Homo Faber Homo Faber Max Frisch

Skutečně silný a tragický příběh. Krásně se to četlo a hlavní hrdina mi byl sympatický, v Elisabeth jsem se hodně vyděla. Láska mezi Faberem a Sabeth... Jak bývá ve vztazích s velkým věkovým rozdílem, něčím se podobá vztahu mezi dítětem a rodičem. Tady to ale zřejmě nebylo jen tím. Líbilo se mi jak se linie děje protínají jako v myšlenkách. Chvili žije realitou, chvíli vzpomíná...

Určitě se k této knížce vrátím.

07.08.2019

Nachové plachty Nachové plachty Alexandr Grin (p)

Do téhle knížky prosáklé mořem jsem se prostě zamilovala. Příběhy jsou pohádkově krásné, kouzelné, nereálné a romantické. Všechny povídky jsou nesmírně povedené.

25.07.2019 5 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Zajímavé je, že tu chybí pro Austenovou typický sarkasmus, přesto to má svoje kouzlo a mne to nijak nevadí. Akorát hrozně nesnáším Eminy sestry (krom Elizabeth).

29.01.2019 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Knížka byla úžasná! Ale neměla na Osvícení. To mi přišlo strašidelnější proto, že nešlo bojovat ani utéct. Tady to bylo jiné. Ale ten boj měl zase něco do sebe. Musím přiznat, že jsem doufala, že Abra a Dan skončí spolu :)

15.01.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Skvělá knížka! Fakt se mi to moc líbilo a krásně se to četlo, nemohla jsem se od toho vůbec odtrhnout. Sice bych na takovýchhle knížkách nemohla přežívat dlouho, ráda se zasním do děje a to tady nešlo. Ale autorka moc hezky a vtipně psala a věnovala se zajímavému tématu. Knížku můžu doporučit.

13.05.2018 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

(SPOILER) Byla jsem ráda, že jsem knihu vůbec dočetla. Zombie miluju, takže mě to dost zklamalo. Bylo to víc o tom kdo po kom pokukuje než o zombie, co to s lidskou psychikou dělá a nebo jak v takovémhle světě přežít. Dlouho tam ani nikdo neumřel a já se za celou knihu vůbec nebála a ani nebyla napjatá. Konec jsem odhadla, takže i ten mě zklamal. Proč to nemohla autorka napsat alespoň uveritelneji? Malé holky bez zbraně to přežijí ale voják ne. Také mi bylo od začátku jasné, že vojak musí umřít a nebo, že nakonec tam zbyde takový počet lidí, aby všichni mohli udělat páry. Byla to víc romantarna než zombie kniha. Tohle bylo prostě jedno velké zklamání. Ani tu nebylo nic v zombie tématu nového.

12.06.2021 1 z 5

Výbor z díla II – Kněžna Ligovská, Hrdina naší doby, Maškaráda Výbor z díla II – Kněžna Ligovská, Hrdina naší doby, Maškaráda Michail Jurjevič Lermontov

Úžasná, nádherně napsaná kniha! Moc jsem si ji užila. Je tak poetická a tragická!

11.12.2020 5 z 5

O řeřavých očích a jiné příběhy O řeřavých očích a jiné příběhy Henri Pourrat

Jeho pohádky a povídky už od malička miluju. Občas jsou to historky vtipné, občas strašidelné.

02.06.2020 5 z 5

Stíny z domu temnoty Stíny z domu temnoty Alexander Stainforth (p)

(SPOILER) Skvělá knížka, která je děsivá především svým otevřeným koncem. Moc dobře se četla a dokázala mě i vyděsit. Takže já jsem spokojená.

14.03.2020 4 z 5