Nielada Nielada komentáře u knih

Pán země (převyprávění) Pán země (převyprávění) Ondřej Neff

Zatímco první díl jsem četla z pouhé zvědavosti, na druhý jsem se vyloženě těšila. A nezklamal mě. Příběh se vyvíjí zajímavé - neočekávaně, moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se odehrával. A navíc - jednotlivé postavy jsem si již prostě zamilovala. Tak uvidíme, čím mě překvapí trojka:

17.07.2016 5 z 5

Pět přání Pět přání Hana Doskočilová

Tahle kniha provázela v dětsví mého bratra a nyní i všechny mé děti. Je nádherně ilustrovaná a jedna z nejohmatanějších. Dá se u ní krásně a dlouho povídat.

28.06.2016 5 z 5

Miliony Miliony Frank Cottrell Boyce

Knihu moc doporučuji všem věkovým kategoriím, od dětí ve 4. třídě počínaje. Mezi množstvím poučných pojednání o svatých, ke kterým se hlavní hrdina po osobní tragické události upíná, a neutuchajícím humorem (mnohdy samotnými svatými způsobeným), probleskují zajímavé otázky týkající se smyslu peněz, bohatství a chudoby, vztahu k penězům. Je vážně dobrá a moc by mě zajímal názor dětských čtenářů - snad se ho někdy dočkám (možná i tady na databázi:-))

21.03.2016 5 z 5

Znovuzrozen z popela Znovuzrozen z popela Avraham Harshalom (p)

Autor knihy se snažil podat co nejpřesnější obraz o událostech, které sám na vlastní kůži zažil a přežil. V knize najdeme opravdu podrobné a přesné popisy koncetračního tábora Osvětim. Je členěná na kratší kapitoly, v každé se věnuje jednomu tématu táborového života. Autor dává prostor také událostem a životu po válce. Jeho výpovědi jsou prosté avšak velmi autentické a až mrazivě dokumentární. Kniha se dobře čte, doporučuji všem, kteří se o toto téma zajímají.

05.02.2016 5 z 5

Maluj, co vidíš Maluj, co vidíš Helga Hošková-Weissová

Skvělá kniha, vyšla již v několika jazycích. Všem, kdo četli Deník, vřele doporučuji a naopak! V knize ja daleko více ilustrací a maleb, než v deníku. Doporučuji do škol - názorně ukazuje, jak se žilo v Terzíně a jak se "nežilo" v Osvětimi.

20.10.2015 5 z 5

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Kniha s okouzlující atmosférou staré Anglie. Při jejím čtení toužíte procházet se po rozlehlých vřesovištích a větrem si nechat pročistit hlavu, ponořit se do mlžných oparů a vystoupit z nich přímo u tajemného starobylého přepychového domu či prosté chalupy plné zdravých malých Angličanů:-)

Nejdříve mě trochu zklamalo, že je to pouze zkrácená verze originálu, ale po přečtení rozumím tomu, proč to tak je. Neobvyklý příběh se chvílemi rozvíjí poněkud rozvláčně a tak trochu nudí. Ovšem vzápětí naštěstí přijde vždy silná část, která čtenáře nadchne a postrčí děj dopředu.

Knihu velmi doporučuji kvůli hodnotám, kterými je nabita.Líbí se mi hezká směs psychologického vykreslení dětských postav, reality a pohádkovosti. Těším se na další autorčiny počiny.

10.10.2015 4 z 5

Ostrov, kde rostou housle Ostrov, kde rostou housle Josef Brukner

Podařená kniha, která spojuje básně různých autorů (vzhledem k roku vydání je trochu větší zastoupení těch ruských). Každou báseň doprovází obraz slavného malíře - je to zážitek hned v několika směrech. Básně se mi většinou moc líbí a dle mého názoru by tahle sbírka neměla chybět v žádné školní knihovně (v ideláním případě ani v té domácí). Musíme si ale počkat na nové vydání, doufám, že se toho brzy někdo ujme:-)

27.06.2015 5 z 5

Komunistou z donucení Komunistou z donucení Jim Frederick

Tahle kniha se čte jedním dechem a pokud se zajímáte o málo probádané věci, o neuvěřitelné příběhy či o komunismus v dnešním světě ve své totálně totalitní podobě, tak neváhejte!!! Stojí za to.

01.06.2015 5 z 5

O dřevěném panáčkovi O dřevěném panáčkovi Hana Pinknerová

Knížku jsem si četli s dětmi před spaním a po jejím přečtení jsme si povídali o tom, proč a jak jsme každý důležitý, proč jsme takoví, jací zrovna jsme a ne jiní, bylo to moc hezkéa smysluplné. Je to kraťounký příběh, ale dá se o něm dlouho povídat. Doporučuji všem rodičům!!!

04.04.2015 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Kniha známého izraelského spisovatele je skvělým čtením pro všechny děti i dospělé. Narozdíl od autorovy další užasné knihy Ostrov v Ptačí ulici je psána více naturalisticky, proto bych ji doporučila spíše starším dětem (12 let a výše). Kniha byla zfilmována, ovšem lepší je podívat se na film až po přečtení. Je to neuvěřitelně silný příběh a moc moc doporučuji.

15.03.2015 5 z 5