Nicole_picole Nicole_picole komentáře u knih

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

(SPOILER) Moc pěkná kniha s dost nečekaným a pro mě nepochopitelným průběhem. Nečekala jsem, že se bude jednat o domací násilí, jinak bych si knihu nevybrala, ale byla by to chyba, skvěle napsaná a hezký konec. Doporučuji k přečtení.

05.08.2023 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Detailní popis rybaření, ale skrytý příběh za který kniha obdržela Pulitzerovou cenu, jsem teda nenašla. Nelíbilo se mi to a už bych nic podobného číst nikdy nechtěla.

30.10.2022 1 z 5

Nemodlenec Nemodlenec Karolina Světlá (p)

Dost dobře promakaný příběh, až mě to na tu dobu překvapilo. Vřele doporučuji k přečtení.

03.02.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Výborné, nepředvídatelné. Trošku abstraktní a nereálné, ale má to své poselství.

01.02.2021 5 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Kruté příběhy, pravdivé. Skvělé dilo.

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Nakonec dobrý konec holčičky poslané na převýchovu do Německa za 2. světové války.

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Čtivá, smutná ale hlavně pravdivá. Smutné příběhy horníků a jejich rodin.

22.01.2021 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Takové divné a zlé...

30.10.2022 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Pro mě bohužel zklamání. Další díl je předpokládám plánován, protože děj je naprosto neuzavřený..ale popravdě se mi už další díl číst nechce. Zmatené, zamotané a... nelíbilo se mi jak to vlastně zatím dopadlo.

12.11.2021 2 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Velká ztráta času. Prostě to nebylo vůbec, ale vůbec zajímavé. Dočetla jsem jen s vypětím všech sil, abych věděla jaký bude konec. Konec byl docela dobrý.

16.02.2021 1 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Tragický příběh nevěrné manželky. Ve své době možná skvělá kniha...ale příběh je tak obyčejný a zdlouhavý..bylo utrpení knihu dočíst.

08.02.2021 2 z 5

Předtucha Předtucha Marie Pujmanová

Druhé nejlepší dílo autorky... už nemám chuť od ní číst nic. Nezaujalo. Příběh holčičky a její rodiny. Chybělo tomu něco co by zaujalo.

01.02.2021 2 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Zábavné. Začátek smutný, prostředek nejvíce zajímavý a konec nudný ale nakonec velice překvapivý.

22.01.2021 4 z 5

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

O tom, že mezi námi jsou odporní lidi...dost ostře popsané až člověka mrazí. Hnus, že je to pravda.

22.01.2021 5 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Zase úplně jiný pohled. Autor - velitel z Osvětimi je přesvědčen, že vlastně nedělal nic špatného, že to bylo v pořádku. Šokující.

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Vynikající kniha, rozhodně né nereálný příběh.

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Dost překvapivý život známé biatlonistky. Dost negativně to změnilo můj pohled na ní. Nikdo nepopírá její jedinečnost v daném sportu, ale jako člověk je dost labilní..

22.01.2021 3 z 5

Svině Svině Arpád Soltész

Jak to bylo na Slovensku s vraždou nyní velice známého novináře..Velice zajímavé. Otázka, jak moc pravdivé..

22.01.2021 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Vynikající kniha zabývající se obdobím 2. světové války a genocidy. Smutný příběh jedné rodiny. Ale zas úplně jiný pohled na celou událost. Doporučuji.

Jak přežít těhotenství Jak přežít těhotenství Veronika Hájek Hurdová

Bohužel, nic mi to nedalo. Snaha psát humorně, ale mně to tak nepřišlo.

22.01.2021 2 z 5