Niarra Niarra komentáře u knih

Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Barbara Cartland

K četbě o Sisi jsem se dostala po návštěvě Vídně a zámku Schönbrunn, kde jsem si řekla, že si o Sisi prostě musím něco přečíst. Pořídila jsem si dvě knihy o jejím životě a tato je první, kterou jsem přečetla. Měla jsem zpočátku trochu obavy o tom, jak se bude kniha číst, vzhledem k tomu, že jsem nikdy podobnou knihu nečetla a nevěděla jsem, zda jí vůbec dočtu do konce. Příběh Sisi mi ale nedal spát a knihu jsem nakonec přečetla poměrně rychle. Její příběh mě úplně pohltil a posledních několik stran jsem i probrečela. Je to velice silný příběh a poměrně pěkně sepsaný. Jediné, co mi na knize trochu vadilo, bylo z mého pohledu trochu nepřehledné popisování milostných vztahů, kdy jsem vlastně nevěděla, kdo koho skutečně miloval, zda láska byla oboustranná nebo ne, ale je pravda, že to není kniha o romantice, ale o celém životě slavné císařovny. Hodnotím pěti hvězdičkami.

02.03.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Ach jo, tak už mám dočteno :-(
Celá série mi neuvěřitelným způsobem sedla, jednoduchá nenáročná četba, kde jediné, co mi vadilo, bylo, jak rychle mizí nepřečtené stránky. Možná bych i brala některé věci více rozvedené, třeba konec První se mi zdál hodně uspěchaný, ale celkově jí hodnotím asi jako nejlepší díl ze série. Moc se mi líbila Selekce, ale u První jsem si už byla jistá, že nečtu žádnou pohádku, děj byl propracovanější a bylo více napínavých okamžiků. Sérii jsem si moc zamilovala a pro mě to jsou jedny z nej knih, které jsem přečetla!

Elita Elita Kiera Cass

Zdá se mi, že druhé díly z trilogií vždycky tak nějak zaostávají a bývají nejméně zábavné, jako by byly jen jakýmsi mostem mezi prvním a posledním dílem. Elita mi taky tak přišla, určitě v první polovině knihy. V druhé polovině se ale něco změnilo a příběh se společně s Americou posunul dál. V každém případě Elita byla stejně neuvěřitelně čtivá kniha, jako Selekce a nebojím se přiznat, že jsem se do této série zamilovala! Je to skvělá nenáročná četba.

Selekce Selekce Kiera Cass

Knihu jsem kupovala především proto, že mě zaujala luxusní obálka a pozitivní hodnocení knihy. Do knihy jsem se opravdu rychle začetla a hned od začátku jsem se obávala momentu, kdy dočtu poslední slova celé série. Nevím čím to je, jestli jednodušším a rychlejším dějem nebo stylem psaní či překladu, ale tato série se mi četla úplně sama. Styl psaní mi neuvěřitelně sedl a četba knihy mě bavila bez ohledu na děj. Chci další díly!!!

28.01.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl mě trochu nakrknul už na začátku, kdy jsem po srdceryvném konci předchozího dílu očekávala trochu delší „nápravu“. Také mi u tohoto dílu už začínalo vadit množství mazlících pasáží a klidně bych jich brala o dost méně. Díl si ale udržel svojí napínavost a čtivost, na Christianovi je stále co objevovat a s knihou jsem celkově spokojená.

01.09.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Dlouho jsem otálela s koupí této knihy, potom jsem narazila na super slevu a pořídila si celou sérii a musím přiznat, že toho nelituji. Pravdou je, že jsem nejdříve viděla filmové zpracování, což možná trochu ovlivnilo můj názor na knihu a celou sérii. V každém případě mě příběh nadchnul, dobře se mi kniha četla, jen mi trochu pili krev často se opakující „fráze“. Christianova tajemnost vám jen tak nedá spát a je to největší hnací motůrek k přečtení další a další kapitoly. Tento díl beru jako nejlepší z celé série.

01.09.2015 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Poslední díl beru asi jako nejslabší díl, ale jen o vlásek. Všechny díly se mi zdají hodně vyrovnané. V celé sérii mi nejvíce vadili opakující se „fráze“ a množství sexuálních scén, které jsem u posledního dílu už jen v rychlosti přelétala. Brala bych jich minimálně o polovinu méně. U Padesát odstínů svobody mi bylo také líto, že některým zajímavým pasážím bylo věnováno tak málo prostoru. A možná jsem i čekala na závěr trochu větší boom na téma Christian a jeho nekonečné tajemství. Každopádně i přes tato negativa se mi kniha a vůbec celá série moc líbila, Christiana a Anu jsem si rychle oblíbila, dobře se mi to četlo a ten příběh a jeho napínavost mě úplně pohltila.