Nevr Nevr komentáře u knih

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Tahle trilogie u mě měla opačný charakter než tomu většinou bývá, první díl se mi zdál nejslabší a poslední jsem četla jedním dechem. Už si mě asi úterní ženy získaly a čekala jsem, co se jim zase přihodí a co na venkově zase vyvedou. "Slaďáček", ale mě se moc líbilo.

13.05.2022 5 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Mě se tedy druhý díl líbil více než ten první. Asi mi sedlo víc prostředí, do kterého byl zasazen a pátrání v minulosti. Každopádně opět příjemná oddechovka, téma několika žen a jejich prolínajících se osudů mi sedí a Estellu prostě žeru

08.05.2022 4 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Pěkná knížka, zajímavý příběh i konec. Mě osobně tam tedy chyběly popisy - vykreslení postav a míst je dost na naší fantazii... Vlastně ani moc netuším, jak hlavní postavy vypadají a co dělaly, ale knížka má asi být hlavně o psychologickém vývoji postav a to se myslím povedlo. Konec jsem do poslední chvíle netušila, i když jsem si říkala, že by to mohlo být něco podobného...

25.09.2020 4 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Čtivá knížka, ale dost předvídatelná, lehká letní oddechovka. Co se mi líbilo, vykreslení hlavních postav a prostředí. Ale v podstatě mě nic v této knize nepřekvapilo, žádný "wow" efekt.

02.09.2020 4 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Autorka má lepší knihy, chování hrdinů mi přišlo jakési neuvěřitelné...

10.06.2020 3 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Všechna čest kapitánovi Rostronovi, ale knížka byla zdlouhavá a v podstatě nudná. Jako historický vhled na Carpathii Ok

11.04.2024 3 z 5

Na vrchol žádné zkratky nevedou Na vrchol žádné zkratky nevedou Ed Viesturs

Kniha je příjemně napsaná, už jsem četla Bukrejeva a Krakauera, tak už se s pár lidmi i prožitými událostmi znám, a zde byli zase z jiného úhlu pohledu. A ačkoliv má Ed nejvyšší předpoklady být mým nejsympatičtější hrdinou (už jen to, že se stal veterinářem, jeho pokora k horám a v horách, a k ostatním kolegům), jaksi se nestalo. Něco mi na něm prostě vadí. Možná kdyby ho člověk znal osobně... Ale tady ty sympatie prostě nějak nepadly. Každopádně kniha je zajímavá a jeho styl života mě fascinuje (ne že bych po něm toužila:), už jen to jak tito lidé v klidu cestují sem a tam. Nějaký lehký trek v Nepálu bych si přála zažít, ale vzhledem k tomu, že nedokáži cestovat s takovýmto nadhledem a lehkostí, tak tyto cesty pravděpodobně budu zažívat jen na stránkách knih... Kdo má rád hory, bude s knihou spokojen.

27.03.2023 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Ze začátku jsem si říkala, jestli jsem nezapomněla přečíst nějaký první díl - odkazy do minulosti byly jaksi divně vedené. Některé věty byly tak dlouhé, že na jejich konci jsem nevěděla, co bylo na začátku. Trochu bavit mě to začalo asi od čtvrté schůzky, ale Kate mi teda sympatická nebyla. Byla jakási naivní až hloupá. Ostatní hlavní postavy byly celkem fajn. Vánoce na mě nedýchly skoro vůbec - možná díky odlišnému stylu... Kupovala jsem hlavně kvůli vánoční atmosféře a tu jsem moc nedostala. Dej v podstatě víte od 30té strany. Ale jinak fajn nápad a milá kniha, pokud to někomu stačí, není co řešit. Další knize autorky ještě šanci dám...

21.12.2022 3 z 5

Ztraceny v Paříži Ztraceny v Paříži Elizabeth Thompson

Hezký nápad, ale styl psaní mě moc nepohltil - historická linka mi přišla povedenější. Takový romantický příběh kde je všechno ideální, vše je možné a vše se v dobré obrátí... A žili spolu šťastně až do smrti. Každopádně přečtení nelituji a kdo má rád pohádky, bude spokojen.

09.11.2022

Pohádky a pověsti z Rychlebských hor Pohádky a pověsti z Rychlebských hor Karel Jedonek

Pohádky ke skutečným místům, některé znám už z dětství, jiné pro mě nové. Vzhledem k tomu, že jsem se zde narodila, je to pro mne citová záležitost

18.11.2021 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Nejprve se ke mě dostal druhý díl této série, Italské boty jsem četla až jako druhé. Oproti druhému dílu byly v této knížce aspoň nějaké sympatické osoby. Úplně jsem knížku nehltala, neměla jsem problém odložit, ale nemůžu říct, že by byla špatná. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, ale nezanechala ve mě výraznou stopu, snad jen negativní emoce vůči hlavní postavě a pozitivni k severským ostrůvkům..

18.11.2021 4 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Nečetlo se mi úplně dobře, postavy nesympatické, knížka mě neoslovila. Nečetla jsem tedy první díl, možná po přečtení přehodnotím názor..

02.10.2021 3 z 5

Tanec bohů Tanec bohů Nora Roberts

Lepší než první díl, ale vracet se k ní nepotřebuji.

14.12.2020 3 z 5

Kruh věrných Kruh věrných Nora Roberts

Ač se mi knížky o čarodějkách od této autorky líbí, z téhle ze světa vampírů jsem trochu v rozpacích. Nejspíše dočtu celou sérii, protože mě zajímá, jak dopadne Cian a předpokládám, že jeho příběh bude náplní třetího dílu, ale úplně mě to za srdce nechytlo... V mém doporučení na knížky od této autorky by tato nebyla, uvidíme co další díly.

18.11.2020 3 z 5