Nerolinka Nerolinka komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tady jde vidět jak se z malého komára dá udělat majestátný velbloud, kterému akorát všichni sednou na hrb. Tohle bych bestsellerem teda nenazvala.

22.01.2018

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Zajimávé. To je první slovo, které mě napadlo po dočtění této knihy. Člověk je vtáhnut do mrazivého prostředí ze kterého není úniku. Trochu mě sice zklamalo pár aspektů nicméně si myslím, že stojí za to si tuto knihu přečíst. Knížka je čtivá a za chvilku přečtená. Doporučuji všem Murakamiho fanouškům.

12.03.2015 4 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Až na ten trochu zdlouhavý závěr to byla epická jízda. Výborné zakončení této série.

16.10.2019 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Wow...prostě wow. Ze začátku mi filosofické odbočky dost vadily, ale nakonec jsem si na ně zvykla a kniha mě naprosto uchvátila. Úplně jsem si zamilovala postavu Viléma a jen díky němu jsem se těšila až budu moct pokračovat ve čtení.

12.02.2019 5 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Přečteno jedním dechem během jednoho dopoledne. Celý příběh byl jednoduše fantastický a flashbacky ještě zvyšovaly napínavost celého díla. Doslova jsem se nemohla dočkat konce a když jsem se k němu dostala tak mě to naprosto ohromilo a překvapilo. Nejsem moc fanoušek horrorů a proto jsem konec vůbec nepředvídala a o to mě víc nadchnul.

23.12.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Když jsem poprvé přečetla zlodějku knih, tak mě vůbec nechytla a už jsem uvažovala, že ji dám do antikvariatu. Knížka však byla drahá a tak jsem se rozhodla ji ještě jednou přečíst. Jsem nesmírně ráda, že jsem to udělala, protože kniha mě absolutně pohltila a dokonce rozbrečela. Pokud Vás tato kniha neoslovila hned tak ji dejte za rok druhou šanci. Já jsem ted ohromě ráda, že jsem to udělala.

20.12.2017 5 z 5

Dora a medvěd Dora a medvěd Helena Šmahelová

Četla jsem ji jako malá a do ted na ni vzpomínám s ůsměvem na tváři. :)

23.03.2015 5 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Filmy jsem neviděla a tak jsem k této knize přišla nezatížena očekáváním. Za mě to bylo velmi příjemné a napínavé čtení. Takový 'drsnější' Biggles.

08.01.2022 5 z 5

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Nádherný, smutný konec.

30.07.2020 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Z přečtení této knihy mám malinko pocit jako bych koukala přes kaleidoskop. Spousta dejových linek, spousta postav a já náhle nevěděla ke komu mám soustředit pozornost. Rowan a Citra byli v mozaice příběhů někde na pozadí.

17.11.2021 4 z 5

Rick a Morty – První svazek Rick a Morty – První svazek Zac Gorman

Čekala jsem od toho víc, ale bohužel celá kniha působí poněkud rozpačitě od začátku až do konce. S brilatním seriálem se nedá vůbec srovnat.

28.07.2019 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Knížka, která si místo v mé knihovně vždy najde.

25.06.2017 5 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Těžké na čtení, ale snad ještě těžší na zpracování. Z toho konce jsem měla hodně zvláštní pocity, ale když jsem si knihu ještě zpětně přehrávala v hlavě tak jsem si uvědomila, že nejsilnější z těch pocitů je taková ta sklíčenost, kdy se vám chce brečet za někoho jiného. Sára a její radost, že bude v televizi a její syn na ni bude pyšný, byl snad nejděsivější prvek v celé knize.

19.10.2023 5 z 5

Biggles - Před prvním vzletem Biggles - Před prvním vzletem William Earl Johns

Kniha o Bigglesovi a jeho snaze přežít školní útrapy, které se na něho vytasí s matematikou a spolužáky kteří jsou přivyklí na život v Anglii.

09.06.2015 5 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Třetí kniha byla z téhle trilogie asi nejnudnější a zbytečně protahovala věci, které by každý hned smetl ze stolu. Prvek který mě ale vadil na všech třech knihách byl BEN alias objevím se tam kde mě vůbec nečekáte HA HA ! Tato postava kdykoliv se odněkud záhadně vynořila, tak mě vadila protože do celého příběhu vnesla akorát klubko nelogičností.

07.06.2015 4 z 5

Námluvy pana Pipa Námluvy pana Pipa Stanislav Holý

Moje nejmilejší knižka z dětských let :) Vždycky budu na obrázky v této knížce vzpomínat v dobrém.

17.05.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Další úžasná knížka od Johna Greena, která se vám vryje pod kůži a zanechá za sebou jizvy o kterých budete podvědomě stále přemýšlet. Od tohoto autora jsem četla jak Hvězdy nám nepřáli tak i Hledání Aljašky a musím uznat že všechny tři knihy mají v sobě svůj náboj. Papírová města opět čtenáře překvapí svým dějem a atmosférou, která vám nedovolí se od Knížky odtrhnout.

23.03.2015 4 z 5

Biggles brání poušť Biggles brání poušť William Earl Johns

Další úžasná Bigglesovka plná letadel a písku, který se vám dostane až pod košili. Budete tajit dech při představě toho horkého slunce a neochvějných letců, kteří si to nebojí rozdat z po zuby ozbrojeným nepřítelem. Rozhodně doporučuji. :D

12.03.2015 5 z 5

Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Antje Blinda

Úplně boží kniha plná legračních příběhů četných pasažérů leteckého provozu. U knihy jsem se smála tak hlasitě až se na mě lidi otáčeli z otazníkem v očích. Rozhodně doporučuji.

11.03.2015 4 z 5

Zajatec Londýna - Pohled na Angličany francouzskýma očima Zajatec Londýna - Pohled na Angličany francouzskýma očima Régis Franc

Kniha nic moc. Autor skáče mezi jednotlivými ději a čtenář se díky tomu ztráci v kontinuitě příběhu. Byly tam i části, u kterých jsem nezavzně vyprskla smíchy, ale jinak je tato kniha velkým zklamaním.

08.03.2015 2 z 5