Nelly178 Nelly178 komentáře u knih

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Za mě mohla být kniha o něco lepší. Postavy, příběh, místo i zápletka skvěle vymyšlené, ale něco mi na tom celém nesedělo. Což mi přijde škoda. Čekala jsem asi víc...

15.01.2022 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

No ani nevím, co bych k tomu řekla. Přes prvních 120 stránek (skoro polovina knihy) jsem se prokousávala jenom těžko. Ale ten konec jsem přečetla na jeden zátah.
Nedokážu přijít na to, kdo byla cílová skupina. Kniha je psaná stylem pro děti, ALE vraždí se tam, takže to pro ty nejmenší nejspíš nebude.:-)
Jako celek byla kniha dobrá.

09.01.2022 3 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Řekla bych, že druhý díl byl o moc lepší než ten první.
V knize byla akce. Jenom je škoda, že to bylo poslední co jsem k Měsíčním kronikám nečetla, protože teď se s nimi musím rozloučit.

31.12.2021 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Tuhle knihu mi doporučila kamarádka a jsem velice ráda, že jsem si ji přečetla. Příběh se odehrává v opravdu dobře vykresleném prostředí. Postavy mi sice většinou nejsou 100 % sympatické, ale i tak je knížka docela čtivá. Sem tam se najde pár nelogičností, a přesto se mi kniha velice líbila.

23.09.2021 5 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Nejsem si úplně jistá jak hodnotit.
Obálka je úžasná, kniha byla plná humoru a četla se lehce. Vadila hovorová čeština, která byla nejen v přímé řeči (tam mi většinou nevadí). Minimálně jednou hlavní hrdinka mluvila přímo na čtenáře (u toho jsem zatím nezjistila, jestli je to pro mě pozitivní nebo negativní). Téma knihy bylo rozhodně zpracováno originálně.
Hodnotím tak 6/10

04.07.2022 3 z 5

Hunger Games 1–3 (box) Hunger Games 1–3 (box) Suzanne Collins

(SPOILER) Celá série byla naprosto úžasná.
Pořád jsem se psychicky nevyrovnala s některými úmrtími v knize. Obzvláště s Prim, jestli jsem si přála aby to někdo přežil byla to ona a její smrt mě naprosto dostala. Podle mě by si tuhle sérii měl přečíst úplně každý, protože takhle realistické a uvěřitelné sci-fi jsem ještě nečetla.
5/5

17.04.2022 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Měla jsem v plánu knihu zařadit do podprůměrných knížek, ke kterým už se nikdy nevrátím, ALE ten konec!!! Poslední 1/4 knihy byla naprostá PECKA. A ten epilog. Ale bohužel musím říci, že první část knihy byla velice, velice pomalá a ani se tam toho moc nedělo a když už jo, tak to za moc nestálo. Jenomže ten konec byl doopravdy skvělý. Takže 5/5 :-)

02.03.2022 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Iko byla první komiks, který jsem kdy četla. Kdyby nenavazoval na Měsíční kroniky asi bych si ho nepřečetla. Vždycky mi připadaly lepší klasické knihy.
Ale příběh plynul rychle a dozvěděla jsem se něco o mích oblíbených hrdinech, což oceňuji. Za mě 4 hvězdičky.

30.12.2021 4 z 5