Nelajza Nelajza komentáře u knih

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Snad nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Bomba! Strašně moc mě mrzí, že není více vidět a přitom nemá špatné hodnocení. Určitě si od autorky Dagmar České koupím další knížku. (mimochodem je to její první knížka...)
Dokonce jsem si něco důležitého uvědomila „Nestačí PŘEŽÍT, ale ŽÍT.
Doporučuji všema deseti.

19.02.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Já vím... někdo řekne, že začátek je moc pomalý, nudný atd. Ale já jsem to přečetla za dva dny a naprosto jsem si to užila. Vůbec mi to nepřišlo nudné, nebo zdlouhavé a konec jsem nečekala. Jestli čekáte násilí, nebo zvraty na každé straně, není to knížka pro vás. Pokud tomu dáte šanci, možná vás to mile překvapí... Jako mě.

23.03.2021 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Já od toho moc nečekala, a byla jsem spokojená. Je jasné, že to je pohádka pro dospělé, ale na léto ideální a rychlost s jakou se to čte je jak mrknutí oka.

06.08.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Jeeee já prostě miluji autorčin styl psaní. Hlavní hrdinové tak těm snad taky nemůžu nic vytknout a krasobruslařské prostředí prostě bomba. Pro mě však stále asi největší srdcovka Kulty. Mám prostě ráda fotbal a trenéry;). Nejslabší určitě Rytmus já a Malychin tam mi nesedl vůbec hlavní hrdina a možná to bylo prostředím, už nevím...

9,5/10

28.12.2021 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Moje jedna z prvních knižních sérii, které jsem si zamilovala. První díl této série je pro spousty lidí takový nudnější, ale pro mne ne. Měla jsem to přečtené ani ne za dva dny a naprosto jsem si to zamilovala. Moc se mi líbil svět, postavy i zápletka. Nejprve jsem viděla film, který není tak dobře natočený, ale já z něho byla i tak unešená.
(ve filmu jsem se zamilovala do Jamie Campbell Bower= Jace hlavní postava)

18.04.2021 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Moje srdcovka. Nejprve jsem sice viděla film, ale vůůůbec mi to nevadilo.

28.02.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Moje opravdu oblíbená kniha. Doporučuji, možná jen konec byl trochu uspěchaný.

22.02.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tato knížka byla všude na instagramu hrozně moc vychvalovaná a tak jsem se rozhodla se ségrou si ji koupit a přečíst. Četla se vcelku dobře, i když za půlkou jsem ji na chvíli odložila. Příběh byl lehce předvídatelný, NELOGICKÝ a přehnaný to mi však vadilo jen z části, a byla jsem ochotná něco odpustit. Bohužel po přečtení jsem si uvědomila, že mi celou dobu vadilo chování hlavní hrdinky, která se většinou chovala jako kráva.

5/10

18.07.2021 3 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Sice jsem knížku četla už před pár lety, když jsem byla mladší, ale přesto na ni vzpomínám v dobrém. Knížka byla vtipná a něco mi dala. Asi si ji znovu přečtu.

Doporučuji všema deseti.

22.02.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

(SPOILER) Supre knížka, která se čte sama. Miluju fotbal a hraju ho. Hlavní postavy mi byly velmi sympatické a hnedka jsem si je zamilovala. Asi bych dala o hvězdičku méně, protože tam pár věcí úplně nesedělo.
1, sex byl divný a zbytečný. Autorka to tam nemusela ani dávat nebo dát jen jednou a konec.
2, někdy - často se hrdinové chovali dost prapodivně a nelogicky. Ale na to jsme u takových to knížek zvyklí.
Ještě něco by se tam našlo, ale odmítám to dál hanit.

Asi nebude překvapení, když řeknu, že to skončí tak jak si všichni přejeme. Jedna z mých oblíbených knížek.
(no a taky jsem vždycky měla slabost pro trenéry)

20.02.2021 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Já si to prostě užila. Není to dokonalé a asi mi tam chybělo troch kouzla a logiky, ale miluji démony, anděly, čarodějky a podobné... takže tak...;)

9/10

20.04.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

No nevím asi jsem přišla na to,že tento žánr pro mě není. Já mám ráda dobře napsanou romantiku, ale tohle mě vůbec nebavilo a ani mi to nepřišlo vtipné. To, že mi oba přišli hrozně nezajmaví a trapní ... asi komentovat nemusím. Chápu asi proč se to lidem líbí a kupují to, ale je tu tolik lepších romantických knížek ve kterých je i sex (jestli ho lidi tak potřebujou)

1/10

28.12.2021 1 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Dost průměr... Superhrdiny mám ráda, ale hlavní hrdinka mi nesedla a příběh byl předvídatelný. Od autorky jsem četla Měsíční kroniky a ty se mi moc líbily.

22.02.2021 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Skvělá kniha. Doporučuji.

19.02.2021 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Moc jsem si poslední díl této série užila. Asi za mě pořád vyhrává druhý díl, mám ráda Vlka i Scarlet, ale to ukončení bylo moc fajn. Člověk měl pocit, že se tam pořád něco děje. Asi jediná věc co mi vadila byl konec bitvy, na mě moc uspěchané.

02.05.2022 5 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

No tak toto jsem si tak užila. Nečekejte něco zvrat tam zvrat sem, ale ono mi to tak moc sedlo. Doporučuji s klidným srdcem.

03.03.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

N A P R O S T O TO M I L U J I PO D R U H É

28.12.2021 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Tato knížka splnila asi má očekávání. Přečetla jsem ji asi za dva dny a líbila se mi. Měla pár zajímavých myšlenek, a miluji už od dětství všechny příběhy na tématiku Kráska a zvíře:) Ani pomalejší začátečník mi moc nevadil, mám to docela ráda. Mám pocit, že se mi docela často stává, že se mi nelíbí ukončení příběhu a to se mi stalo i v této knížce. Nevím, nějak mi nesedlo asi 50 stránek do konce jinak bych dala o něco lepší hodnocení. Ale na oddych doporučuji.

6, 5/10

11.09.2021 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tato knížku mi hodně pomohla z čtecí krize. Byla skvělá, strašně dlouho jsem nečetla něco tak neotřelého. Na to, že je to fantasy a Stand-alone tak to dávalo smysl a moc se mi to líbilo. Moc moc doporučuji :)

05.08.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tato knížka byla strašně moc povedená a skvělá. Nejprve jsem si myslela, že příběh se bude točit jen kolem Scarlet, ale Cinder dostala docela hodně prostoru a příběhu to pomohlo, ale zároveň i uškodilo. Na jednu stranu to bylo velmi zajmavé a myslím, že i důležité. Naproti tomu však Scarlet a Vlk dostali méně prostoru než jsem předpokládala. I tak jsem si je oba zamilovala. (hlavně Vlka) Nějaké zvraty v ději byly docela odhadnutelné, ale s tím do toho člověk jde. Je to přeci podle pohádky;) Moc moc doporučuji!

14.04.2021 5 z 5