Nela.Rob Nela.Rob komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak já tedy nevím, ale jako temný psychologický thriller mi kniha vážně nepřišla. Četla se lehce, ale něco mi na tom nesedělo. Hlavní hrdinka mi absolutně nesedla a celý příběh mi přišla trochu nesmyslný. Jediné plus je, že kniha spadá do letošní čtenářské výzvy.

22.04.2020 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čtenářská výzva 2020 - něco tomu chybělo. Možná dalších pár kapitol? Příběh skončil velice otevřeně, což já zrovna v lásce nemám. Ale jinak super, přečteno za jeden večer.

22.04.2020 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Jednoduché Young Adult počtení na pár večerů.

22.04.2020 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knížka, který nenadchne ani neurazí - nějaká ta láska, vražda, a tak dále. Jediné, co jsem vážně ocenila byl spád děje a díky tomu i rychlé přečtení. Tuto knihu řadím mezi knížky, které mě mají přivést na jiné myšlenky, ale nemusím u nich vůbec přemýšlet.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi bych to srhnula do jedné věty - lehké čtení, které neurazí.

05.04.2018 3 z 5

Ne až tak známá kniha, ale troufla bych si říct, že si mě příběh získal ještě víc, než My děti ze stanice ZOO. Můžu jen doporučit, pokud máte rádi knihy o drogách a k čemu všemu nás mohou přimět.

05.04.2018 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Jacqueline Wilson

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

První láska První láska Jacqueline Wilson

Nejlepší kamarádky Nejlepší kamarádky Jacqueline Wilson

Na koni pro lásku Na koni pro lásku Věra Řeháčková

Říkal jsi mi Pampeliško Říkal jsi mi Pampeliško Věra Řeháčková

Asi je to láska Asi je to láska Věra Řeháčková

Hon na kluky Hon na kluky Věra Řeháčková

Playground Playground Lars Kepler

Nejedná se o typický autorův žánr, ale přesto jsem se do knížky pustila. Téma bylo velice zajímavé, ale zpracování mi už tak dobré nepřišlo. Rozhodně se nejedná o nějaký propadák, ale víckrát po knize určitě nesáhnu.

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Jednoduché milé čtení.

13.02.2022 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Jednoduché milé čtení.

13.02.2022 3 z 5

Šváb Šváb Ian McEwan

No, od McEwana jsem četla už daleko lepší.. Ještě to s ním ale nevzdám a vrátím se ke starší tvorbě. Tato kniha bohužel nic moc. Jediné dobrá věc, kterou mohu o knize napsat, je zpodobnění Kafkovi Proměny.

01.02.2022 3 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Nejedná se zrovna o jednoduché čtení, a věřím, že jsem napoprvé nepochytila všechno. Ale i tak to ve mně hodně zanechalo. Kundera rozhodně patří k mým top spisovatelům a všechny jeho knihy jsou zážitkem.
A jedna myšlenka, která mě velice zaujala:
„Lidé fascinovaní myšlenkou pokroku netuší, že každá cesta dopředu je zároveň cestou ke konci a že v radostných heslech jen dál a vpřed se ozývá lascívní hlas smrti, která nás láká, abychom pospíšili.
(Jestliže se dnes posedlost slovem vpřed stala všeobecná, není to především proto, že smrt už k nám mluví z bezprostřední blízkosti?)“

10.04.2018 4 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Přečteno během chvilky, jednoduché, ale že by to ve mně něco zanechalo se říct nedá. Bohužel jsem tomuto autorovi nepřišla na chuť.

06.04.2018 3 z 5

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

Všechny tři díly mě naprosto pohltily. Četlo se to jedním dechem, napínavé, tajemné, vše, co jsem v danou chvíli hledala. Pro můj krátký útěk k "hororovému" (zase tak strašidelné to nebylo) žánru jsem určitě zvolila správnou trilogii.