Nela.Rob Nela.Rob komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2022.

Knihu jsem už jednou četla na základní škole, ale v paměti mi moc nezůstala. Asi to bylo věkem a tím, že to nebyla má volba a byla jsem nucena tuto knížku číst. Jsem velice ráda, že jsem po knize opět sáhla a přečetla si ji jakožto dospělý člověk.

Přečteno jedním dechem . Čapek a jeho díla jsou naprosto geniální a nadčasová.

27.03.2022 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Naprosto skvělé! Knihu jsem si naprosto užila, od samého začátku až do konce jsem se nemohla odtrhnout. Konec mi přišel trochu moc rychlý a uvítala bych ještě pár kapitol navíc, ale i tak hodnotíme velmi kladně. Určitě se přečtu i další autorčiny knihy.

13.02.2022 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Po knize jsem sáhla jen kvůli letošní čtenářské výzvě, a nakonec to tak zlé nebylo. Místy dost nereálné a přehnané, ale čtivé. Po další knize autora ale asi nesáhnu.

22.04.2020 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Přečteno jedním dechem. Ač nemám ráda knihy bez dialogů, tato si mě naprosto získala. Rozhodně se chystám na další knihy tohoto autora.

17.08.2019 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Kniha splnila vše, co jsem od ní čekala. Pokud si chcete odpočinout od složitého čtení, vřele doporučuji.
Zabralo mi jeden deštivý den celou knihu přečíst. Chvilkama mi vykouzlila úsměv a v jiných momentech jsem musela tajit dech. Klasická lovestory, kterou si každá holka přeje prožít.
Uvidíme, co další díly. Jestli to nebude jedno a to samé, akorát v bledě modrém.

07.04.2018 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Naprostá klasika, kterou by si měl každý alespoň jednou přečíst. Ke knížce se určitě ještě vrátím.

06.04.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Když se mě někdo zeptá na knížku o drogách, toto je ta první, která mě napadne. Taktéž první na toto téma, kterou jsem četla.
Naprosto strhující příběh, který ve mě vyvolával nespočet pocitů, ale především tedy znechucení, kam až je člověk schopen zajít a jaký osud nás může potkat.

05.04.2018 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Snad jedno z nejlepších děl období klasicismu. Můžu jen doporučit, přečteno během chvilky.

Stalker Stalker Lars Kepler

Asi nejlepší díl celé série. Napínavé, čtivé, prostě kvalitní zapeklitá detektivka.

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Pro mě jedna z knížek, kterou bych zařadila mezi mých top 10. Ač jsem od ní moc nečekala, naprosto mě vtáhla a nemohla jsem ji odložit. Kdykoliv nemám rozečtené něco jiného, po této knížce ráda sáhnu a opět jí listují.

10.05.2017 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Jednoduché milé čtení.

13.02.2022 3 z 5

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

Tak to bylo něco, pořád se nemůžu rozhodnout, jestli hodnotit knihu pozitivně nebo ne..
Jsem velmi ráda, že tato sbírka povídek nebyla prvním dílem, které jsem od McEwana četla, protože po další knize bych určitě už nesáhla..

13.02.2022 3 z 5

Barvy loučení Barvy loučení Bernhard Schlink

První kniha od Schlinka a určitě ne ta poslední. Trošku jsem se bála, že povídky budou pouze depresivní, ale mile mě překvapil. Už se těším na další dílo.

31.01.2022 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Mám takové pravidlo - když se pustím do nějaké knížní série, vždy ji dočtu celou.
Tento poslední díl byl už trošičku utrpení. Čekala jsem další zamilovaný příběh, který si přečtu, pobaví mě a pak na něj rychle zapomenu. Ale bohužel se mi příběh znechutil skoro od samého začátku (z předchozího dílu nám bylo jasné, že bude hlavní hrdinka těhotná). Celý příběh byl utažený za vlasy, místy až naprosto nesmyslný. Myslím, že kdyby série skončila po třetím dílu, udělala by autorka lépe.

10.04.2018 2 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat. Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Všechny tři díly mě naprosto pohltily. Četlo se to jedním dechem, napínavé, tajemné, vše, co jsem v danou chvíli hledala. Pro můj krátký útěk k "hororovému" (zase tak strašidelné to nebylo) žánru jsem určitě zvolila správnou trilogii.

Jsi jednička, Zuzko Jsi jednička, Zuzko Věra Řeháčková

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

05.04.2018 3 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Čtivé, humorné, prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po Dívce ve vlaku jsem od autorky čekala trochu více. Moc postav, ve kterých jsem se chvilkama ztrácela, zbytečné popotahování příběhu a ve finále předvidatelný konec.

05.04.2018 3 z 5