Nel-ly Nel-ly komentáře u knih

Výzva Výzva Elle Kennedy

Všechny knihy z téhle - série sérií s hokejistama - jsou samozřejmě stejné, dá se čekat to samé, jen je otázka, jak moc bude zábavná ta omáčka, díky které se člověk dostane tam, kam směřuje. A tahle omáčka za mě byla jedna z těch slabších.

Nebudu si pamatovat hrdinku ani hrdinu ani jejich příběh, jako si pamatuju ty "PŮVODNÍ HOKEJISTY" z první série, ale čtení mě jako vždy bavilo.

15.06.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nemám ráda retrospektivu. Díky prologu mi přijde, že pak první polovinu knihy každý bral jako zbytečné zdržování - přitom to bylo tak zajímavé rozšíření světa. Mně se rozšiřování líbí, děsně mě sice mate a ničemu moc nerozumím, ale MODLÍM SE, aby to autorce všechno vyšlo a zapadlo do sebe jako celek. Koneckonců budou ještě celé dvě knihy, takže času je dost a teď mi hodnocení ještě nepřijde vhodné... protože tenhle díl na mě působil jako klasický prostřední - rozšiřující, zamotávající, nic moc nevysvětlující.

DO PRASEČÍ ŘITĚ doufám, že se to celé propojí a že Ilan se naučí i jiné nadávky - kor, když v minulých dílech je nepoužívala.

Taky se mi nelíbil vývoj kapitána, který mi nepřišel navazující na děj druhého dílu, ale tak to může být můj osobní pocit. Celkově mi chyběly větší interakce s pětadvacítkou než jen pokusy o vtipné scény.

Na závěr VŮBEC NETUŠÍM, CO SE SAKRA BUDE DÍT a je to nervydrásající a neuvěřitelný zároveň, protože to doopravdy neumím předpovědět. A to mě fascinuje a zároveň se bojím, protože prostě doufám, že to autorka v hlavě všechno má a nakonec to bude fungovat tak, jak zamýšlela.

Hodně na hraně 3/4 hvězdiček... a to hodnocení se bude odvíjet od pokračování, teď ale bohužel spíš dolu (možná kdyby nebylo tolik těch prasečích řití :D)

15.06.2021 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Vadil mi ten az prehnane detinsky humor, nejsem nijak utapnuta, ale ceho jen moc... autorka popisuje prakticky kazdy den, co kdo delal, ale hlavni pribeh kniha zadny nema. Pak se nejak daji dohromady a kniha hrozne rychle skonci. Tohle je hodne podprumer, ackoli velmi ctive, totalne zbytecne (kdyz rockery, radeji si prectete Kylie Scott) a horsi nez Kulti, coz taky nebyl az takovy zazrak, jaky bych po ohlasech cekala.

14.02.2021 2 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Dva samostatné příběhy. Ani jeden by jako kniha neobstál. Uspěchané a především u toho druhého to vážně bolí.
Ten první - neznámé postavy, průměrná až podprůměrná Wardovka, která se už ani nesnaží být originální, nuda, ale čtivá.
Ten druhý.... hm... ach jo... JÁ NECHÁPU, KDYŽ JSOU UPÍŘÍ STOLETÍ, PROČ MU MUSÍ CPÁT HOLKU TŘI MĚSÍCE POTÉ! Prostě ne. Krom toho takhle urychleně, jak kdyby to spíchla jen kvůli truchlícím fanynkám (což bude asi pravda) a...straně mi to znevážilo, a úplně zbytečně, Trezovu samostatnou knihu, která byla VÝBORNÁ (alespoň v porovnání s tím, co Ward poslední dobou čtenářům překládá).
Dochází jí dech, ale asi prachy jsou prachy, jinak nevím, proč tohle vzniklo. Série pokračuje ve své klesající tendenci, ale přesto se těším na další díl (a tiše doufám), protože už jsem si nějak zvykla, že Bratři tu s námi budou věčně - dokud jim autorka totálně nez*** charaktery, jako to udělala ve Vishousově druhé knize... no to je je jedno :D

Anděl je stejně nejlepší postava. Tak.

22.10.2020 3 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Anna není zrovna nejlepší adeptka na knižní hrdinku, a přesto člověk ocení její povahové vlastnosti, i když s nimi nesouhlasí. Je to komornější než jiné romány od Jane Austen, plné spousty hloupých lidí a nenaplněných životů a taková pohádková "Popelka" pro dospělé.

15.09.2020

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Po letech jsem se na sérii vrhla znovu (tentokrát formou audioknihy) a tenhle díl pro mě stále zůstává jedním z toho nejlepšího, co může young adult scifi svět nabídnout. Jasně, člověk by si dokázal najít spoustu maličkostí, ke kterým by mohl mít výhrady, ale nic nemění na tom, že je to dokonale čtivý a s hrdinkou, která je pro jednou zaměřená doopravdy jen na to, aby přežila. I ta romantická linka funguje. A v rámci žánru? Strop.

15.09.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jednu dobu jsem na tuhle knihu narážela na všech instagramech a facebookách, až jsem si nakonec řekla, tak teda jo.
Ten hype popravdě nechápu.
Bylo to fajn. Holka ve fotbalu byla zajímavá (ty filmové americké komedie jako ta s Keirou nebo ta s Amandou byly stejně fajn) a osvěžila žánr. Četlo se to fajn.
Ale ten jejich vztah byl... no, ale jo, budiž, tihle mlčenliví týpci mají kouzlo.
Jen nechápu, proč takhle dlouhá kniha (a že na svůj žánr byla dost dlouhá) nemá trochu propracovaný konec a musela tak spěchat.
Za mě čtivý průměr.

04.09.2020 3 z 5

Protože autorku sleduju už dlouho na facebooku a vždy mě bavily její příspěvky, těšila jsem se na knihu. Tu jsem si koupila přímo od ní na přednášce (ne, na knižním festivalu) a určitě nelituju. Není to cestopis... nebo je, ale s velkou dávkou beletrie, hodně lidí si stěžuje, že tu nejsou fakta a reálie. Tak na to já mám třeba průvodce, mně víc zajímalo, co cestou zažívala, během čtení jsem jí držela palce i se zasmála. Takže očekávání splnila na jedničku.

Těším se a doufám, že vyjde i kniha z její aktuální cesty Japonskem.

06.06.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tohle bylo... proč?
O ničem.
A když se tam něco dělo, přišlo mi to totálně mimo mísu (napříkald celá ta věc kolem chrápání s náhodnýma chlápkama v hospodě, když cítím, jak ve mně stoupá temnota... no jasně)

05.06.2019 odpad!

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Rebel je rebel, protože kouří, i když ví, že to pro něj není zdravé... jakmile autorky začnou psát z pohledu chlapa, ztrácí kniha zajímavost, napětí a realitu (a ano, i to málo reality, co se dá u téhle literatury očekávat). Ona je... jaká vlastně byla? Po dočtení knihy si stěží vzpomenu na jméno, což přesně vypovídá o jejím charakteru.

A konec... no jasně, že konec vás donutí si přečíst další knihu, i když víte, jak to všechno dopadne.

05.06.2019 2 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

To bylo... hloupý, naivní (hlavní postava ufňukaná štěkna), zbytečně rozvláčný, totální klišé (vše, co si člověk v NA dokáže představit) a mělo to fakt MOC kapitol (ale co čekat u internetové fanfikce). Jenže člověk prostě musel číst, ať už chtěl nebo ne, prostě nešlo přestat, a ten konec... Co to bylo?! :D

Příběhu, který je prosetý tak hloupými dialogy, až to bolí, nemohu s čistým svědomím dát lepší hodnocení (ono 2/5 je vlastně OK), ale nemůžu tomu ubrat tu obří čtivost, jenže ta už dneska taky není nic výjimečného.

04.09.2015 2 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Nepřijde mi nic sexy na výbušných, majetnických chlapech, kteří žárlí bez příčiny na všechno, co se hne kolem. A nenazývala bych nevyvíjející se vztah - založený na tom, že ji viděl, propadl jí, a od tý doby je jí posedlý - romatický.
Je to prakticky to samé, jako Krásná katastrofa atd.
Nenašla jsem nic, kvůli čemu bych si měla knihu pamatovat. On je boxer, děvkař, kterýho všichni milují, ale jen jedna jediná holka kolem podia je oblečená slušně a nekřičí. Tak kdo ho asi zaujme? (ale to neví, jak ona tiše vlhne...). Při čekání, kdy do toho konečně prásknou, jsem byla nedočkavá jen proto, aby to už konečně mohlo skončit. Vrcholem už je jen nesympatická hrdinka a její myšlenkové pochody na pěst (a klidně od pořádného boxera).
A už vůbec nebudu zmiňovat tu celkovou neuvěřitelnou naivitu, jejímž vrcholem je objevení se bývalé zkrachovalé existence (sestry hlavní hrdinky) na konci, kdy společně zamíříme za světlem duhy...

P.S. Ehm... a další díly jsou o tom samém páru? Jako fakt?

25.03.2015 2 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Taková klasika. Panna s lehce promiskuitní kamarádkou, o kterou se vlastně zajímá spousta lidí, jen ona to neví... příběh neoriginální až na půdu. Ale hezky napsaný, vtipný a konec to mělo dokonale vyvážený.
Vedlejší postavy taky fajn, ne-li lepší a opět se těším spíš na pokračování o "kamarádech", většinou pokračující díly bývají lepší, tak doufejme...
3,5

24.11.2014 3 z 5

Tajemství krásné čarodějky Tajemství krásné čarodějky Jackie Ivie

Ne!
Jak mám historické romance ráda, tak tohle fakt ne... hrdinka je ufňukaná káča, on je zmatenej blbeček, příběhově je to zmatený a ucouraný a český překlad je taky lahůdka... škoda, od autorky si každopádně už asi nic nepřečtu
ani ten název popravdě nedává moc smysl, ale co už, to je okrajový

22.08.2014 odpad!

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Mám ráda tuhle sérii, každou knihu přečtu v rekordním čase, ale posledních pár knih je opravdu hrozný úpadek. Knihy celkově dost ztrácejí na kvalitě už od nějakého šestého dílu, kdy se vměšuje stále víc erotiky a hlavně myšlenkových pochodů typu: Anita je bohyně, Anita všechny zachrání, Anita je nejmocnější stvoření na světě a všechno ví, buďte z ní úplně posraní (pardon, ale kdo tyhle knihy čte, tak ví, že tohle vyjadřování je ještě čajíček :D)
Danse Macabre bylo příšerným očistcem, z kterého si pamatuju jen neustálé opakování všech situací (autorka už opakuje dokonce nejen věty, ale celé odstavce), popisy sexu a oblečení, to se v HARLEKÝNOVI nezměnilo, ovšem je tu známka příběhu, u které jsem sí chvíli říkala... že by?
Protože je to stále čtivé, protože mě to stále baví a protože mi konec knihy dal naději, že se zbavím jedné ze svých opravdu nejméně oblíbených postav (fakt už měl umřít dávno :D), budu pokračovat dál a doufat.

P.S. Mějte jistotu, že se Anita vyspí s jakoukoli mužskou (těch ženských postav tam stejně moc není, one-woman show) postavou, která se v knihách objeví víc, než jako objekt na jedno použití a následné zabití.
P.P.S. Dialogy jak ze sexuální poradny a ještě typu Anita-Oprah, bych si odpustila.

12.07.2014 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

V průběhu čtení jsem furt měnila hodnocení, většinou spíš záporné.
Místo vnitřní bohyně máme tentokrát hromadu bohů, ty poznatky v závorce jsou na pěst a nehodí se to, styl psaní je převážně špatnej, charakteristika postav většinou spíš trapná a zbytečně přeslazená... hrdinka je traumatizovaná plachá naivní pipka, on je trauma-cosi
ve své podstatě to není špatné, ale použít takových odkazů na světové spisovatele a napsat tohle? ostuda

29.11.2013 2 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Kopie kopírek bez děje, chrakteru či jakékoliv logiky, kterou podtrhává fakt, že se příběh nijak nevyvíjí a není ani ukončený, tohle neni kniha (přečtete tak za tři hodiny a i to je ztráta času), to je kus časopisu (prý bude pět dílů, kriste pane!) a za peníze nestojí

13.08.2013 1 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Ne! Jako sorry... ta holka si nepamatuje detstvi, umreli ji rodice, ma psychicky problemy a nocni mury, OCD, mela operaci srdce, dva roky ji sikanoval kluk, ktery ji pak zacne sexualne obtezovat... A oni tomu rikaj romance? Spis Stockholmsky syndrom v praxi.

Vsechno spatne:
- uz prvni dcena s mobilem v podprsence zavani spis receptem pro budouci nasilniky,
- vedlejsi charaktery uplne mimo, v cele se zazracne-za-leto-hubenou kamoskou s ocividnym Alzheimerem
- autorka se NEUSTALE opakuje
- neexistujici a totalne vynucena "chemie"
- do oci bijici cliffhanger na konci

nejvíc twisted vec, co se mi dostala omylem do rukou

jednu hvezdicku davam za Elsu aka Frozen, Kinga, Knighta nevo Silver Queen - protoze to bylo tak debilni, ze je to az smesny

p.s tak jiste, ze ctu druhy dil, abych zjistila, kam az zajde #nenavidimse

p.p.s. jsem presvedcena, ze autorka by se mela jit lecit, protoze podzanr Dark Bully Romance nikdy nemel existovat

22.10.2022 1 z 5

Limea Limea Lin Rina

Moc nechápu popis "fantasy romance", když tam žádné fantasy není - pokud tedy nemyslí matriarchální domorodý kmen.
Každopádně... je to jiné a určitě zajímavé. Hrdinka je super - žádná nanynka z běžných YA knih - hrdina taky, vedlejší postavy dobře vykreslené, aby nesplývaly, romance je taky uvěřitelná.
Jen se tam toho ve výsledku prostě nic moc nestane a je to hodně šablonovité a chvílemi nepropracované, nevysvětlené věci, které pozornějšího čtenáře prostě zarazí. A to je škoda. Dát tomu víc času a víc prokreslit charakter, je to pecková jednohubka. Takhle průměr... slabý nadprůměr za samotnou Limeu.

16.05.2022 3 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

To, jak strašně je jasné, na co je to fanfikce, by mělo být pomalu na hraně autorského zákona :D ale budiž...
Kdyby to byla kniha, o které bych nevěděla, že byla fanfikce ze světa Harryho Pottera, asi by mě to nebavilo a hrozně mátlo. Autorka sice svět přetvořila, ale už ho nedotáhla. Je to nepropracované - straně moc mezer v ději a reáliích. Samostatně to jako kniha za moc nestojí, popravdě.

Ale protože jsem věděla, do čeho jdu, tak jsem byla při čtení naprosto neobjektivně dokonale šťastná a spokojená. A za to si to zasluží tu hvězdičku na víc.

15.09.2020 3 z 5