Natyna3 Natyna3 komentáře u knih

Boje a proměny jedné ženy Boje a proměny jedné ženy Édouard Louis (p)

Tato kniha v mých očích dosáhla úrovně autorovy prvotiny. Hodně na mě zapůsobila.
Nikdy není pozdě...

28.05.2022 5 z 5

Roky Roky Virginia Woolf

Tuto knihu jsem si náramně užila! Obdivovala jsem popisy Londýna, který tolik miluji a nechala pracovat svou fantazii, k čemuž způsob vyprávění přímo pobízí. Ten jazyk je ude opravdu přenádherný!

01.12.2021 5 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Tuto knihu si přečtu každých pár let. Letos už potřetí. Miluji ji.

07.11.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Na smrt… Kniha, která toho ve mně tolik zanechala a já přesto nevím, jak všechny ty pocity a dojmy převést do slov.
Nejprve ke knize, jako komplexnímu dílu: Tento obsáhlý román toho čtenáři nabízí opravdu hodně. Od běžného života v Československu před vypuknutím 2. Světové války, přes vzestup nacismu v Německu až po mafiánské války v USA. Všechny tyto události vidíme očima osobitých hlavních hrdinů, na kterých ním, i přes všechny jejich činy, nějakým způsobem zaleží.
Dílo otevírá opravdu velké množství témat a budí snad ještě větší množství pocitů. Od radosti a překvapení, přes soucit a lítost až k odporu a nenávisti. Sama nemám načteno mnoho knih z období 2.sv.v., ale myslím, že zrovna tato mi toho předala opravdu hodně. Osobně nejtěžší pro mě, jako pro člověka, který má blízko k dětem a lidem s postižením, bylo číst o systematickém vyvražďování právě těchto osob. Pojem eugenika už mi z hlavy nejspíš nezmizí.
Příběh a hlavně vědomí, že tyto hrůzy se opravdu děly ve mně bude rezonovat ještě dlouho… A nakonec mě napadá otázka: Jak by se asi vyvíjely osudy postav, dobrých kamarádů z Ružomberku, nebýt 2. Světové války? Jak by se vyvíjely osudy těch 72 milionů lidí (z toho 6 milionů obětí židovského holocaustu), které válka připravila o život?

19.07.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po Haně a Tichých rocích má třetí přečtená autorčina kniha a také ta nejlepší!

25.06.2021 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Poutavá atmosféra a zajímavý příběh.

08.06.2021 4 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Skvělá klasika. I přes občas zdlouhavé popisy.
Jen taková myšlenka, co mi při četbě bleskla hlavou.. Neubirejme se ke konformitě jen proto, že je to nejsnazší cesta...

17.03.2021 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Opravdu čtivá klasika. Pokud váháte, zda se do její četby pouštět, tak jako jsem váhala já, vřele doporučuji. Hlavní hrdinka mi až nečekaně přilnula k srdci...

07.02.2021 4 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Silná, ač útlá kniha, kterou jsem zhltla za 2 večery. Velmi dobře napsaná. Ještě musím zdůraznit, že i doslov je velmi přínosný.

30.01.2021 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Po Žertu má druhá kniha od Kundery. Čte se dobře, ale jeho knihy mi prostě blízké nejsou. Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a zase si o něco rozšířila obzory v oblasti české literatury. Ještě se chystám na Nesmrtelnost, tak jsem zvědavá, zda mě zaujme více než předchozí 2 knihy.

27.01.2021

Stručné, zajímavé, vtipné. Nutnost pro všechny kouzelníky i věčné čekatele na dopis z Bradavic.

18.01.2021

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Vtipná oddechovka vhodná na Vánoce či jako odpočinková četba vedle těžších, odborných knih, což byl můj případ.

12.01.2021 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Miluji tento svět. Přečteno opakovaně, stále stejně kouzelné.

27.12.2020 5 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Jaro Křivohlavý

Musím zde zanechat tento úryvek z knihy, citát V. E. Frankla: ,,Život má bezpodmínečně vždy a všude smysl- a ten neztrácí za žádných okolností.“

17.12.2020

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Thrillery moc nečtu, ale tento jsem si nemohla nechat ujít. Kniha měla spád a četla se jedním dechem! Hlavně ten konec... O tom budu muset ještě hodnou chvíli přemýšlet. Nevím k jaké pravdě se přiklonit, ale nějak se mi nechce věřit, že by Verity napsala, to co napsala (v autobiografii), kdyby to nebyla pravda... Nevím.. Každopádně kniha je to skvělá!

03.08.2020 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Zpočátku mě kniha vůbec nechytla, což mě po nadšení z minulých dílů nemile překvapilo. Bylo to takové nezazivne, chyběly mi tam některé postavy. Pak se to ale naštěstí rozjelo a konec jsem zase doslova hltala.
Hodnotím tedy jako zatím nejslabší díl, nicméně v celkovém hodnocení je to stále velmi kvalitní, propracovaný příběh a já nemohu strhnout ani hvězdičku.

06.05.2020 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Propracované, nabité dějem i zvraty, které jsem opravdu nečekala. Každý díl se mi zdá o ještě o něco lepší, než ten předchozí. Při četbě jsem si uvědomila, že vážně prožívám strach a napětí, co bude dál... Skutečnost, že takovou bichli přečtu asi za 2 týdny u mě svědčí o velké čtivosti a celkové kvalitě.

15.04.2020

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Oddechová knížka, která byla vlastně lepší, než jsem čekala.
Doporučuji nejprve číst příběh Veroniky, protože si myslím že konec Jáchymova příběhu hezky vyznívá jako uzavření celé knihy.

22.03.2020 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Je to zkrátka skvost! Hltala jsem snad ještě víc, než 1. díl! Nemohu se dočkat dalšího dílu.

21.02.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Krásná kniha. Především pro ty, kdo prožívají vztah a vše co s ním souvisí. Po dočtení mám v sobě pocit naděje a síly pouta, které mezi sebou mohou dva lidé mít.
Ke konci mě kniha i rozplakala, což se nepodařilo ani předchozí přečtené knize ,,Námi to končí ".

15.01.2020 5 z 5