NatyKnor01 NatyKnor01 komentáře u knih

Hitlerův otec Hitlerův otec Roman Sandgruber

Když jsem slyšela o této knize, trochu jsem znejistěla. Jak se může stát, že ze syna se stane diktátor, rasista atd.
Musím uznat, že Ocelot má pěkné obálky a kvalitní papír, což velice kvituji. Kniha má 256 stran textu.
Velice mne zaujala informace, že v knize je použito 31 dopisů, které byli zapomenuty na půdě více jak sto let.
To zvýšilo okamžitě můj zájem o tuto netradiční knihu. Je to něco nového a zcela jiného.
Kapitola- Záhada jménem Hitler je perfektní psychologický vhled do této osobnosti. Je velice zajímavé , jak dítě z odlehlé a ničím nezajímavé vesnice, dítě takřka bez vzdělání, rebel, mohl dosáhnout takových ,, uspěchů"?!
Jsou tu velice zajímavé fotografie, jak vesnice a rodného domu, tak fotografie i náhrobku zesnulého otce Hitlera.
Podle mého názoru se tato kniha velice dobře hodí jako podklad pro odbornou práci, jak na střední, tak i na vysoké škole.
Určitě to není kniha pro každého a pro každodenní čtení, ale spíš pro studium tohoto období a této osoby a osob kolem tohoto tyrana.
Vřele doporučuji, nejlépe jako dárek !!!

11.09.2022 4 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

"Šest rudých jeřábů" je kniha napsaná Elizabeth Lim. Je to příběh o šestnáctileté dívce jménem Shiori, která je poslední v rodinné linii čarodějů a má schopnost přeměňovat se v draka. V královském paláci je však získávání takových schopností zakázáno, a tak se Shiori musí utajit. Když se předpoví, že vládnoucí princezna zemře, Shiori se rozhodne využít své schopnosti a zachránit ji. Začíná tak dobrodružství plné intrik, magie a nebezpečí.
"Kniha 'Šest rudých jeřábů' od Elizabeth Lim mě opravdu zaujala. Příběh hlavní hrdinky Shiori, která musí ukrýt svou schopnost přeměny v draka, je poutavý a plný nečekaných zvratů. Elizabeth Lim se v knize umělecky pohybuje mezi magickým světem, královskými intrikami a romantikou. Propletenost čarodějnictví, dobrodružství a dramatických momentů mě držela v napětí až do poslední stránky. Postavy jsou dobře vykreslené, s hlubokými emocemi a věrným zachycením jejich vývoje. Autorka také vyniká ve svém popisu krásných a fascinujících prostředí, kde se příběh odehrává.

Jedinou drobnou výhradu mám k tempu knihy

02.07.2023 5 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Pokud čekáte na stánkách této knihy klasický příběh o princezně co našla svého prince, tak se mýlíte, je to docela jinak.
Princezna Liva je uctívána po celém širém moři. Její matka jí za trest promění v to nejodpornější , v člověka. Je tam i princ Elian. Má podivný koníček, loví sirény. Zachrání tonoucí ženu, ale je skutečnou ženou, něco je na ní divného!
Má prý klíč k zničení všech sirén, to zní lákavě...
Princezna Liva asi nebude líbezná princeznička, má sbírku 17 srdcí princů , které zabila pro svou matku.
Aby nezůstala navždy člověkem, musí zabít prince . Co když prince Eliana začíná milovat, je toho schopna?!
Tato kniha je a není pohádka. Je to fantazijní příběh, který je zajímavý, napínavý, temný, pomalý i rychlý.
Při četbě této knihy mne napadlo, že kdyby někdo uměl namalovat prostředí této knihy, bylo by to velmi krásné a zajímavé.
Nedokážu se však ubránit pocitu, že tomu něco chybí, možná špetka vzácného a čarovného koření, kdo ví...
Každopádně je to super kniha pro mladé i starší čtenáře, kteří chtějí zažít něco neobyčejného a kouzelného i strašného a temného.
Každopádně vřele doporučuji !!!

13.06.2023

Drobná potěšení Drobná potěšení Clare Chambers

Velice zajímavá a čtivá kniha. Myslela jsem si, že se budu nudit, ale je fakt super.
Obálka se povedla na jedničku, je barevná a pozitivní a zároveň uklidňující. Příběh je tak zajímavě vystavěný, originální a neotřelí děj mne fakt bavil.
Žena na prahu čtyřicítka, pracuje v Londýnských novinách a setkává se se ženou která tvrdí, že její dcera počala zázrakem. Ovšem v roce 1957 velice nepravděpodobné, nebo ne?
Tempo této knihy vás překvapí, utíká jako olympionik a je tam napětí, romantika, běžný život , zápletka a vše vynikajícím a jednoduchým jazykem napsáno.
Mohu za sebe říct, že je to moje nej kniha letošního roku.
Velice vám doporučuji tuto knihu přečíst a také možná darovat, to je už na vás. Jedno je jasné, musí se číst, je velice zajímavá a přitom jednoduchá.

23.11.2022 5 z 5

Práce pozpátku Práce pozpátku Colin Bryar

Amazon a jemu podobné velké společnosti mne odjakživa zajímají. Tuto knihu bych neočekávala, ale je tady a je skvělá.
Zajímá vás, jak společnost pracuje, jak je organizovaná, jak vybírá kandidáty na různé pozice a co má obsahovat váš životopis?
Tak pokud ano, tak je to kniha pro vás.
Jste pouze zvědaví a nevadí vám pár faktů? Chcete, aby vaše rostoucí firma měla vyšší výnosy na burze a chcete růst rychleji? Je tu pár kapitol i pro vás. Na straně 200 je popsáno, jak za 11 týdnů dosáhnout lepších výsledků.
Proč služba Unbox nefungovala a proč se Netflixu daří? To se dočtete na straně 227, a mnoho dalších zajímavých témat.
Určitě má tato kniha na zdejším trhu své místo a najde si bezesporu své čtenáře.
Za mne ji hodnotím velmi kladně !!!

11.09.2022

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

Nikdy víc!!!
Divný příběh z období války, absolutně nečtivý????

14.06.2020 1 z 5

Patricie Patricie Veronika Matysová

Za mne super kniha o náměsíčnosti!

10.06.2020 5 z 5